Buigen of barsten meer zo snel ben en gezien mijn gebrekkige techniek nauwelijks een lantaarnpaal kan passeren, zal ik ervoor zorgen dat iedere bal die ik krijg wordt omgezet in een hoge voorzet op maat (voor bijv. Gerald), een steekpassje binnendoor (op bijv. Shota) of een boogballetje voor een snelle jongen (bijv. Benni). Zet u mij in het midden neer, dan zal ik zwoegen en beuken als een Ray Clarke in zijn beste dagen en er tegelijk minimaal 25 per seizoen inknallen of -koppen. Wee de verdediger die één foutje maakt, hij zal genadeloos worden afgestraft. Mocht ik aan het eind van de wedstrijd nog kunnen lopen en ademen, dan zal ik mij met mijn laatste krachten naar het meest fanatieke Ajaxvak toesiepen, waar ik mij door het hek zal laten feliciteren met de door mij geleverde prestatie, ledereen die mij wil aanraken mag mij dan ook aanraken, zolang al het manvolk maar van mijn ballen afblijft. En al moet ik duizend handtekeningen zetten, dat doe ik dan gewoon, maakt me niet uit waar. Uiteraard heb ik dan allang mijn shirt in dat vak gegooid. Mocht ik niet aan de hiervoor gedane beloftes hebben voldaan, dan mogen diezelfde supporters mij gewoon verrot schelden, dan heb ik ze die wedstrijd namelijk gewoon bedrogen. Ik zal het dan ook niet in mijn hoofd halen om van een gebrek aan respect te spreken. Beste Jan, ik denk dat ik genoeg heb geschreven. Eén mailtje naar DAS en ik sta voor u klaar. Het oudste DAS-redactielid (één van de drie meelopers, in termen van Opper-Goeroe MvP) Heeft het al weer bijna voorbije seizoen sportief niet gebracht wat ervan werd verwacht, ook het leven van de uitsupporters onder de Ajacieden is er het afgelopen jaar niet beter op geworden. Steeds meer worden zij beperkt om "gewoon" een uitwedstrijd te bezoeken. Nederland is voor Ajax- supporters hard op weg om een soort Kosovo te worden. Zolang je je aan de door de hogere machten opgelegde belachelijke regelgeving houdt, wordt je nog net getolereerd. Wil je echter gewoon van je vrijheden als burger gebruik maken, dan wordt je hard afgestraft. Nasleep bekerfinale Aan het begin van dit seizoen waren de gemoederen onder de Ajax-fans al verhit voordat er ook maar één bal getrapt was. Een kleine dertig supporters waren in de zomerstop bestraft met een boete van 150,- en een stadionverbod van een halfjaar. En dat alleen omdat zij zich, nadat ze zich na de gewonnen bekerfinale tegen psv feestend op het veld hadden begeven, niet konden legitimeren. Honderden andere fans hadden nog steeds geen seizoenkaart ontvangen, terwijl zij al maanden tevoren hiervoor hadden betaald. En dat alleen omdat voorzitter Van Praag, zonder enige terugkoppeling met de meer dan honderdduizend betrokkenen, de Ajax-supporters als proefkonijnen voor zijn PCC-speeltje had opgegeven. Combi Het afgelopen seizoen werd wederom het record voor het aantal verplichte combireizen verbeterd. Maar liefst 11 van de 17 uitwedstrijden kon je niet in alle vrijheid bezoeken. Gelukkig zijn er nog steeds supporters die weigeren om voor een doorsnee uitwedstrijd voor een veel te hoge prijs in een duffe bus te stappen en zich als ACC (Ajax Combi Casual) voor de poorten van een stadion te laten afzetten. Al wordt het wel steeds moeilijker om aan het benodigde kaartje voor de wedstrijd te komen. Schaamteloos verloochent de KNVB immers zijn belofte dat je met een clubcard iedere wedstrijd kunt bezoeken. En schaamteloos weigert Ajax de KNVB zich aan zijn afspraak te houden en zodoende voor zijn supporters op te komen (maar dat gaat ook moeilijk als je van twee walletjes wilt eten, hè Michael), net zomin trouwens als de supportersvereniging die zwijgend akkoord gaat met de situatie. Samenhang rellen/combi? Tot op heden (het moment van schrijven is 5 mei) deden zich bij de vijftien uitwedstrijden voor de 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 32