FC Zwolle krijgt mes op de keel Via internet krijgen we een bericht doorgestuurd met de persoonlijke reactie van Michael van Praag aan een supporter op de actie. Van Praag beschuldigt DAS, op inmiddels bekende wijze, van opruiing en misleiding. De voorzitter speelt wederom de vermoorde onschuld door te stellen dat Ajax er werkelijk alles maar dan ook alles aan gedaan heeft om aan meer kaarten te komen. Wij weten uit Zwolse bron wel beter. Deze man, die notabene het supportersbeleid in zijn portefeuille heeft, wordt met de dag ongeloofwaardiger. En dan te bedenken dat deze figuur zich voor nóg een termijn kandidaat heeft gesteld als voorzitter, maar goed, erg veel heeft hij tegenwoordig thuis ook niet meer omhanden. Vrijdag 12 maart 1999 - Nieuwe demonstratie aangekondigd (nog 12 dagen) (Van onze verslaggevers) ZWOLLE - De suppor ters van Ajax hebben gisteren opnieuw ver gunning gevraagd om woensdag 24 maart in Zwolle te mogen de monstreren. Het begint zo langzamerhand routine te worden, we faxen opnieuw een demonstratie aanvraag naar de gemeente Zwolle. Daar gaat weer 65 piek. We nemen niet eens de moeite een nieuw formulier in te vullen en wijzigen alleen de datum. Ook wachten we op een reactie uit Arnhem of de wedstrijd hier naar toe verplaatst kan worden. Een vriendelijke dame van het Gelredome meldt dat 24 maart wel erg moeilijk wordt omdat dan de opera Carmen wordt opgevoerd. Shit, nooit aan gedacht. Dat krijg je met die multifunctionele stadions. Zaterdag 13 maart 1999 - Nieuwe verwarring (nog 11 dagen) We hebben nog steeds niets gehoord en besluiten de druk verder op te voeren. We besluiten om de demonstratie enkele uren te vervroegen zodat er gedurende een langere tijd politie ingezet moet worden. Bij een geschatte kostprijs van 75 gulden per uur en ruim 300 manschappen kost dit de Zwolse gemeenschap minstens 75.000 gulden extra. Dan kost het verwijderen van 421 stoeltjes een stuk minder! Attent als we zijn faxen we dit uiteraard ook even door aan onze nieuwe vriend bij het reformatorisch dagblad. Maandag 15 maart 1999 - Arnhem exit (nog 9 dagen) Laat in de middag belt Ine op. Ze zegt dat de politie in Arnhem nu niet bepaald staat te springen om ons te ontvangen, alhoewel burgemeester Scholten er wat minder moeite mee zou hebben. Exit Arnhem. Woensdag 17 maart 1999 - De KNVB meldt zich (nog 7 dagen) Arie van Eijden neemt contact op, dringt aan op het gezonde verstand en nodigt ons uit voor overleg in Zeist. De KNVB geeft Zwolle toestemming om de stoeltjes uit het zitvak te verwijderen. Er kunnen dan 260 supporters meer mee en dan zou precies voldaan zijn aan de 10%-regeling die de KNVB opnieuw wil gaan invoeren. Volgens ons gevoel passen er veel meer supporters in het staanvak. We doen een uiterste bod van 1000 plaatsen, maar de eerste twijfel slaat toe over het te behalen resultaat. Hoe ver moeten we het opspelen? Van het dreigement dat beide clubs zelfs gediskwalificeerd kunnen worden waardoor feyenoord zonder te spelen finalist zou zijn, raken we niet echt onder de indruk. Veel zwaarder weegt het risico op een urenlange veldslag met de Zwolse politie. Ook maken we ons zorgen om het imago en voortbestaan van DAS in het geval de zaken volledig uit de hand zouden lopen. We willen onze achterban raadplegen en bellen ons een slag in de rondte. Op internet vragen we Ajacieden om reacties. De supporters reageren massaal en bovenal verdeeld. De helft wil koste wat kost principieel doorgaan met de demonstratie en de andere helft neemt genoegen met het bod van de 260 plaatsen en de wetenschap dat de 10%-regeling terugkeert. Zelfs de redactie is verdeeld. Donderdag 19 maart 1999 - Het akkoord van Zeist (nog 5 dagen) Na anderhalf uur overleggen met KNVB, politie Zwolle, FC Zwolle en Ajax en na een lange schorsing van de vergadering voor telefonisch overleg met Franssen, besluiten we onder protest akkoord te gaan met het aanbod. We hebben gepraat als brugman, maar er zit geen rek meer in het aanbod zoals het er ligt. Ook de gisteren volledig uit de hand gelopen uitwedstrijd tegen MVV weegt mee, aangezien we bijna zeker weten dat de demonstratie zonder ordedienst voor ons ook onbeheersbaar is. Op de valreep komt de Zwolse politie met de nieuwe voorwaarde dat combi-vervoer verplicht is. Shit, ook dat nog. We proberen zoveel mogelijk detailafspraken te maken over de wijze van combi-vervoer, vervoer tegen kostprijs en 8

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 8