Jari Litmanen: 9 Commentaar overbodig, we kunnen wel janken dat hij weggaat. Ondanks al dat blessureleed blijft hij onmisbaar voor Ajax. Hij mag overal heengaan, behalve naar Ajax 2. Wie moet hem volgend seizoen gaan vervangen? Mario Melchiot: 5 Populair bij (een groot deel van) de F-Side. Speelde een matig seizoen, was aan de bal niet sterk. Had de kans om tijdens het seizoen een nieuw contract te tekenen. Hij weigerde toen. Een paar weken geleden werd bekend dat hij mag vertrekken. Daarna speelt hij een stuk beter, zie de twee wedstrijden tegen de nep-kampioenen. Misschien op het verkeerde paard gewed? Sunday Oliseh: 7 Heeft in wedstrijden dat Danny afwezig was aangetoond geen leiderstype te zijn. Heeft in een aantal wedstrijden toch aangetoond heel nuttig te kunnen zijn voor Ajax. Is wanneer hij sober speelt in staat om een spits het leven zuur te maken. Hopen dat er volgend seizoen een nieuwe leider achter hem staat. Andrzej Rudy: 6 Was in de wedstrijden waarin hij meespeelde meestal nuttig, niet meer dan dat. Het laatste deel de meeste wedstrijden gemist wegens blessures. Edwin van der Sar: 9 Speelde als vanouds. Maakte in de slechte periode wel wat foutjes, maar welke keeper doet dat niet? Is in alle facetten nog steeds de beste: op de lijn, meevoetballen, coaching: je noemt het maar op. Benieuwd of hij blijft. Gerald Sibon: 6 Heeft volgens ons nog te weinig kansen gehad. Er is een beetje (erg) met hem gesold. Schoot ons tussen al het gekibbel door nog wel even in de bekerfinale. Wouters is niet echt op hem gesteld, dus hij zal wel worden verkocht. Of is de technische staf van gedachten veranderd? Tom Sier: - Eén van de twee pechvogels van het jaar. Heeft nu wel genoeg blessures gehad. Dat we het hele komend seizoen van hem mogen gaan genieten. Arno Splinter: - Onder de trainer van Ajax 2 nog een talent. Wat is er met hem aan de hand? Ole Tobiassen: - Zie Tom Sier. Ferdi Vierklau: 7 Onverwachte aankoop van Wouters. Moet nog wennen aan het Ajax-systeem. Werd tegen Vitesse duidelijk te vroeg voor de leeuwen gegooid. Bewees daarna een duidelijke aanwinst voor Ajax te zijn. Benieuwd op welke positie hij volgend seizoen gaat spelen. Richard Witschge: 7 Heeft een redelijk constant seizoen gedraaid, al hadden we in sommige wedstrijden wel wat meer van hem verwacht. Toch goede verwachtingen voor volgend seizoen. Pipo Wamberto: 5, met bonus (doelpunt tegen feyenoord) een 6 Pipo kan ons nog niet echt bekoren. Volgens ons hebben die Belgen van Standard Luik ons mooi te grazen genomen. Kreeg veel speeltijd dankzij de blessure en het uit vorm zijn van Babangida. Brengt door zijn snelheid de tegenstanders, maar soms ook zichzelf, in verwarring. Is de enige speler die lachend terugloopt na weer een bal te hebben over- of naast geschoten. Heeft slechts één moment bij Ajax meegemaakt om trots op te zijn: het doelpunt tegen feyenoord. Voor de rest: veel te veel kansen missend. Schijnt volgens een interview ambities te hebben om ooit in het Braziliaans nationale elftal te spelen. Aanradertje voor Pipo: koop maar een shirt bij Footlocker. Heb je die alvast! Pluspunt van Pipo: hij blijft altijd keihard werken. Jan Wouters: 6- Nam in een moeilijke periode het roer over van Olsen. Heeft wekenlang geroepen dat dit niet zijn team is. Dat was ook wel te merken aan de resultaten. Moet volgend seizoen met zijn team dan maar zijn gelijk kunnen bewijzen. Opa Spoor 21

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 21