Z O M E R 9 9 Dinsdag 25 mei - Ajax neemt Tonnie Bruins Slot over van psv. Hij moet er onder meer voor gaan zorgen dat er weer eens jeugdig talent naar het eerste doorstroomt. Is dit tevens de openingszet van Ajax om Johan Cruijff terug te halen (of is Johan de man achter de schermen die deze transfer heeft "geregeld"?). Woensdag 26 mei - Tot ontzetting van miljoe nen Nederlanders verliest bayern in de bles suretijd met 2-1 van Manchester United. Spontaan worden er steunfondsen voor "der lot- har und freunde" in het leven geroepen. De ver koop van tissues loopt op tot recordhoogte. Unaniem besluit de Ministerraad tot een week van nationale rouw. Het openbare leven zal na dit drama nooit meer hetzelfde zijn. Donderdag 27 mei - Groningen's burgemees ter J. Wallage wint op de valreep de prijs voor "de sukkel van de maand" door voor de nacom- petitie de beruchte supportersgroepen van Helmond Sport, Sparta en (jawel) Excelsior te willen weren. En dat allemaal omdat hij zijn "eigen" supporters niet in de hand kan houden! Nadat de KNVB zowaar tegengas heeft gebo den, besluit hij vooralsnog alleen de Helmondse aanhang te weren. En jawel hoor, dit wordt door de KNVB gewoon geaccepteerd. Wel eens gehoord van competitievervalsing? Vrijdag 28 mei - Ajax verliest in Edwin van der Sar zijn laatste Nederlandse international. Helaas kiest hij niet voor Engeland zodat we hem af en toe voor niet al te veel geld eens kunnen opzoeken, maar voor het bij Ajacieden niet al te populaire Juve. In ieder geval wensen wij hem veel (maar niet al te veel) succes en tot over een jaar of zes! Maandag 31 mei - Ajax komt met een door weinigen verwachte aankoop: Stanley Menzo. Eigenlijk gingen we er al vanuit dat de strijd in de goal zou gaan tussen Fredje Grim en Serge v.d. Ban, al gingen er geruchten dat er belang stelling zou zijn voor waterreus, Vonk of moens. Gelukkig houden we nu in ieder geval een Ajacied in de goal. Je moet er toch niet aan denken om tegen dat matje van waterreus aan te moeten kijken of om allerlei ballen tussen de benen van Vonk te zien schieten. Om nog maar te zwijgen om te moeten applaudisseren voor een spaarzame redding van f'noorder moens. Zelfs jorien v.d. herik blijkt over een gevoel voor humor te beschikken. Vol trots meldt hij immers dat fnoord bijzondere obligaties uitbrengt. De jaarlijkse rente bedraagt maar liefst twee pro cent. Bovendien krijgen de "trotse bezitters" van zo'n obligatie extra premies als de rotterdam mers iets in de Europese toernooien presteren. Dat blijft dan dus gewoon twee procentTot slot meldt jorien nog in één adem dat feyenoord daardoor meer dan ooit van het publiek wordt én dat je als obligatiehouder geen eige naar van de club bent. Dinsdag 1 juni - "Ajax wil Machlas voor Sibon en Benni" koppen de kranten. "Wij hebben twee goede spitsen" zegt Danny Blind. Ook feyenoord begint met een internaat in Ghana. Origineel zijn ze wel, die rotterdam mers. Vrijdag 4 juni - Aron Winter tekent een contract van vier jaar voor Ajax. Vrijwel iedereen die we hierover spreken is enthousiast. Zelfs de groot ste pessimist ziet in ieder geval het kampioen schap weer zitten. In ieder geval heeft Danny Blind weer wat "cultuur" teruggehaald. Nu Frank Verlaat nog even In rotterdam worden tien feyenoorders tot cel straffen variërend van acht weken tot zes maanden veroordeeld vanwege hun aandeel in de coolsingel-rellen. Dat begint tenminste ergens op te lijken. Minder leuk is het dat één verdachte wordt vrijgesproken omdat hij ver ward is met een ander. Dat krijg je er nou van met die kakkerlakken, ze lijken allemaal op elkaar. De rotterdamse politie neemt Rinus Michels' uit spraak "Voetbal is oorlog" wel heel erg letterlijk. Voor de EURO 2000 willen ze zelfs zeppelins gaan inzetten als commando- en waarnemings centrum. Wie er voor de kosten gaat opdraaien 12 de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 12