Shopping Wanneer je door Oxford Streef loopt besef je dat het leven van de Londenaar voor een groot deel in beslag wordt genomen door winkelen. Men loopt met tasjes van dure kledingzaken, waar jij niets mee te maken wilt hebben. Je wilt voetbalshirts zien! Om de een of andere reden loop je in het buitenland wel altijd sportzaken binnen om naar voetbalshirts te kijken, terwijl je dat in Amsterdam nooit doet. Londen heeft een paar van die winkels waar ze alles hebben. De meest complete footballshop is Soccer Scene in Carnaby Street op 200 meter loopafstand van het metrostation Oxford Circus (zie foto linksonder). Je kijkt hier werkelijk je ogen uit. Toen wij hier onlangs kwamen hingen (jawel) het Ajax- en Tottenham-shirt broederlijk naast elkaar in de etalage (Zie foto rechtsonder). Mocht je hier toch niet kunnen slagen dan kun je zonder al te ver te hoeven lopen in Oxfordstreet (tussen de metrostations Oxford Circus en Tottenham Court Road) bij JJB Sports (een reusachtige ondergrondse ruimte) en World of Football terecht. Overigens wemelt het in Londen van dergelijke footballshops. De liefhebber van voetbalboeken komt ook aan zijn trekken. Iedere boekwinkel heeft ze, maar sla vooral Sports Pages aan Charing Cross Road (op 250 meter loopafstand vanaf het metrostation Tottenham Court Road) niet over. Hier wordt behalve De Ajax Ster (zie foto rechts) een ongelooflijke hoeveelheid i Sport Pages aan de binnenzijde Sports Pages van buitenaf gezien 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 28