•v r Ingezonden brieven mail De mening van de schrijver hoeft niet altijd de mening van de redactie te zijn. Gezeur Beste DAS, Nee, ik ga niet zeuren over de prestaties van Ajax dit seizoen!!!! Nee, ik ga niet zeuren over de sfeer in de ArenaüüüNee, ik ga niet zeuren over de belachelijke kaartverkoop bij Ajax!!!!! Nee, ik ga niet zeuren over het feit dat feyenoord landskampioen is!!!! Nee, ik ga niet zeuren over het feit dat er teveel buitenlanders bij Ajax zijn!!!! Nee, ik ga niet zeuren over de heren Van Praag en Van Os!!!!!!!! Nee, ik ga niet zeuren over de (bijna) altijd verplichte en te dure combi!!!!!! Nee, ik ga niet zeuren over de club-card!!!!!!!!! Waar ga ik dan over zeuren????? Over het feit dat de spelers van Ajax (op een paar na) al jaren te beroerd te zijn om de trouwe meegereisde aanhang te bedanken voor de steun na een uitwedstrijd!!! Deze wedstrijden zijn nietgoedkoop, en de mensen die meegaan (minimaal 600) verdienen waarschijnlijkheel wat minder dan de spelers op het veld. Is het dan zo veel gevraagd om na afloop van een wedstrijd een paar meter naar het uitvak te lopen en te zwaaien of zoiets?? Dit zou toch het gevoel geven dat de spelers ons waarderen en daar doe je het toch eigenlijk voor, je club steunen in goedeen slechte tijden!!!!!!! Dus Jari, Edwin, Jesper. Danny, Dean en super-Mario, sleur tegen De Graafschap jullie medespelers mee naar het uitvak en dan beloof ik (net als tegen Willem II) een applaus voor jullie en geen fluitconcert. Met vriendelijke groet, Barry Kok. Naschrift redactie: Na een aarzelend begin van de spelers gaat het de laatste tijd de goede kant op, hopen maar dat het zo blijft! Toeschouwersaantallen Beste DAS, Ik las vandaag in de VI nr. 16 in de rubriek 'brieven' een brief getiteld: "Oude Kamphuis". De schrijver heeft het over Duitslandhaters en over het feit, dat we Oude Kamphuis' mening moeten res- pecteren. Hij eindigt de brief als volgt: "Dan krijgt hij in ieder geval (in het Parkstadion) een hondstrouw publiek en sfeer!" Toen ik dat las, dacht ik, god-verdomme daar heeft hij gelijk in. Ik heb sinds dit seizoen een supporters-clubcard, maar ondanks de slechte resultaten liggen bij mij alle kaarten al twee weken van tevoren thuis. Als je dan de toeschouwers-aantallen van het afgelopen seizoen bekijkt, zie je ze vanzelf teruglopen. Met als dieptepunt de afgelopen drie thuiswedstrijden. Ajax-feyenoord: 35.000 toeschouwers.Hoe is dit in hemelsnaam mogelijk. Een klassieker tegen de aanstaandelandskampioen, die anti-voetbal speelt, en de mensen zijn niet bereid 30 gulden neer te tellen, maar zitten liever achter de TV. Nou, ik kan je dit vertellen, de sfeer was fantastisch, Ajax speelde goed en we hebben die rotjeknors de hele wedstrijd niet gehoord. Ajax-Fortuna S.: 35.000 toeschouwers.Sommige 'supporters' gingen al na tien minuten weg en op het eind zaten ermisschien nog 5.000 mensen. Maar nu het allergrootste dieptepunt:Ajax-NEC: 20.500 toeschouwers. Laat al die nepsupporters alsjeblieft volgend seizoen niet meer terugkomen, zodat ik en met mij vele andere echte Ajacieden die op de wachtlijst staan, volgend seizoen een seizoenkaart hebben. Weet je wat de definitie van een supporter is? Dat je je club in goede maar vooral in slechte tijden steunt. Dit houdt dus in, datje naar Ajax - NEC gaat endus niet achter de TV kruipt om dat kut- Juve tegen Man. United te zien spelen, die zeker weten beter voetbal spelen dan Ajax, maar Ajax heeft ons nu nodig en dan sta je er dus ook. Wij hebben jaren schamper gedaan over fietstas en z'n 25.000 toeschouwers, maar zij hebben zes jaar geen succes gehad en toch bleven ze komen. Bij ons gaat het op het moment heel slecht en dus komen er maar 20.500. Vervolgens wil ik het nog even over de sfeer hebben. Ik heb er alle vertrouwen in dat dit goedkomt. Zeker als volgend seizoen de nepsupporters zijn vertrokken. Daarom steun ik Marco met zijn plannen om volgend seizoen in vak 402 een sfeervak op te richten volkomenen hoop ik dat het bestuur van Ajax hieraan meewerkt, zodat wij volgendseizoen ons eigen sfeervak hebben. Verder wil ik aan het bestuur deoproep doen om het dak eens open te gooien. Ten eerste: voetbalspeel je in de open lucht en tegen een beetje regen moeten de spelers wel kunnen (tot nu toe was het alleen nood-zakelijk tegen Fortuna om het dak dicht te doen, omdat het toen met bakken uit de hemel kwam). Ten tweede is het veel te warm in het stadion. Tot slot wil ik iedereen oproepen om Danny Blind en Jari Litmanen een fantastisch afscheid te geven met vuurwerk, wat ze van hun hele leven niet meer zuilen vergeten en laten we hopen dat AJAX het volgend seizoen weer van zich laat spreken. Groetjes Ralph. 42

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 42