Zondag 7 maart 1999 - Pamfletten weggegooid geld (nog 4 dagen) De 10.000 pamfletten worden door een groot aantal vrijwilligers uitgedeeld. Veel supporters laten ons weten er helemaal klaar voor te zijn. De demonstratie leeft enorm, de verontwaardiging is groot. De pamflettenactie is eigenlijk volstrekt overbodig, aangezien de meeste supporters al volledig op de hoogte zijn en zin hebben in een demonstratie. Het is weggegooid geld, shit. Maandag 8 maart 1999 - Een nieuwe bemiddelingspoging (nog 3 dagen) Ine van Brenk van de gemeente Amsterdam neemt contact op, dit is een voorspelbaar ritueel bij grote conflicten of dreigingen hiervan. Ine deelt mee dat Will van Rhee informeel heeft laten weten het met ons eens te zijn. Ook is Van Rhee bezig met een notitie over een betere kaartverdeling in de toekomst. Daar hebben we dus niet zoveel aan, laat het hem liever voor een draaiende camera zeggen en die kaarten hebben we nü nodig. Vanuit Zwolle wordt gedreigd om nu ook de wedstrijd te verbieden. De KNVB zou in dat geval de schuld van een eventuele afgelasting bij Ajax neerleggen. Dit zou weer betekenen dat Ajax, als verantwoordelijke, reglementair met diskwalificatie gestraft zou worden. Oeps, dit is natuurlijk niet de bedoeling en komt ook niet voor in ons scenario. Maar al snel concluderen we dat dit bluf moet zijn. Zal de KNVB, met Michael van Praag als bestuurder, Ajax met uitschakeling gaan bestraffen? We geloven er niets van. Vlak voor vier uur krijgen we opnieuw de vraag voorgelegd of we vast blijven houden aan onze demonstratieoproep. Ja, natuurlijk! Om zes uur weet burgemeester Franssen zich het stralende middelpunt van de Nederlandse voetbalwereld en verbiedt de wedstrijd. Met een uitgestreken gezicht verklaart Franssen dat Ajax-supporters van plan waren om de boel te verstieren in zijn gemeente. Hij voegt hier even later aan toe dat er precies honderd valse kaarten zijn nagemaakt, al kan hij er geen enkele tonen. Tot onze verbijstering wordt in de persconferentie volledig voorbij gegaan aan de onredelijke kaartverdeling. Geen enkele journalist stelt een vraag in deze richting. Hoezo eenzijdige berichtgeving? Dinsdag 9 maart 1999 - De eerste contacten met de FC Zwolle (nog dagen) We bellen maar eens met FC Zwolle-directeur Jeroen Bijl. Hij vraagt, nee smeekt haast om begrip voor het geringe aantal kaarten. We tonen geen enkel begrip. Was het niet FC Zwolle die razendsnel de kaartverkoop startte, terwijl er nog volop onenigheid was over het aantal Ajax-kaarten? Bijl laat ook weten zich te ergeren aan de opstelling van Ajax dat nog geen enkel initiatief heeft genomen. We stellen verplaatsing naar Arnhem voor en spreken af om de komende dagen contact te houden. Woensdag 10 maart 1999 - De Telegraaf haalt uit (nog dagen) De Telegraaf wijdt een redactioneel commentaar aan de zaak en reageert weer op de bekende ongenuanceerde wijze. We besluiten om maar geen contact op te nemen met die krant, dat heeft toch geen zin. Donderdag 11 maart 1999 - Nieuwe datum wordt vastgesteld (nog 13 dagen) Op SBS6 wordt geloot voor de volgende ronde. Het lot wijst feyenoord aan als volgende tegenstander. De verboden wedstrijd is opnieuw vastgesteld, deze maal voor woensdag 24 maart 1999. Met geen woord wordt gerept over het aantal kaarten, maar later wordt duidelijk dat dit onveranderd blijft. Waar zijn we hier godver de godver mee bezig, is de KNVB soms door de ratten besnuffeld? We worden inmiddels gestoord van het constante getelefoneer met alle mogelijke betrokkenen. Ons gevloek is kennelijk ook doorgedrongen tot de harde kern strenggelovigen in Zwolle en omgeving. Ene meneer Swillens van het Reformatorisch Dagblad onderwerpt ons aan een telefonisch kruisverhoor en vraagt op provocerende toon "waarom westerlingen toch altijd hun zin moeten krijgen". Het interview verloopt in een ruzieachtige sfeer en we zullen ongetwijfeld door deze man van de bijbel worden neergesabeld in zijn lijfblad. 7

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 7