Het bevorderen van het op normale wijze kunnen bezoeken van wedstrijden (bijvoorbeeld zonder combi- regelingen, clubcards en normale aanvangstijden) Het organiseren van goedkope reizen naar wedstrijden van Ajax (zowel in binnen- als buitenland) Het bevorderen van de sfeer rondom voetbalwedstrijden Het vertegenwoordigen van de leden Het verstrekken van betrouwbare supportersinformatie naar de leden Het versterken van de band tussen spelers en supporters Het bevorderen van een eenheid onder de Ajax-supporters Het openstaan voor problemen van supporters en bemiddelen bij conflicten Belangrijk is dat de vereniging zich onafhankelijk moet opstellen en zich weet te beperken tot de voor supporters belangrijke zaken. Zoals genoegzaam bekend zien wij weinig heil in het organiseren van Miss Ajax-verkiezingen, klapfestijnen in de RAI, Ajax-quizzen, bowlingavonden of andere theekransjes. Wie zich aangetrokken voelt tot dit soort activiteiten adviseren wij een lidmaatschap van een andere supportersvereniging. Op wie richt de nieuwe vereniging zich Tot de potentiële leden rekenen wij alle seizoenkaarthouders van Ajax in het algemeen en de groep fanatiekere supporters die regelmatig naar de uitwedstrijden reist in het bijzonder. Toch vinden wij dat de vereniging een zo groot mogelijke groep supporters zou moeten aanspreken, dus niet alleen de supporters van de F-Side vakken, maar ook die op de Noordzijde en de tweede ring. Ook de "oude garde", de harde en zachte kernen en de nieuwste lichting van vooral jonge supporters vallen binnen de doelgroep. De structuur van de vereniging Het bestuur bestaat bij voorkeur uit vijf leden, die in onderling overleg de taken gaan verdelen. De vereniging wordt centraal bestuurd, een opsplitsing in regio's ligt niet voor de hand. Organisatie zal plaatsvinden naar een aantal aandachtsgebieden, waar een bepaald lid verantwoordelijk voor wordt gemaakt. Een aantal zaken wordt op dit moment al informeel (maar niet in verenigingsverband) door supporters georganiseerd. Hier speelt niet zo zeer het probleem hoe het georganiseerd moet worden, maar eerder de vraag op welke wijze het ingepast kan worden in de nieuwe vereniging. Wij denken dat de vereniging naar de volgende aspecten opgedeeld moet worden 1. Belangenbehartiging Het begrip belangenbehartiging is erg rekbaar. Naar onze mening zou alles wat maar enigszins onder deze noemer gebracht kan worden, door de vereniging opgepakt moeten worden. Wij denken aan actieve (desnoods ongevraagde) bemoeienis met bijvoorbeeld kaartverdeling, toegangsprijzen, combi-reizen, stadionverboden, politieoptreden en wat dies meer zij. Wij verwijzen naar onze vele publicaties in DAS over deze onderwerpen. Aangezien veel supporterszaken het clubniveau ontstijgen en op landelijk niveau spelen, zal de vereniging zich aansluiten bij één van de overkoepelende organisaties (de BOVS of het FSV). 2. Vraagbaak informatiepunt De vereniging moet zich opwerpen als hét centrale punt waar supporters zich kunnen melden met de meest uiteenlopende vragen. De verstrekte informatie moet snel verstrekt kunnen worden en is betrouwbaar en actueel. Zo mogelijk wordt gebruik gemaakt van internet (nieuwe internet-site?). De vereniging zal op verantwoorde wijze de standpunten van supporters naar buiten moeten uit dragen en moet niet schromen af en toe de nek uit te steken met gedurfde stellingnames. 3. Kaarten Op termijn moet de vereniging de beschikking krijgen over een aantal kaarten uit het officiële circuit, die onder de leden verspreid kunnen worden. Vooralsnog zullen de kaarten uit het alternatieve circuit betrokken moeten worden, waarbij het niet de bedoeling is dat de vereniging uitgroeit tot een tweede Cupido. Waar het om gaat is dat zoveel mogelijk Ajax-supporters tegen redelijke prijzen in de gelegenheid worden gesteld de uitwedstrijden te bezoeken. 4. Voetbalreizen Zowel voor de binnenlandse als buitenlandse wedstrijden zal de vereniging zich opwerpen als reisorganisator voor haar leden. Dit kan variëren van busreizen en dagvluchten tot korte low-budget voetbaltrips al dan niet 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 5