februari 1999. "Eh, hier is iets misgegaanexcuses mompel, mompel. "Hoewel ik met gemengde gevoelens terugkijk op mijn periode bij Ajax, is het de enige Nederlandse club waarvoor ik zou willen spelen. Als ras-Amsterdammer zie ik mezelf niet in rotterdam of eindhoven voetballen". Tarik Oulida in Het Parool van 2 maart 1999. "Wij wel, met Ajax tegen Sparta, feyenoord of psv. Zo'n speler moet gewoon worden gekocht, Arie!" "Mijn gevoel voor schalke is beter dan het gevoel voor Ajax. Echt uitleggen kan ik het niet, maar ik ga liever naar schalke". Niels Oude Kamphuis in het Haarlems Dagblad van 27 februari 1999 over zijn aanstaande transfer. "Ons gevoel voor Tarik Oulida is beter dan het gevoel voor Oude Kamphuis. Echt uitleggen kunnen we het niet, maar wij hebben liever Oulida". "Ze hebben me uitgelachen toen Ajax ging verhuizen. In De Meer kwamen die kleine jongens binnen om te trainen, ze konden met de neus door het gaas kijken en hebben Stanley Menzo en Jari Litmanen aangeraakt. Nu kennen ze die jongens alleen nog maar van de televisie. De ziel is er uitgetrokken, begrijp je." De onlangs bij Ajax vertrokken Spitz Kohn in het Haarlems Dagblad van 3 maart 1999. "Gelijk heb je Spitz. Maar als je er zo over denkt, dan kun je wel vertrekken bij Ajax. Dat soort mensen kan Michael van Praag c.s. nou eenmaal niet gebruiken!" "Maar de mensen die echt iets met Ajax hebben, die sterven allemaal uit. Er zijn toch bijna geen mensen meer die iets voor niets doen." Wederom Spitz Kohn in het Haarlems Dagblad van 3 maart 1999. "Nu zit je er toch behoorlijk naast, Spitz. Er zijn tientallen Ajax-supporters die zich vaak belangeloos voor Ajax inzetten, denk maar eens aan het sfeerteam, collectanten en iedereen die zijn steentje aan DAS bijdraagt. En waarschijnlijk vergeten we nu nog verschillende groeperingen. Het is spijtig, dat iemand als Spitz Kohn dat niet weet. Want als hij het niet weet, wie bij Ajax weet dat dan wel? En omdat niemand bij Ajax dit weet, kunnen ze er ook niet -in de goede zin- van profiteren. En daardoor blijft de afstand tussen Ajax en zijn echte supporters (degenen die belangeloos iets voor hun club willen doen) veel te groot, met alle nadelen van dien. Denk maar eens aan die belachelijk hoge kostenpost voor salarissen van 46,2 miljoen gulden op jaarbasis. "Kennelijk worstelt Van Praag ook zelf met de vraag of een ander geschikter is om het vertrouwen bij sponsors en supporters te herstellen." Johan Derksen in de VI van 3 maart 1999. "Volgens ons worstelt Van Praag meer met de hierna volgende uitspraak!" "Klopt, ik ben nu de baas van Ajax, van Ajax als bedrijf. Dat is geen vraag, dat is zo." De inmiddels al iets minder nieuwe Algemeen- Directeur Frank Kales in de Haagsche Courant van 20 maart 1999. Tja Michael, dat is even slikken. Dat komt ervan als je de club Ajax hebt opgeheven en hier een bedrijf van hebt gemaakt. Eén troost: Ajax is wat ons betreft geen bedrijf en zal dat als het aan ons ligt ook nooit worden. "Immers, wat doet u als u een groot verjaardagsfeest gaat vieren en van tevoren weet dat er mensen tussen de gasten zitten die de tent bij u af komen breken? Nodigt u die dan toch uit?" Michael van Praag in het Ajax Magazine van april 1999 over de reden waarom Ajax zo weinig kaartjes krijgt voor uitwedstrijden. "Wij laten in ieder geval de keuze van het vervoer aan onze gasten over, vragen geen entree, fouilleren ze niet bij binnenkomst en laten ze zelf een plaats uitzoeken. Ook mogen ze blijven staan als ze dat willen. En als ze hun eigen bier meenemen, nemen we die niet in beslag. Mocht de feestganger eerder naar huis willen, dan zullen we dat echt niet met geweld verhinderen. En verdraaid, als je je gasten zo behandelt wordt er helemaal geen tent afgebroken en groeit menig verjaardagsfeest uit tot één grote happening. Zou Van Praag zijn verjaardagsgasten behandelen als hij voorstaat dat Ajax-fans bij uitwedstrijden worden behandeld, dan zou het wel eens een rustig feestje kunnen worden." Michael's partijtje 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 33