onterechte aanhouding en dat hierdoor ten onrechte gegevens zijn doorgegeven aan het CIV. Ook wordt een (symbolische) schadevergoeding geëist. De Ombudsman concludeert dat het aannemelijk is dat Ajax-supporters stenen hebben teruggegooid en dat de politie in alle redelijkheid kon besluiten de volledige groep aan te houden op verdenking van openlijke geweldpleging. Nader onderzoek dient dan uit te wijzen wie wel en wie niet strafrechtelijk aansprakelijk kan worden gesteld. De aanhouding van de groep Ajacieden is daarom terecht en de eis tot schadevergoeding wordt dan ook afgewezen. Minder te spreken is de Ombudsman over de verslaglegging door de politie, te meer daar op voorhand al vaststond dat een deel van de supporters geen schuld had aan het delict waarvoor zij waren aangehouden. Zowel van de aanhouding als de voorgeleiding blijkt geen proces-verbaal opgemaakt. De politie heeft zelfs geen enkel document kunnen overleggen waarin het politieoptreden is weergegeven. De Ombudsman noemt dit volstrekt ontoereikend. Verbazingwekkend wordt het gevonden dat de Ajax-supporters op een binnenplaats bijeen zijn gebracht en later niet deugdelijk zijn verhoord. Tenslotte wordt min of meer gesuggereerd dat de politie bevoegdheden heeft misbruikt die uitsluitend zijn toegekend voor het opsporen van verdachten van strafbare feiten. Vooral de laatste opmerking snijdt hout, want vanaf het begin was duidelijk dat de politie geen Ajax-supporters met kaarten voor de Utrecht-vakken in het stadion wilde hebben. En wat doe je dan als commandant? Zoek een reden tot aanhouding en pluk lukraak wat supporters van de straat. Een vergelijkbare klacht over het politieoptreden van Enschede uit 1998 (een uiterst gewelddadige charge op Ajax- supporters die niet snel genoeg naar de gereedstaande bussen wandelden) hebben wij tot onze spijt wegens onvoldoende beschikbare tijd moeten laten vallen, hetgeen opnieuw de noodzaak aantoont van een nieuwe supportersvereniging die de belangenbehartiging van Ajax-supporters op zich neemt. ID TV verziekt voetbalsfeer in Arena Niet de supporters maar de commerciëlen van ID TV lijken tegenwoordig te bepalen wanneer er gezongen mag worden in de Arena. Wie per ongeluk ruim voor aanvang van de wedstrijd in de Arena verzeild raakt, wordt bedolven onder de geluidsterreur van ID TV. Keiharde muziek maakt elk gesprek onmogelijk. Binnenkort moeten supporters een cursus gebarentaal volgen om nog te kunnen communiceren. Als na enige tijd tot veler opluchting de muziek stopt, wacht de volgende ergernis in de vorm van een op schreeuwtoon uitgesproken interview van spraakwaterval Roeland (ja, dat is die gladjakker met die koptelefoon op zijn knar). Voor supporters is het onmogelijk om boven het lawaai uit te komen, zodat de traditie om spelers die het veld opkomen zingend te verwelkomen verloren gaat. Ook het 'oefenen' van nieuwe songs zoals dat in de aanloop van een wedstrijd hoort te gebeuren, wordt op deze manier onmogelijk gemaakt. Klachten die door supporters zijn geuit aan het adres van ID TV (Ernst Boskamp) worden stelselmatig afgewimpeld met de dooddoener dat het wel mee valt met het lawaai. Wie trekt er de stekker nu eens uit? Nieuwe actie "Brillen voor bureau coolsingel" Zelden zal een politieactie met groter gejuich zijn ontvangen dan het neerschieten van vier feyenoord-supporters op de coolsingel, of zoals sommige smalend beweren de helmut kohlsingel. De F-Side gemeenschap op internet reageerde euforisch, maar plaatste terecht ook kanttekeningen. Waarom, zo vragen de internetters zich verbijsterd af, zijn slechts vier van de acht gerichte schoten raak? Is het werkelijk zo bedroevend gesteld met de schietvaardigheid van de rotterdamse politie? En waarom is de politie slechts bewapend met wat klapperpistooltjes tegen het rapalje, terwijl "onze jongens" in Kosovo de ene na de andere clusterbom mogen afwerpen. Kon dat F16-squadron nu echt niet een stukje omvliegen? Hoe het ook zij, de afgekondigde actie "Brillen voor bureau coolsingel" ondersteunen wij volledig. Heb je een oude bril variërend van - 15 tot +23 schenk hem dan aan het rotterdamse korps en prop het kleinood de komende thuiswedstrijd in de emotiebus. Blinde Ajacieden die hun blindengeleide hond belangeloos willen afstaan moeten wij helaas teleurstellen, gezien de beperkte ruimte van de emotiebus. Alleen brillen worden geaccepteerd. Bij voorbaat dank voor de medewerking I Nieuw gezicht voor DAS De vernieuwingsdrift houdt de DAS-redactie danig in zijn greep. Voor het volgende seizoen overwegen wij de voorkant zoals we die nu twee seizoenen gebruiken, te vernieuwen. Lezers met ideeën voor een nieuw ontwerp worden verzocht contact op te nemen met de redactie (het liefst met een redelijk uitgewerkt voorbeeld). Mocht jouw ontwerp worden gekozen tot de nieuwe voorkant dan ontvang je, naast de eer, een passende prijs van de redactie (geen grap!). Ook grafisch ontwerpers die ons verder kunnen helpen bij het restylen van het blad worden verzocht contact op te nemen met de redactie. Nieuwe problemen voor de SVA Na maandenlang tijdrekken heeft de SVA besloten om toch maar geen lid te worden van de nieuwe landelijke 45

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 45