Ajax-fans demonstreren in Zwolle FC Zwolle - Ajax, anticlimax of aanzet tot betere kaartverdeling? 9 Act ie in binnenstad gaat bekerduel op 11 maart voorat*Woede over 'maar 421 kaartjes Hoe eerlijk is een toewijzing van 421 kaartjes voor een kwartfinale KNVB-beker? In de vorige bekerronde tegen Roda JC waren er op een doordeweekse avond al ruim 1500 supporters meegereisd, wie haalt het dan in zijn hoofd om 421 kaarten aan te bieden. En wie onderhandelt er nu eigenlijk namens de Ajax- supporters over dit soort zaken? Natuurlijk, het stadion van FC Zwolle is niet al te groot, maar het aangeboden aantal lijkt helemaal nergens op. Onbegrijpelijk dat veiligheidscoördinator Michiel Menting en Frans Pertot (Axios) hiermee akkoord zijn gegaan. Wij vonden dit de druppel die de emmer deed overlopen. Als supporter krijgen we steeds meer last van het constante geschuif met aanvangstijdende dure en verplichte combi-reizen, de belachelijke stadionverboden en steeds minder kaarten voor uitwedstrijden. Kortom, er zat niets anders op om de onrechtvaardige kaartverdeling tegen Zwolle aan te grijpen voor een nieuwe, zij het enigszins riskante, actievorm een demonstratie van voetbalsupporters. Met het grondrecht van demonstratievrijheid in de hand dachten we een troefkaart in bezit te hebben om meer kaarten af te dwingen. Welke burgemeester wil er in zijn stad een horde boze voetbalsupporters zien marcheren terwijl er gelijktijdig een voetbalwedstrijd wordt gespeeld? In het volgende artikel geven we aan hoeveel gehannes er nodig is geweest om uiteindelijk slechts 260 extra kaarten binnen te halen. Donderdag 11 februari 1999 - De eerste poging (28 dagen voor de wedstrijd) Direct na het bekend worden van de kaartverdeling nemen we contact op met de FC Zwolle en vragen om extra kaarten. Men is onvermurwbaar en het onderwerp is, omdat Ajax immers akkoord is, onbespreekbaar. Onze suggestie om de stoelen eruit te halen wordt door een woordvoerder van de club als absurd van de hand gewezen. Vrijdag 12 februari 1999 - Michiel Menting: 'Jullie moeten niet zo zeuren' (nog 27 dagen) Veiligheidscoördinator Menting reageert desgevraagd op de bekende ongenuanceerde wijze op de nog prille supportersprotesten. Hij laat zich ontvallen dat supporters niet altijd zo moeten zeuren. Duidelijk wordt dat supporters van deze man, wiens voornaamste taak bestaat uit het ondertekenen en versturen van stadionverboden, niets meer hoeven te verwachten. We komen al snel tot de conclusie dat er langs een normale weg helemaal niets bereikt zal worden en besluiten om het over een andere boeg te gooien. Bij de gemeente Zwolle wordt een demonstratie aankondigd. Niet dat we nu echt veel zin en tijd hebben om iets dergelijks te organiseren, maar het past wel mooi in onze strategie. We zullen de druk zo hoog opvoeren dat we meer kaarten krijgen of dat de wedstrijd wordt verboden en verplaatst naar een neutraal en vooral groter stadion. Publiciteit is het middel bij dit soort zaken en we informeren de Zwolsche Courant uitvoerig. Zaterdag 13 februari 1999 - Zwolsche Courant kondigt einde der dagen aan (nog 26 dagen) Het saaie provinciestadje wordt ruw gewekt uit de winterslaap want de Zwolsche Courant pakt met een rampenletter op de voorpagina groot uit over de komende gebeurtenis. De Zwolse bevolking weet nu tenminste wat er gaat gebeuren. (Duor Steven ten Veen) ZWOLLE - Supporters van Ajax zijn van plan om op donderdagmiddag 11 maart, wanneer 's avonds in het Oostercnkstadion de bekerwedstrijd rl Zwolle-Ajax wordt gespeeld, in de Zwolse binnen stad te demonstreren tegen de kaartverdeling. De supporters van de landskampioen zijn woedend, omdat de Amsterdamse club 'maar 421 kaartjes toegewezen heeft gekregen. Maandag 15 februari 1999 - Officieel aanvraagformulier ingediend (nog 24 dagen) We hadden het kunnen weten, maar in het overgeorganiseerde Nederland is werkelijk overal een formulier voor. Er zit niets anders op dan ons door een stuk of tien onnozele vragen heen te werken. "Nee, we zijn niet van plan om toespraken te houden", wat is het nut van deze vraag? Ook piekeren we er niet over om met muziekgezelschappen te gaan betogen. Stel je voor, moeten we straks in optocht met die infantiele Teletoeters met hun klotsende blokfluiten? 4

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 4