plaatselijke clubs Paok en Aris, omdat de haat tegen de stad Athene daar verschrikkelijk groot is. Deze wedstrijden werden tot voor kort alleen door de supporters van AEK bezocht. Bij thuiswedstrijden behoort een meerderheid in het stadion tot de Originals. Zij zorgen dan voor een geweldige sfeer (waaraan AEK ook een hoop goede resultaten te danken heeft, denk maar aan het 7 jaar ongeslagen zijn in eigen huis voor de Europacup, waarna Ajax roet in het eten gooide). Door middel van gezang, het opzetten Is dit niet iets voor Miss F-Side? M M r van choreografieën (vuurwerk, banners, reuzenvlaggen etc.) en het ophangen van vlaggen van de verschillende afdelingen maken de Originals het stadion "Nea Filadelfia" tot een ware hei. Ook voor de politie is het vak van de Originals trouwens een hel. Sinds 1988 heeft geen politieagent zich hier meer durven vertonen! Het verbazingwekkende van de afdelingen van de Originals is dat ze werkelijk uit alle uithoeken van Europa. Marseille, Milaan, Hamburg, Madrid en Dresden zijn hier slechts enkele voorbeelden van. Ook is er een afdeling uit Saloniki, wat toch wel heel opmerkelijk is vanwege de grote haat tussen de beide steden (deze afdeling is trouwens wel ondergronds, want anders zou hij onmogelijk kunnen bestaan). Maar de meest opmerkelijke is wel de afdeling uit New York (stel je maar eens een FSide club uit Washington voor). Met supporters van Olympique Marseille hebben de Originals een vriendschapsband, wat inhoudt dat supporters van beide verenigingen eikaars wedstrijden bezoeken en elkaar waar nodig ondersteunen. Het verschil tussen de Originals en de rest van de supportersgroepen in Griekenland is, dat de Originals geen paramilitaire groep is die op goedkope vechtpartijtjes uit is (al ziet de media ze als hooligans). De Original wordt ook betrokken bij zaken die de club aangaan (lees je dit, Michael?) en er wordt ze om een mening gevraagd. Die mening wordt dan ook in de besluitvorming meegewogen. Qua merchandising zit het ook wel goed met de Originals Ze brengen werkelijk prachtige souvenirs op de markt (videobanden, agenda's, vlaggen, foto's, posters, sjaals etc.) en verkopen deze via de Originalwinkels in Griekenland en Duitsland. De Originals hebben ook een eigen fanzine dat er werkelijk prachtig uitziet met superfoto's en reportages sinds 3 maart 1994 zelfs een uur zendtijd op de televisie ter beschikking. Zou dat niet iets voor de F-Side zijn? Tot zover dan dit verhaal over de fanatiekste supporters van Griekenland (Europa?). Mocht je nu geïnteresseerd zijn in souvenirs van de Originals, dan kun je een catalogus (3 DM) bestellen bij: AEK Fanshop, PeterHenleinstrasse 83, 90459 Nürnberg, Duitsland. 41

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 41