Gefrustreerd lopen na het laatste fluitsignaal de boertjes van het veld en komen de Ajax-spelers naar Zuid. Niks de dubbel naar rotterdam! En toch blijft die belangrijke vraag onbeantwoord: Waarom nu wel? Ajax - Fortuna Sittard 1-3 (18-4-1999, 33.000 Ajacieden) In de alsmaar leger wordende Arena presenteert Ajax ons een kopie van de wedstrijd tegen Cambuur. Alleen - het kan bijna niet - is het nog slechter. Ajax bakt er geen pepernoot van. We hebben medelijden met Van der Sar. Ajax lijdt 587 maal balverlies, waarvan 367 maal de bal direct aan een Fortuna-speler wordt gegeven. Pipo maakt het wel weer heel erg bont. Het lijkt wel of de spelers opdracht hebben gekregen alleen maar een balletje breed te leggen en vooral niet op het doel te schieten. Ook Melchiot en Oliseh, samen in het centrum, maken er, zoals bijvoorbeeld bij het tweede tegendoelpunt, een potje van. Wie eigenlijk niet? Zijn de spelers vergeten dat er 33.000 mensen zijn gekomen om naar hun "voetbalkunsten" te kijken? Ajax kreeg voetballes. En dat van een tegenstander die we straks in de bekerfinale tegenkomen. Ajax-NEC 3-0 (21-4-1999, 21.000 Ajacieden) Gezien het toeschouwersaantal hadden we deze wedstrijd ook in De Meer kunnen spelen. Heimwee, heimwee. In zo'n slaapverwekkende ambiance lijkt het ons onmogelijk een goede wedstrijd te spelen. Dat doet Ajax dan ook niet. NEC heeft eigenlijk helemaal geen zin in deze wedstrijd en speelt alleen maar om zonder kaarten de avond door te komen om dan zonder schorsingen zondag tegen Vitesse te kunnen stunten. Ajax begint met Pipo in de spits?!?!?!?! Hoorden wij Wouters na Ajax-FC Utrecht tijdens de persconferentie niet zeggen dat hij Mols niet nodig heeft? Hij heeft immers Arveladze en Benni. Trouwens Jan, voordat je het bent vergeten: je hebt ook nog Sibon. En zowaar: Pipo scoort tweemaal en Wouters gaat hem steeds belangrijker vinden. Wij dus niet. Voor de rest worden we lekker in slaap gesust en worden we pas echt wakker bij het laatste fluitsignaal. Willem ll-Ajax 3-1 (25-4-1999, 550 Ajacieden) Dankzij hoofdsteward Martin, geschrokken van het verhaal in DAS, kunnen supporters met een stadionverbod mee naar Tilburg. Aangezien er in één bus nog ruimte zat was, was hij zo aardig voor deze supporters een kaartje te regelen. Ook in Tilburg gaat men met de trend mee: het steeds kleiner maken van het uitvak. In één jaar tijd van 1.200 naar 550 plaatsen (zie de foto linksonder). Ook daar wordt het tijd voor een demonstratie, jongens. En wat te denken van de Colditz-achtige ontvangst in Tilburg (zie de foto rechtsonder)? Bij het zien van de opstelling krijgen we al een angstig voorgevoel. Gorré, Melchiot, Koffie en Pipo: allemaal in de basis. Hebben we dan écht niets anders????? Het begin is hopeloos. Ajax grossiert in balverlies. We worden er moedeloos van. Zelfs een balletje over 10 meter lijkt onbegonnen werk. Waarop trainen al deze spelers iedere dag? Dan wordt Richard Witschge kinderlijk uitgespeeld en komt Willem II op 1-0. Daarna komt Ajax terug en krijgt het legio kansen. Allereerst (hij weer) Pipo. De een nog mooier dan de ander. Nu begrijpen we waarom die Belgen hem zo makkelijk lieten gaan. Die Belgen zijn zo dom nog niet. Pipo mist echt de makkelijkste kansen. Daarna kopt en schiet Arveladze tweemaal tegen de lat. Ook hij bakt er helemaal niets van. Babangida, net in het veld voor Shota, mist de 1-1 en kan gelijk geblesseerd het veld af. Oh ja, Pipo staat reeds alweer in de spits!?!?!?! Na de rust komt Ajax door Hoekstra op 1 -1We hopen en rekenen op meer. Willem II is rijp voor de slacht. Dan volgt het hoogtepunt van de wedstrijd. Een kolossale Ajacied in het (Willem II) vak naast ons staat op en zet het Jodensmurfenlied in. Tegelijk staan er zo'n 50 andere Ajacieden om hem heen op en beginnen mee te zingen. Wij (in ons combivak) reageren euforistisch en beginnen ook onze longen uit het lijf te schreeuwen. Het Willem II 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 9