Y0U What "Je proeft op de tribune dat er een vriendenteam staat." willem veenman. voorzitter van de supporters vereniging van feyenoord, in de VI van 30 september 1998. "Lekkere vrienden dan, maar toch: zou die veenman nou voor het eerst van zijn leven gelijk hebben?" "Van mij hoeft dudek echt geen dubbele beenbreuk op te lopen, maar een keer een griepje zou niet verkeerd zijn." f'noords reservekeeper edwin zoetebier in de VI van maart 1999. "Dat zijn tenminste vrienden. Oh ja, voor alle duidelijkheid: griep staat in Nederland nog steeds in de top 10 van de ziektes waar jaarlijks de meeste mensen aan doodgaan!" "Als het vragenuurtje begint, zijn vijf heren met stropdas achter een lange tafel beschikbaar voor vijf supporters -kom nog maar eens om zulke service- en ongeveer tien mannen moeten voor de veiligheid zorgen. Het tafereel lijkt nog het meest op experimenteel theater." Een beschrijving in Het Parool van 14 april 1999 over de geboycotte supportersbijeenkomst in de Arena op dinsdagavond 13 april 1999. "Een kolfje naar de hand van de directeur van het megatheater Jan Gaasterland, die direct na afloop van de voorstelling Van Praag wist te strikken voor nog eens veertig voorstellingen. In het voorprogramma zal alvast een voorproefje ten gehore worden gegeven van de Ajax-musical, die de culturele uitsmijter moet vormen voor het komende eeuwfeest. Opnieuw een artistiek hoogtepunt van onze op vele terreinen zo begaafde en talentvolle voorzitter, waar wij smachtend van verlangen naar uitkijken." "Ik vind overigens dat feyenoord de fase van het werkvoetbal voorbij is. feyenoord kan ook mooi voetbal spelen." feyenoordfan en judobondscoach louis wijden- bosch in het Haarlems Dagblad van 23 april 1999. "En wij kunnen vliegen" "En wie niet springt, die is een Jood." Een overmoedige ulrich van gobbel op de cool- singel op zondagmiddag 25 april 1999. "Dan stonden er toch nog wel veel Joden op dat balkon. Zou die v. d. herik soms een halfbroer van Van Praag zijn "Het wordt een volksfeest in rotterdam" burgemeester opstelten van rotterdam op zondag avond 25 april 1999 om 20.10 uur in het TV2- journaal over het kampioensfeest. "Dat had je goed ingeschat, jij weet tenminste met wat voor volk je te maken hebt!" "No comprende Hollandais" julio cruz in antwoord op de aan hem gestelde vraag "ben je blij" op het bordes van de coolsingel op 25 april 1999. "Wat zal het daar gezellig zijn in de kleedkamer met conversaties als 'no comprende' en 'ik begraiptje niet'. Het moet een waar genot zijn om daar te mogen vertoeven. "Daarom wil ik ook niet dat ze volgend jaar weer kampioen worden. We zijn losers en dat moeten we vooral ook blijven." Schrijver en feyenoord-fan ronald giphart in Het Parool van 26 april 1999. Het is wel even slikken, maar we moeten toegeven dat we het voor één keer eens zijn met zo'n f 'oorder. "feyenoord was oorspronkelijk een eiland (jaar 1446) en werd gebruikt als galgeneiland; hier werd al het tuig opgeknoopt. In 1714 werd er een pesthuis gebouwd. Later werd dit pesthuis een gevangenis." Een in de Aktueel van 29 april 1999 gepubliceerd resultaat van een onderzoek naar het ontstaan van de naam feyenoord. "Wij stellen voor om deze oude vergane glorie onmiddellijk in ere te herstellen. "Ze moeten ze, bij wijze van spreken, een hand afhakken." willem veenman, voorzitter van de supportersvereniging van feyenoord over de eigen aanhang in de Aktueel van 29 april 1999. "Wat bij wijze van spreken? En een hand? Twee hele armen is nog te weinig, willem!" "We wilden gewoon laten zien dat we kunnen voetballen. Tegen feyenoord gaat dat makkelijker, omdat die jongens ook willen voetballen." Jari Litmanen in het Haarlems Dagblad van 3 mei 1999 over de simpele 6-0 winst op feyenoord "Maar tussen 'willen voetballen' en 'kunnen voetballen' zit een wereld van verschil, zoals ze in rotterdam at ver vóór de wedstrijd wisten. Vandaar dat ze in Amsterdam niet eens meer een uitvak vol krijgen." 38

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 38