Spanning stijgt rond risicoduel FC Zwolle-Ajax Burgemeester verbiedt demonstratie boze supporters Demonstratie Zwolle Vrijdag 5 maart 1999 - De telefonische "hearing" (nog 6 dagen) Precies op tijd meldt zich telefonisch een dame van de gemeente Zwolle. Ze legt de spelregels uit. Het gesprek wordt op band opgenomen, een onbekend aantal toehoorders luistert mee en we mogen niet in discussie gaan maar alleen antwoorden op gestelde vragen. Er wordt zelfs een verslag gemaakt voor de burgemeester. We gooien nog wat olie op het vuur om de situatie nog ingewikkelder en vanuit politieoogpunt nog moeilijker beheersbaar te maken en verkondigen dat supporters met een kaartje uit solidariteit opeens ook mee willen demonstreren. Dit betekent dat er voor het stadion een massa Ajacieden staat waarvan een deel wel en het grootste deel geen kaarten heeft. Ook verplaatsen we het tijdstip van de demonstratie, zodat de aankomst van de stoet bij het stadion samenvalt met de hoofdstroom van Zwolle- supporters. Welke politiemacht zal dit allemaal nog uit elkaar weten te houden? Aan de andere kant van de lijn hapt men intussen naar lucht en kan de ergernis over deze nieuwe situatie nauwelijks worden verborgen. Onze stellige indruk is dat we massaal worden vervloekt. Over het startpunt van de demonstratie, in het midden van de winkelstraat, willen we van geen wijken weten. Een half uur later verbiedt Franssen de demonstratie. We ontvangen per fax de motivering van het besluit en bemerken dat deze grap ook nog 65 piek aan leges heeft gekost. Omdat we toch al rekening met een verbod hadden gehouden, faxen we een minuut later al onze reactie naar de verschillende kranten. Geheel volgens het protocol betreuren we het besluit van de burgemeester, maar de eerste slag is gewonnen. Men heeft ons serieus genomen! Het verbaast ons hogelijk dat niemand nog op het tamelijk voor de hand liggende idee is gekomen om over het aantal kaarten te willen onderhandelen. Maar goed, dat komt vanzelf wel. De tweede fase treedt in werking. Hoe krijgen we meer kaarten? Tot diep in de nacht wordt gewerkt om de tekst te maken van een pamflet dat, ondanks het verbod, zal oproepen tot een demonstratie. Tegelijkertijd wordt er nagesnuffeld hoe we tegen het demonstratieverbod in beroep kunnen gaan. Zaterdag 6 maart 1999 - 10.000 pamfletten (nog 5 dagen) We schrapen ons laatste geld bijeen en laten voor zeshonderd gulden 10.000 pamfletten drukken die we voor de wedstrijd tegen FC Utrecht uit zullen delen. De resterende driehonderd gulden worden uit de daarna lege kas gehaald voor een reusachtig spandoek met een oproep om te demonstreren. Het maakt ons niets uit, principes zijn belangrijker dan geld. Tot onze ergernis spreekt geen mens nog over extra kaarten. We besluiten om zelf maar initiatief te nemen en nemen contact op met oud voorzitter van de FC Zwolle Gaston Sporre, tevens erkend bestrijder van de PCC. Sporre belooft wat telefoontjes te zullen plegen en wil de burgemeester bellen. We spreken af zondagavond weer te bellen, maar de bemiddelingspoging zal uiteindelijk op niets uitlopen. (Door Steven ten Veen) ZWOLLE - Het doorgaan van de bekerwedstrijd FC Zwolle-Ajax, donderdag in Zwolle, staat op losse schroeven. Burgemeester Jan Franssen heeft een demonstratie van boze Ajax-supporters ver boden. Toch worden ze morgen bij de competitiewedstrijd van Ajax tegen FC Utrecht opgeroepen wél naar Zwolle te komen voor een 'vreedzaam' protest. Politie, justitie en betrokken clubs bespreken maandag met Franssen de ontstane situatie. donderdagmiddag 11 maart 1999 verzamelen bij de McDonald in de binnenstad van Zwolle om 17.00 uur Senoeq is genoeg, wi j moeten NU in verzet komen! tcherropje mogen turen. Fonzine De A ja* Ster roept daarom elke Ajaoed op om per auto bu-gemccftcr wij gaan Kxr zeker tegen in beroep. Waorom zou het grordrecht tan de Wij rekenen op je steun, laat je dub en Je mede-supporters niet In de steek, het is nu of nooit Pedocttc be AJa» Ster. een omrfhonAe/y» fanzine 6

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 6