Who the fuck isArjan Ajax Mijn eerste wedstrijd was gelijk een goeie. Utrecht-Ajax op 24 april 1984. Ik was meegevraagd door vrienden. Die middag had alles wat een voetbalmiddag in zich moet hebben. Er was een geweldige sfeer, er waren relletjes tussen supporters en politie en Ajax won met 2-0. Ik was gelijk verkocht en bezocht tot een jaar of vijf geleden vrijwel alle wedstrijden. Doordat ik een eigen zaak én een zoontje kreeg, bezocht ik daarna minder wat minder Uitwedstrijden. Wat ik bovendien mis is het op een ouderwetse manier bezoeken van een uitwedstrijd. Dat houdt in dat je om negen uur 's ochtends op het Amstel Station verzamelt, de trein instapt, de binnenstad van de tegenstander ingaat en daar wat drinkt. Na de wedstrijd ga je dan gezellig met de supporterstrein weer terug. Mijn mooiste momenten bij Ajax zijn toch wel de UEFA-cupfinales tegen Torino geweest. Zowel uit als thuis was het vreselijk spannend. Dat in combinatie met de geweldige sfeer en uiteraard de winst zijn voor mij in al die jaren gewoon dé hoogtepunten geweest. Naast hoogtepunten heb je natuurlijk ook een dieptepunt in je Ajax-carrière. Dat is voor mij duidelijk dit seizoen, en dan bedoel ik de combinatie van het bedroevende spelpeil en de Arena. Eigenlijk bestaat dit dieptepunt al drie jaar, namelijk iedere keer als ik naar die Arena toe moet. Misschien moet ik dan ook wel over dieptepunten spreken. De meest aantrekkelijk uitwedstrijden zijn die tegen feyenoord en psv. Die zijn gewoon het sfeervolst, wat ook een beetje door de relletjes komt. Tegelijk zijn dat ook de clubs waar ik om de alom bekende redenen het meest een hekel heb. Welke redenen? Hou het er maar op dat ik ze gewoon niet mag! Wat mij het meest trekt bij Ajax is de saamhorigheid met je vrienden. Het onder elkaar dollen wordt maar door weinig dingen overtroffen. Mijn tweede club is Tottenham. Dat komt voornamelijk door lan (een Engelse Ajax- en Tottenham-supporter die reizen naar de Spurs organiseert, red.), met wie ik een keertje mee ben geweest naar Tottenham-Nottingham Forest. Al ben ik eigenlijk altijd al voor de Spurs geweest, omdat het ook een Jodenclub is. De beste Ajax-speler aller tijden is voor mij Marco van Basten, gewoon omdat hij de beste was en is. Wil Ajax er weer een beetje bovenop komen, dan zouden ze nu John de Jong van Utrecht en Frank Verlaat moeten kopen. De mooiste stadions vind ik San Siro door zijn grootsheid en Wembley door de sfeer. Het lelijkste stadion is het philips-stadion, dat is gewoon lelijk, verder geen commentaar. Als ik één dag voorzitter van Ajax zou zijn, zou ik de Arena slopen en vervangen door een echt stadion. Dat mag op dezelfde plek of bij het Zuivelplein. Ook zou het vuurwerk weer het stadion inmogen, dat geldt dan voor zowel het bengaalse vuurwerk als de matten. En uiteraard moet iedereen weer het veld op mogen als Ajax een prijs wint. 16

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 16