Danny bedankt voor alles! Landskampioenen. Opnieuw leek Blind de apotheose te moeten missen. Na een duidelijke handsbal in de halve finale tegen Bayern München toonde de scheidsrechter terecht de gele kaart, waar een rode een schorsing had betekend voor de finale. Ook die finale werd gewonnen waarna Blind hoogstpersoonlijk zijn club de titel "Wereldkampioen" mocht bezorgen. In de penalty-series tegen Gremio was hij het die de beslissende penalty mocht nemen. Na het 'droge kuchje' schoot hij de bal onberispelijk binnen! Zijn grote populariteit schuilt natuurlijk niet alleen in de successen die hij behaalde. Waar vele medespelers vroeg of iaat toch kozen voor een avontuur in het buitenland, koos Blind toch telkens weer voor Ajax en ook na zijn actieve loopbaan zal hij in de technische staf actief zijn. Daarnaast valt hem ook na een verloren wedstrijd eigenlijk zelden iets te verwijten. Een enkele keer vormverlies wordt altijd ruimschoots gecompenseerd door een enorme vechtlust. De manier waarop hij altijd voor de ploeg opkomt, bijvoorbeeld tegenover de scheidsrechter, maakt hem tot een geliefde persoonlijkheid. Maar ook tegenover de pers nam hij Ajax meermalen in bescherming. Zoals in februari 1995 toen hij namens de Ajax-selectie aan de pers uitlegde waarom negen Ajacieden hadden bedankt voor Oranje. Na dertien seizoenen zal Ajax zonder de speler Danny Blind verder moeten. Met hem verdwijnt één van de laatste spelers die alle grote successen onder Louis van Gaal meemaakte. Het zullen echter niet de laatste grote successen zijn waar Blind bij betrokken is. 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 37