London is the place for me (slot) De stadions (vervolg) Selhurst Park (Zuid-Londen, een kleine kilometer vanaf treinstation Norwood Junction, wat weer te bereiken is vanaf metrostation Waterloo) is de thuishaven van zowel Crystal Place als Wimbledon. Het meest opvallend aan dit stadion is het veld van minimale afmetingen, zeer geschikt voor echt Engels voetbal. De bal is tachtig van de negentig minuten in de lucht en wordt steeds zo snel mogelijk het strafschopgebied in gepompt. Daar ziet men wel weer verder. Er wordt keihard getackeld en het is een wonder dat er geen doden vallen. Wimbledon speelt dit soort voetbal en heeft daar redelijk veel succes mee. Het is met slechts een paar duizend supporters de minst populaire Premier League club van Londen. MlLLWALi FOOTBAü. club The New Den (Zuid-Oost Londen, een kleine kilometer vanaf het metrostation Surrey Quays of vierhonderd meter vanaf het treinstation South-Bermondsey, wat weer te bereiken is vanaf metrostation London Bridge) is het in het seizoen 1993/1994 in gebruik genomen stadion van Millwall, Londens en ook Engelands meest berucht club. Het is een modern stadion waarvan er tegenwoordig dertien in een dozijn gaan. Comfortabel en een prima uitzicht op het nabije veld, maar toch mis je iets. Ondanks dat is hier af en toe nog het sfeertje aanwezig dat doet denken aan het in 1994 gesloopte stadion "The Den", tegenwoordig vaak "The Old Den" genoemd. The Old Den was een bijzonder stadion met vier qua bouw totaal verschillende tribunes rond het veld. Op de zuidelijke tribune stond gewoon een lichtmast midden in het vak terwijl de oostelijke en de noordelijke tribunes door middel van een soort van luchtbrug met elkaar waren verbonden. Een geweldig mooi gezicht! In het stadion was een soort van kantine genaamd "The Ajax Bar". Vlak buiten het stadion stond een pub in the middle of nowhere waarvan de nabije omgeving deed JÊt^KÊÊIIKÊtÊI^ÊÊÊF^ denken aan de tuin van de familie Flodder. Overal lag allerlei rotzooi en daartussen liep het schuim p[j van de Engelse natie. Als 'jfMBlBMiHhtwii i> niet Millwall ingewijde BBBf) versnelde je automatisch je rjlp: W. Tg I pas als je daar langs liep. ~7" Door het Taylor-rapport KMO! Sf moest ook dit stadion verdwijnen en verdween ook tegelijk een fantastisch "lipBfewB stukje voetbalcultuur. Over New Den meter ten noorden van The Old Den) valt niet al te veel I te De omgeving is vrij troosteloos The °ld Den met wat autosloperijen en een woonwagenkamp en nodigt niet uit om er doordeweeks heen te gaan. Eigenlijk steekt het moderne stadion erg af in deze omgeving; het hoort hier gewoon niet. Hier hoort een stadion als The Old Den te staan, gebouwd voor de ruwe maar zeer emotioneel meelevende dokwerkers, waaruit uit de Millwall-fans bestaan. Al begint ook hier het publiek geleidelijk aan te veranderen. De clubshop van Millwall is trouwens wel de moeite waard, met sommige kledingsstukken die nog aan de goeie oude tijd doen denken. Laten we hopen dat dit zo blijft. De laatste jaren is Millwall een middenmoter in de Engelse Second Division en schommelt het toeschouwersgemiddelde zo rond de zesduizend. Ongunstig voor de club maar wel gunstig voor een Ajacied die er eens een keertje naar toe wil. Hier heb je tenminste altijd een kaartje! 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 26