Van de redactie.. Op 23 maart was het twee jaar geleden dat het drama van Beverwijk plaatsvond en Carlo om het leven kwam. Door familie en naaste vrienden is de herinnering aan Carlo levend gehouden, zij het in besloten kring. Zo zijn er onder andere bloemen gelegd op zijn graf op de Oosterbegraaf plaats. Ook door de supporters is Carlo op gepaste wijze herdacht middels een spandoek bij de uitwedstrijd tegen FC Zwolle. Dankzij 'Zwolle' heeft de redactie sinds het verschijnen van het vorige nummer een roerige periode doorgemaakt. Zwolle heeft ons veel tijd en moeite gekost, maar over de bereikte resultaten kunnen we redelijk tevreden zijn. De KNVB ziet in de ongeorganiseerde Ajax-supporters nu een serieuze partij en dat is waarschijnlijk belangrijker dan de 260 extra kaartjes. Het moge duidelijk zijn dat Zwolle de verhoudingen met het Ajax-bestuur geen goed gedaan heeft. Het is zelfs niet uit te sluiten dat men de verkoop van extra kaarten voor de wedstrijd tegen FC Zwolle heeft laten saboteren. Bij meerdere verkooppunten werd de wedstrijd ten onrechte als 'uitverkocht' gemeld, waardoor er 60 kaartjes onverkocht zijn gebleven. Van Praag heeft zich in de media kwaad gemaakt over het onverkocht blijven van deze kaartjes, terwijl hij donders goed wist dat er meer dan genoeg belangstelling was voor deze wedstrijd. Een uitgebreid verslag van alle gebeurtenissen rond Zwolle vind je vanaf de volgende bladzijde. Willen supporters door de KNVB serieus genomen worden, dan zal er wel iets moeten veranderen. Het lijkt er bij de laatste uitwedstrijden sterk op dat iedere gelegenheid wordt aangegrepen om 'los' te gaan. De minste provocatie is al voldoende om over te gaan tot vernielingen en wat erger is: het gebruik van blind geweld. Bij de wedstrijd tegen MVV (zie de foto op blz. 2) raakte een 9-jarige Ajax-supporter in het MVV-vak gewond dankzij het gooien van de 'sterren' bovenop het hek, die min of meer als werpster werden gebruikt. Met dit soort acties worden alle grenzen overschreden. Sportief gezien zit Ajax in een dalletje, om het voorzichtig te zeggen. Na de wedstrijden tegen FC Utrecht en MVV zag het er hoopvol uit, maar de nederlagen tegen Vitesse en psv hebben een plaatsje in de Champions League schier onbereikbaar gemaakt (benieuwd hoe Van Praag dit aan de aandeelhouders gaat uitleggen). Hoe is het mogelijk dat spitsen die de mooiste kansen om zeep helpen mogen blijven staan, terwijl Serald Sibon nog nooit een serieuze kans in de basis heeft gekregen. Jesper Sronkjaer is een lichtpuntje, maar inmiddels weet iedereen wel hoe hij speelt. Volgend seizoen zal hij moeten laten zien wat hij echt waard is. Dan speelt ook Jan van Halst voor Ajax. Het blijft vreemd dat iemand, die een paar maanden geleden nog zijn best deed Jari Litmanen uit de wedstrijd te schoppen, straks in Amsterdam komt voetballen. Bovendien is het de vraag of het opbouwend vermogen van de defensie met deze aankoop weer op peil is. Het mindere spel heeft ook zijn weerslag op de sfeer in de Arena. Het is jammer om te zien dat het sfeerteam alle mogelijk moeite doet om het gezellig te maken, maar dat men daarin vrijwel alleen staat. Bijna niemand blijkt bereid te zijn met de voor veel geld aangeschafte grote vlaggen te zwaaien. Wat mag je verder in deze Ajax Ster nog van ons verwachten. In ieder geval een nieuwe columnist, die in het vorige nummer stilletjes zijn intrede heeft gedaan. We hebben het dan over Ed Ad van Eunen. Iemand die zijn sporen in het supportersleven heeft verdiend en op onnavolgbare wijze zijn licht over Ajax zal laten schijnen. Verder is er aandacht voor Londen, voetbalstad bij uitstek. Uiteraard vind je in dit nummer ook de andere vaste rubrieken die je van ons gewend bent. Veel leesplezier toegewenst en je hoort opnieuw van ons op 16 mei, dan verschijnt de laatste Ajax Ster van dit seizoen.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 3