Hieronder een reactie op bovenstaande brief: Deze Ralph meent even te kunnen be-palen, wie er echte supporters zijn enwie de nepsupporters zijn bij Ajax. Deze mening is hem toegedaan, omdatvele supporters zijn thuisgebleven die avond tegen NEC. Vervolgens komt deze Ralph tot de conclusie, dat dit dus nep-supporters zijn. Volgens hem hoor je je club in goede, maar vooral in slechte tijden te steunen. Daar wil ik hem nog wel gelijk in geven, maar voor de rest is deze bewering wel heel, heel kort door de bocht. Ik ben al sinds begin jaren zeventigsupporter van Ajax (iets wat deze Ralph, gezien zijn taalgebruik zeker niet kan zeggen, lijkt me zo), dus ga mij niets vertellen over het steunen van je club in voor- en tegenspoed, Alle pieken en dalen van Ajax heb ik allang meegemaakt, maar ik heb in al die tijd nog nooit meegemaakt, dat tijdens een slecht jaar de spelers (op een enkele uitzondering na) zo dusdanig de kantjes er af lopen, dat ze het zelfs niet eens meer WILLEN opbrengen om te WERKEN voor hun geld. Dat Ajax niet goed speelt, dat kan ik nog wel hebben, maar dat je eerst drie wedstrijden loopt te klooien, daarna tegen feyenoord ineens wel inzet kan tonen, om vervolgens weer van Fortuna te verliezen op dezelfdeongeïnteresseerde manier, dat kan ik absoluut niet verkroppen. Als ik op mijn werk zo loop aan te modderen, dan kan ik mijn biezen pakken. Je club door dik en dun steunen??? Ajax dient nog altijd de steun van het publiek te VERDIENEN en niet andersom, hoor Ajax heeft mijn steun voor de wedstrijd tegen NEC na de miserabele vertoningen de laatste tijd nietverdiend en ik was dus niet de enige, die er zo over dacht. Zelfs jongens van de F-Side zijn om deze reden niet voor NEC komen opdagen. Het is dus aan Ajax om ervoor te zorgen, dat deze steun van het publiek weer heroverd wordt. Gezien de laatste zes, zeven wedstrijden is uit werkelijk NIETS gebleken, dat supporters, die op dezelfde, kortzichtige manier denken als Ralph doet, ervoor hebben gezorgd, dat Ajax weer zijn 'normale' niveau zal halen. Dat is tegen Willem II wel weer gebleken. Eric S. "Feest" Beste DAS, Ik heb vol afschuw gehoord en gezien wat er op de coolsingel is gebeurd. Ikzelf heb nu vijf jaar een seizoenkaart van Ajax en de laatste vier kampioensfeesten meegemaakt en ja, het ging niet altijd even goed, waar ik dan van baalde. Gelukkig was het vorig jaar wel goed gegaan. Maar waarom maak ik me zo kwaad over dit onderwerp? Door dit gelul kunnen clubs die kampioen worden de lui zijn door vele beperkingen van de overheid. De schade in rotjeknor wordt onder andere betaald metoverheidsgeld en veel mensen (winkeliers) zijn gedupeerd, terwijl ze er niets mee te maken hebben. Ik wil gewoon zeggen als Ajax toch snel herstelt en volgend jaar weer kampioen wordt, dat wij als Ajax supporters aan Nederland wel kunnen laten zien wat feesten is en dat we als één Ajax-familie gezellig een biertje drinken en feesten en niet zinloos slopen ofgaan vechten. Groeten Axel, vak 129. Ga weg en kom nooit meer terug! Hallo DAS, Het was op een zondagavond dat Ajax moest spelen tegen Fortuna Sittard.Het begon leuk maar dat zegt niks want in de 2e helft werd het 0-1 voor Fortuna, dus nog niks aan de hand want Ajax kan makkelijk die 2 doelpunten maken. Toch gebeurde door een fout van de verdediging (de zoveelste) het omge-keerde, het werd 0-2 voor Fortuna. En wat er toen afspeelde kan ik niet bevatten, want 20 minuten VOOR tijd vlogen tig mensen voor mijn neus weg. Ze gaan even wat te drinken halen zeker, maar nee, ze bleven weg Waarom Er zijn een paar redenen te bedenken waarom. Deze zijn volgens mij 1Omdat ze alleen bij goede wedstrijden willen zijn (lees winnen met grote cijfers). 2. Omdat ze alleen een seizoenkaart hebben om zo kaarten te krijgen voor finales. 3. Omdat ze kaartjes hebben via het bedrijf waan/oor ze werken. Voor deze mensen heb ik één woord OPROTTEN (en kom nooit meer terug!). Tegen de echte supporters die het leed niet kunnen verdragen, wil ik zeggen: Ajax heeft ons nodig!! Want één ding is zeker, Ajax zal dit diepe dal overleven en weer tot de Europese top behoren, samen met een fantastische supportersgroep. AJAX FOREVER, S vak 420 (dat is zo'n vak waar heel veel mensen weggingen). P.S. de sfeer bij Ajax - feyemoord is de enige echte sfeer (want dat was schitterend). 43

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 43