Het antwoord stelt ons nauwelijks gerust. Volgens S. gaat het hier om behandelingen die uitsluitend door psv- supporters worden aangevraagd. "Tja, we hadden het kunnen weten", mompelen we geschokt. Als verdoofd laten we ons naar de gang leiden en waggelen naar de volgende kamer. We piekeren over de broodmagere figuur van zo-even, die ons vaag bekend voorkomt. Het zal verdorie Joark toch niet zijn, die met zijn twee linkerhanden met dit soort verdwijntrucs bezig is? Bij een van de verveloze deuren houdt S. stil en bonkt er als een razende tegenaan. Zonder een reactie af te wachten loopt hij naar binnen. Wij volgen in zijn kielzog en krijgen de volgende schok te verwerken. Op een keukentafel ligt een onbekende skinhead met een Ajax- tattoo op zijn been half verscholen onder een goor laken. De grond ligt bezaaid met huis-tuin-en-keuken gereedschap en een opengeklapte rolykit, een penetrante ziekenhuislucht completeert de chaos. Als we niet beter wisten zouden we denken dat hier druk wordt geklust. Een onbekende witjas boort, alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, onverstoorbaar met een handboor in een met klemmen vastgezette hooliganschedel. "Goed voor 4 jaar stadionverbod en acht ruggen cash, zwart!" fluistert S. "We brengen een aantal haarimplantaten in, stoppen wat siliconen in de wangen, verkleinen de schedelomvang en geen haan die er nog naar kraait. Zelfs zijn eigen moeder zou hem niet meer herkennen". Triomfantelijk worden we aangekeken. "Hier komt Michiel Menting natuurlijk nooit achter", riepen we gelijktijdig uit, we moesten tenslotte wat zeggen. "Pff, breek me de bek niet open over die Menting, ook hem hebben we net onderhanden genomen". Het werd vol walging uitgesproken. Vol ongeloof staren we S. aan. Hoewel we geen boeren zijn, breekt nu onze klomp. "Menting ook hier, heeft hij dan ook al een stadionverbod?". "Nee man, die Menting wordt zwaar bedreigd door supporters en heeft van Ajax een nieuwe identiteit moeten aannemen. En het geld was goed, dus snijden maar". Cynisch vervolgt S. "We hebben er een leerling op gezet, en die heeft zich helemaal mogen uitleven. Menting heeft er van ons zelfs nog een gratis snor bij gekregen, om hem van dat homo-uiterlijk af te helpen. Kom maar mee naar de uitslaapkamer, daar ligt hij bij te komen". Nieuwsgierigheid overwint het van weerzin, dus lopen we verder. En verdomd, daar ligt de man die stadionverbod na stadionverbod ondertekend heeft, alleen zijn stem verraadt hem nog. Snel draaien we ons om en rennen naar de uitgang. Een hysterisch lachende S. roept ons na dat de DAS-redactie gratis een nieuw hoofd mag uitzoeken. Tevergeefs proberen we de hermetisch gesloten deur te openen, wij willen eruit! Net voor we het bewustzijn verliezen zien we een legertje witjassen met zoemende slijptollen nabij komen. De voorste man met een grote cirkelzaag buigt zich met samengeknepen ogen voorover. Het is Michael van Praag die ons met een trillende stem toe sist lang te hebben gewacht op dit moment. 23

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 23