World Wide Security bindt in Het eigenhandige en agressieve optreden van de Arena-knokploeg WWS (World Wide Security) leidt regelmatig tot irritatie bij supporters. Een volkomen zinloze kaartcontrole op een bijna uitgestorven omloop tijdens de eerste helft van de thuiswedstrijd tegen Sparta heeft de vlam op ongekende wijze in de pan doen slaan. Met groot machtsvertoon werd een supporter, die met toestemming van de hoofdsteward terugkeerde van de tweede ring. door een overmacht aan WWS'ers tegen een glazen wand aangeduwd voor een overbodige kaartcontrole. Toen de kaart niet snel genoeg werd getoond, begonnen twee van hen alvast gezellig een arm en wat vingers om te draaien. Twee toevallig passerende supporters probeerden de zaak te sussen, maar dit was zinloos voor de verbeten WWS'ers. Daarop werd alarm geslagen op de tribunes en binnen een mum van tijd stormden honderden supporters van de F-Side vakken naar de omloop. Ook de WWS liet versterkingen aanrukken, zodat alle ingrediënten aanwezig waren voor een rel. Na een keiharde confrontatie, waarbij zelfs bakken kokend water met de worsten er nog in, als projectiel zijn gebruikt moesten de worstel-, judo- en karate-kampioenen van de WWS het onderspit delven. Als sneeuw voor de zon verdwenen zij, achterna gegooid door allerlei projectielen. Na afloop van de wedstrijd mobiliseerde Michiel Menting al zijn troepen en dirigeerde ze naar vak 125 om er volgens een anonieme zegsman van Ajax, "te laten zien wie er de baas is in het stadion". De knokploeg van Menting posteerde zich daarop uitdagend, met fonkelnieuwe lederen handschoenen om de losse handjes, op de omloop. Een nieuwe rel kon daarop ternauwernood door de politie worden voorkomen. Menting is dankzij deze briljante vondst inmiddels door het NATO-hoofdkwartier in Brussel benaderd voor de functie van strategisch adviseur voor de op stapel staande invasie van Kosovo en zal niet meer terugkeren bij Ajax. De stemming onder supporters was na het voorval dusdanig explosief, dat de WWS bij de daarop volgende wedstrijd tegen FC Utrecht vrijwel zeker opnieuw aangepakt zou worden. Verdere escalatie kon alleen worden voorkomen door de WWS van de omloop terug te trekken. Aldus geschiedde, en er is tijdens deze wedstrijd op de omloop niets gebeurd. Alleen in het uiterste hoekje bij vak 129 troffen wij nog wat restanten aan van Mentings Blue Army, die hun uiterste best deden om zo onopvallend mogelijk aanwezig te zijn. Het ging ze dit keer uitstekend af. Stewards Het incident met WWS en wellicht ook ons artikel over hoofdsteward Martin heeft ook de verhoudingen met de stewards op scherp gezet. Stewards worden ervan beschuldigd de supporter R. bij de WWS "verlinkt" te hebben, hetgeen pertinent onjuist is. Diverse stewards zijn inmiddels bedreigd en sommigen hebben al rake klappen opgelopen. Wordt hierbij opgeteld de vele ongeregeldheden van de laatste weken bij de uitwedstrijden, dan zal duidelijk zijn dat stewards niet al te gemotiveerd meer rondlopen. Wij hopen dat de betrekkingen de komende weken weer wat genormaliseerd kunnen worden. Leugen Ondanks dat Michael van Praag net zo makkelijk onzin als TV's verkoopt, is het voor zover wij weten tot op heden nog niet gebeurd dat mensen binnen Ajax hem in het openbaar hebben gecorrigeerd. Het schetste dan ook onze verbazing dat juist Edwin van der Sar, te gast bij Barend en Van Dorp, deze ban verbrak. Toen hem een reactie werd gevraagd over de uitspraken van Van Praag omtrent de eenzaam in een hoekje scrabbelende gebroeders De 39

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 39