-jsq.- N Ingezonden brieven mail De mening van de schrijver hoeft niet altijd de mening van de redactie te zijn. De onderstaande brief werd nèt na de deadline van ons vorige nummer ontvangen. Omdat het verstrijken van tijd niets aan de boodschap van deze brief afdoet, is hij gewoon geplaatst. Aan alle lieve vrienden en vriendinnen van Alex, Natuurlijk wist ik dat Alexander een enorme Ajax-fan was, en alle wedstrijden afliep, ook veel buitenlandse. Natuurlijk wist ik dat Alexander een vaste groep Ajax- mensen om zich heen had, met wie hij in en buiten het stadion veel contact had. Maar ik had er geen idee van, hoe groot die groep vrienden en vriendinnen in werkelijkheid was. Ik vind het erg fijn dat mij de gelegenheid gegeven wordt om jullie op deze manier te bereiken. Om jullie te bedanken en te laten weten wat een steun het voor mij betekende, te zien met hoeveel jullie er waren, sommigen ook met hun ouders, om afscheid van hem te nemen, om er te zijn bij de uitvaartmis en op de begraafplaats. De innige en warme gevoelens die uit jullie woorden en gedrag sprak heeft op mij en ook op anderen grote indruk gemaakt. Ook de advertenties in de krant, de prachtige bloemen, het vuurwerk en alle andere dingen die jullie gedaan hebben voor hem en voor ons, dat alles zal ik nooit vergeten. Ik ben dankbaar dat ik ruim zeventien jaar voor hem heb mogen zorgen. Ik heb heel veel van hem gehouden en het heeft me ontzettend veel goed gedaan, te merken dat jullie ook veel van hem hielden. Als iemand van jullie mij wil spreken, dan is hij of zij altijd welkom in mijn huis. Want wie van Alex hield, heeft altijd een warme plek in mijn hart. Ik wens jullie allemaal een goede toekomst en vriendschap en zonder geweld. Want geweld brengt uiteindelijk alleen maar verdriet! Mw. E. van den Boogaard. (moeder van Alexander) De Supportersvereniging Mede Ajax-supporters, Wordt het niet eens tijd dat wij Ajax-supporters de handen ineen slaan en proberen om het commerciële juk van ons af te werpen. Het blijkt eens te meer dat wij gewoon de speelbal van de SVA en het Ajax- bestuur zijn. De SVA heeft altijd beweerd dat zij er voor de supporters waren, maar het blijkt eens te meer dat wij er voor hun genoegdoening zijn. Ze kloppen wel elk jaar FL 50,- uit je zak, maar je krijgt er geen flikker voor terug. Als seizoenkaarthouder kun je met de pas van de SVA geen extra kaarten halen voor welke wedstrijd dan ook en ook het blad Ajax-Life voegt niks aan het lidmaatschap toe. Tot overmaat van ramp naaien ze alle leden van de SVA door met het geld van de supporters hun eigen persoontje een handje te helpen. Ik was als een van de eerste van deze malafide vereniging lid en heb besloten om gehoor te geven aan de oproep van de redactie van DAS om mijn lidmaatschap op te zeggen. Ik hoop dat meer supporters verstandig worden en dit ook zullen doen. Verder wil ik nog effe kwijt dat het mij niet lekker zit dat het Yuppengehalte in de Arena veel te hoog is (ik denk dan terug aan het ouwe stadion en dan met name vak-O). Wij moeten terug naar een stadion vol echte supporters die wel voor hun club door het vuur gaan en die wel durven zingen. Ook die klote commerciële instelling van het bestuur moet een keer afgelopen zijn. Er wordt alleen maar aan geld gedacht en het begint er sterk op te lijken dat het alleen maar om het bedrijf Ajax draait en niet om de voetbalclub! Dus heren bestuur: ga je eens met voetbal bezig houden en denk aan de toekomst en ook het bestaan van onze club. Op de manier zoals het nu gaat voorspel ik je dat onze jeugdopleiding en onze club verder naar de klote gaat! Denk eens na over hoe het verder moet. Wanneer jullie geen oplossing voor het probleem kunnen bedenken dan adviseer ik jullie om plaats te maken voor een fris bestuur met mensen die niet alleen aan geld denken, maar ook aan onze club en de supporters. Het lijkt er namelijk op dat jullie dat al een hele tijd niet meer doen. Bas, vak 115 (op de stille Zijde). P.S.: ledereen demonstreren voor een eerlijker beleid ten aanzien van de kaartverdeling en zeg massaal uw lidmaatschap van de Fucking help-andere-mensen- aan-een-goed-loon-vereniging Ajax op. Naschrift redactie: Ajax is van plan de SV over te nemen, dit is nog niet officieel bekendgemaakt. Zie verder het Kort nieuws op pagina 36. Het bedrijf Ajax Beste DAS, De sfeer bij Ajax-Sparta was toch erg slecht. Dit zal voor een deel wel gelegen hebben aan de problemen tijdens de wedstrijd waardoor de halve F-Side weg was. Ook denk ik dat het aan de band Uprising gelegen heeft. Ze waren echt fantastisch tijdens de bekerfinale, maar tegen kleine clubs overstemmen ze ons helaas! Hierdoor was het haast niet mogelijk om een beetje fatsoenlijk mijn club aan te moedigen. Ik hoop dat er een beetje mee gezongen wordt tegen Utrecht (inmiddels gespeeld, red.) en dat er wat aan 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 34