verschillende fanzines verkocht. Daarnaast hebben ze ook klassieke voetbalshirts en een beperkte collectie voetbal-CD's en -cassettes. Het kopen van CD's bij HMV of Virgin is geen aanrader, ze zijn meestal belachelijk duur. Met uitzondering van de allernieuwste CD's, die in Londen een paar weken eerder uitkomen, kun je bovendien alles wat er op muziekgebied in Londen te koop is, ook in Amsterdam halen. Speur daarom eens naar leuke voetbal-CD's als je er bent. Er zijn veel fans die in eigen beheer nummers over hun eigen club maken. In het gunstigste geval hebben ze een punknummer van bijvoorbeeld The Sex Pistols voorzien van een snedige tekst over hun favorieten. Dit soort CD's zijn o.a. te koop bij de eerder genoemde Sports Pages. Stappen in Londen Je doet er verstandig aan voor het vertrek het blad Time Out te kopen, verkrijgbaar bij bijvoorbeeld Waterstones in de Kalverstraat. Hierin vind je alle uitgaanstips voor Londen in de komende periode. Het zal je snel duidelijk worden dat er in Londen veel meer verschillende dingen te doen zijn dan in Amsterdam. Het is alleen veel eerder afgelopen. Een bekende uitgaansbuurt in Londen is Soho, dat ten onrechte bekend staat als een soort rosse buurt. Het kan zich in geen enkel opzicht meten met de Wallen. Wel zijn er veel pubs in alle soorten en maten, waar het heel gezellig is. Wees niet kieskeurig, maar stap gewoon ergens binnen. Doe dat echter niet in een kleine topless bar of een andere vorm van sexclub. Je wordt er namelijk op zeker belazerd. Wordt er bijvoorbeeld een "bed-show" aangekondigd, dan zitje voor 10 pond urenlang tegen een opgemaakt bed aan te kijken. Bij het zien van de gespierde en meer dan 125 kilo wegende portiers heb je weinig behoefte om je beklag te doen over deze vorm van oplichterij. Ook kun je naar Notting Hill gaan (metro Notting Hill Gate). Op dit moment is dat nog dè hippe buurt van Londen, maar dat kan binnenkort alweer anders zijn. De beste manier om uit te vinden waar je naar toe moet is het gewoon te vragen aan iemand op straat. Wij kwamen terecht in de Notting Hill Arts Club. De naam doet al vermoeden dat dit een nogal trendy tent is, je moet er van houden. Behalve een voetbalstad is Londen ook een muziekstad. Het is de bakermat van nieuwe soorten muziek als jungle en drum 'n' bass. Hou je van dit soort muziek, let dan op waar de Metalheadz draaien. Een groep DJ's die Londen met snoeiharde jungle wakker houd. Als je naar The Complex (in Parkfield Street, 100 meter lopen vanaf metrostation Angel) gaat heb je een goede kans dat je ze tegenkomt. Dit is waarschijnlijk ook de enige plaats in Londen waar mensen een joint kunnen roken, zonder dat ze zich al te veel zorgen moeten maken. Verdere bezienswaardigheden Uiteraard heb je de standaard bezienswaardigheden als de Tower, het Buckingham Palace en Madame Tussauds. Het toeristische karakter druipt hier echter vanaf. Leuker is een attractie als Rock Circus (Shaftesbury Avenue op 100 meter loopafstand van het metrostation Piccadilly Circus), een soort Madame Tussauds, maar dan met allerlei beroemdheden uit de popmuziek met soms levensechte optredens. Een aanrader voor liefhebbers van popmuziek. Voor liefhebbers van markten is er ook het een en ander te beleven. Aanraders zijn de Petticoat Lane Market op zondagmorgen (op 100 meter loopafstand van de metro's Liverpool Street Station, Aldgate en Aldgate East) en de Portobello Road Market op iedere dag behalve zondag, waarbij het op zaterdag het best bezet is (op 200 meter loopafstand vanaf het metrostation Notting Hill Gate en vrijwel direct grenzend aan metrostation Ladbroke Grove). Ben je geen stapper maar houd je wel van lopen dan kun je 's avonds meedoen aan een wandeltocht met een gids. Dat lijkt saai, maar hoeft dat niet te zijn. Zo is bijvoorbeeld de Jack the Ripper Trail best wel spannend. Je wordt dan in de wijk Whitechapel via allerlei donkere steegjes en bloederige verhalen de stuipen op het lijf gejaagd (als je je tenminste in het verhaal wenst in te leven). In ieder geval is het voor jonge vrijgezellen een ideale gelegenheid om indruk te maken bij de meestal vrouwelijke meerderheid bij dergelijke wandeltochten. Deze wandelingen beginnen altijd bij metrostations, leder hotel heeft de folders waarin zij worden aangeprezen. Ook zonder vaste doelen is Londen de moeite waard om te bezoeken. Je kunt er gewoon lekker rondzwerven. Vindt je de wijk waar je bent niets dan stap je in de metro en bij het volgende station ben je weer in een geheel andere buurt met zijn karakteristieke eigenschappen en aparte winkeltjes. Wil je even rust dan is Hyde Park een aanrader. Een betere stad om rond te zwerven kennen wij niet. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 29