Ajax mag 260 fans extra meenemen naar Zwolle de kaartverdeling (wij claimen 45 kaarten voor onze achterban, de SVA en Axios ontvangen niets). Aan de KNVB vragen wij om de kwestie van de civielrechtelijke stadionverboden op de agenda te plaatsen van het overleg met de nieuwe supportersfederatie (de BOVS) teneinde de volstrekte willekeur op dit gebied te beëindigen. De KNVB zegt dit toe. Aan het einde van de bijeenkomst trekken we onze demonstratie-oproep in en kan de wedstrijd FC Zwolle - Ajax doorgaan. De opluchting bij alle aanwezigen is zichtbaar groot, het is een narrow escape. Nasleep Tot ieders verbazing blijven er 60 kaarten onverkocht en worden we dus te kijk gezet door onze mede-supporters. Uiteraard is dit koren op de molen van Van Praag, die fel uithaalt naar de organisatoren. Van onze sportredactie AMSTERDAM Ajax mag op 24 maart ongeveer 260 supporters extra meenemen naar de wedstrijd tegen de FC Zwolle. Dit is besloten in een overleg tussen Ajax, FC Zwolle, de gemeente Zwolle en de KNVB. Het duel voor een plaats in de kwartfinale van het toernooi om de KNVB-beker werd op 11 maart verboden door de burgemeester van Zwolle uit vrees voor ongere geldheden. Ajax-fans hadden aangekondigd een protestmars in Zwolle te hou den uit woede over het lage aantal toegangsbewijzen. Omdat het een risicowedstrijd is, kreeg Ajax 421 /-< totaal aantal plaatsen. In dit geval komt dat neer op totaal 680 kaart jes. Om de grotere aanhang van de Amsterdamse club te kunnen her bergen, zal Zwolle uit één vak alle zitplaatsen verwijderen. De ko mende dagen volgt nog overleg tussen in elk geval de gemeente en de supportersvereniging. Het doorgaan van het duel is nog niet helemaal zeker. Burge meester Franssen van Zwolle schat de kans dat het treffen op de genoemde datum plaats heeft op 'meer dan vijftig procent'. Maan dag valt het definitieve besluit. Hoe is dit mogelijk? Dit seizoen heeft Ajax bij elke wedstrijd in Nederland minstens 900 supporters meegenomen, en dan zouden er nu kaarten overblijven? Al vrij snel wordt duidelijk dat de wedstrijd bij de Ticketbox al vroeg in de ochtend ten onrechte (systeemstoring?) als "evenement uitverkocht" is aangemerkt. Later in de middag kunnen er plotseling weer kaarten worden gekocht. Dat het feilloze Cotass-systeem terecht wordt gewantrouwd blijkt maar eens te meer, lang leve de techniek. Onze conclusie over de actie Nog even afgezien van de concreet behaalde resultaten zien wij als grootste winst dat ongeorganiseerde supporters veel meer invloed kunnen hebben dan ze vaak denken. Hier is altijd één voorwaarde aan verbonden. Als voetbalsupporters moeten we, veel meer nog dan in het verleden, een eenheid vormen en bereid zijn om massaal in actie te komen. Als supporters het oude logo écht terug willen, de Arenacard écht weg willen en weer gewoon op zondagmiddag half drie naar het voetbal willen zonder clubcard of combi-regeling, dan zal dat alleen kunnen door het voeren van een (geweldloze!) actie. Helaas valt er van de SVA op dit gebied helemaal niets meer te verwachten, zeker niet nu ze door Ajax zijn geannexeerd. Het wordt met andere woorden tijd voor iets nieuws, in de volgende DAS zullen we er uitgebreid op terugkomen. 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 9