dat de vereniging niet van meet af aan op alle fronten actief kan zijn. Zeker in het begin zullen er keuzes gemaakt moeten worden, het is aan het bestuur om een plan de campagne op te stellen. Tot eind juni 1999 Aanmelding bestuursleden, vrijwilligers Juli-augustus 1999 Oprichtingsfase (oprichtingsvergadering, bepalen statuten, naam vereniging, samenstellen bestuur, notaris, inschrijving Kamer van Koophandel, opzetten organisatie) Augustus-september 1999 Pian de campagne maken, ledenwerving vanaf start competitie Oktober-december 1999 Aanvang activiteiten Aanmelding Geinteresseerden worden hierbij van harte uitgenodigd om zich schriftelijk aan te melden bij de DAS-redactie, postbus 4097 2003 EB Haarlem. Om een eerste indruk te krijgen van de achtergrond van de kandidaten verzoeken wij iedereen ons hierover wat informatie te verstrekken. Het bespaart de redactie een grote hoeveelheid werk als supporters aangeven op welke gebieden men iets voor de vereniging denkt te kunnen betekenen (dit kan variëren van een kandidaat voorzitter tot supporters die bereid zijn om flyers uit te delen voor de vereniging). De aanmelding sluit op 30 juni 1999, alle aanmelders ontvangen een schriftelijke of telefonische reactie. Het spreekt voor zich dat alle aanmeldingen door de redactie vertrouwelijk behandeld zullen worden. Ook voor tips, goede ideeën en suggesties staan wij open. Let op het is niet de bedoeling dat supporters zich nu al als lid gaan aanmelden! Nogmaals de rol van DAS Zoals wij eerder hebben laten doorschemeren houdt de rol van DAS op zodra het bestuur van de vereniging is geformeerd. Tot die tijd zullen wij het voortouw nemen. Overigens is het niet aan ons om te bepalen welke personen wel of niet in het bestuur komen, dit zal door de supporters in onderling overleg bepaald moeten worden. Zodra een bestuur is gevormd zullen wij een stapje terug doen en zullen ons alleen met het fanzine bezig gaan houden. Het spreekt voor zich dat we de vereniging met meer dan gemiddelde belangstelling zullen blijven volgen. Mocht het initiatief mislukken dan zullen wij, gezien de schaarse beschikbare tijd, gedwongen zijn minder werk te maken van belangenbehartiging. Een aantal onderhanden zaken zal in dat geval geen vervolg krijgen. Tot slot Nog niet aan de orde gekomen is de relatie van de nieuwe vereniging met Ajax. Wij verwachten niet dat Ajax dit initiatief juichend zal omarmen. Het zou zelfs zo kunnen zijn, dat het als een bedreiging voor de SVA wordt beschouwd en dus als een "vijandige" daad. Weinig hoopvol is ook dat Ajax in het verleden meerdere malen te kennen heeft gegeven slechts één supportersvereniging als gesprekspartner te willen accepteren. Toch zal de club niet om de nieuwe vereniging heen kunnen en dat zal zeker het geval zijn naarmate er meer seizoenkaarthouders worden vertegenwoordigd. Wij schatten dat de vereniging in het eerste jaar minimaal duizend leden moeten kunnen werven en binnen drie jaar kan doorgroeien tot maximaal drie tot vier duizend leden. In tegenstelling tot destijds de SVA kan de vereniging geen massa's toegangskaarten beschikbaar stellen om leden te lokken. Desalniettemin hopen wij dat de ideeën voldoende belangstelling zal opwekken om van start te gaan. Natuurlijk hebben wij ook niet alle wijsheid in pacht, de door ons voorgestelde ideeën geven de richting aan. Voor degenen die denken dat door de oprichting van een nieuwe supportersvereniging direct alle problemen zijn opgelost, willen we opmerken dat net zo min als Keulen en Aken op één dag zijn gebouwd, ook van een nieuwe vereniging niet direct wonderen verwacht kunnen worden. Wij wachten de reacties in spanning af. 7

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 7