Een MENS in de voetballerij Nog steeds even populair bij de supporters, niet alleen in Nederland, tegenwoordig ook in België: "Sir" Stanley Menzo. Tot zijn eigen verbazing teruggehaald door Ajax en zodoende weer terug op het oude nest. Klokslag 16.00 uur zouden we Stanley treffen na de training. Plots bleek dat de training niet doorging dus het was afwachten of hij zou komen, hij had immers een vrije middag. Voor Stanley geen probleem en keurig op tijd arriveerde hij, de titel "Sir" heeft hij tenslotte niet voor niets. DAS sprak in een tropische hitte met hem op het terras van Soccer World. We bieden hem om te begin nen iets te drinken aan (het is tenslotte vrij warm) wat hij beleefd afslaat. Destijds vertrok je uit De Meer en nu terug in de Arena. Wat zijn de verschillen met toen? "Eigenlijk kun je het niet vergelijken. Alles is anders. De opvatting, de beleving, alles is ook georganiseerder. Er lopen hier tientallen mensen rond die je niet kent, terwijl in De Meer iedereen elkaar kende. Belangrijk is om de binding met de supporters niet te verliezen. Toch is dit knikkend naar de Arena, red.) wat bij een grote club past zoals overal het geval is". Hoe verklaar je je populariteit? Enkele jaren geleden scandeerde de Ajax-supporters zelfs je naam terwijl je bij psv onder de lat stond. "Tja, ik weet het eigenlijk niet. Misschien omdat ze mij ais mens waarderen of omdat ik mijn werk altijd goed gedaan hebt. De psv'ers vonden het scanderen van mijn naam niet leuk, dat waren dus ook niet mijn supporters. In België waarde ren ze dat weer wel. Ik ben een gewone Amsterdamse jongen en zal me niet verschuilen. Bij psv was ik voor mijn gevoel niet waardevol, toch heb ik daar vrienden gemaakt en mensen ontmoet die mij wèl waarderen. Bij Lierse had ik dezelfde binding, maar minder extreem. Ik ben daar zelfs peter (een soort peet-oom,red.) geworden van een café waar ik ook regelmatig kwam. Ze draaiden daar lekkere Amsterdamse platen en zelfs Ajax-supporters waren er regel matig te vinden. Zoiets zou ik nooit doen in bij voorbeeld een drugscafé. Ik heb toch een voor beeldfunctie en dat kan ik niet maken tegenover Ajax en de supporters". Dat is ook verbonden aan het zijn van een bekende Nederlander". Eens een Ajacied, altijd een Ajacied? "Ja, zeker weten. Ik heb veel aan Ajax te danken. Ajax maakte me bekend en ik ben ermee opge groeid. Het gevoel zal altijd wel zo blijven". (A/a enig aandringen van onze kant neemt Stanley toch maar een Spaatje rood, red.) Hoe belangrijk is voor jouw de steun van de supporters vanaf de tribune? "Je hoort het, je voelt het en de adrenaline sti muleert je. Het werkt eigenlijk alleen maar posi tief. Als je uitgefloten wordt ga je vanzelf een stapje harder, het is dus niet zo dat je nog min der gaat spelen. Als het in het veld goed gaat is het minder nodig, gaat het in het veld minder dan juist weer wel". Wat merk je van het supporters- geweld? "Als ik in doel sta en ik wordt beko geld met van alles en nog wat ben je machteloos. Het is geen voetbalpro bleem maar een maat schappelijk probleem. Ik kan mij nog herinneren dat ooit bij FC Den Haag Johnny van 't Schip hele flessen naar zijn hoofd kreeg. Als je je laat gaan en er op gaat reageren hebben ze je precies waar ze je hebben willen. Bang ben ik nooit geweest. Ook in België is het probleem er, maar dan alleen bij de grote clubs zoals Anderlecht, Lokeren, Antwerp en Club Brugge". (Ondertussen komen er wat kinderen naar onze 10 de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 10