"Het voortbestaan aan de top van het Europese voetbal is hiermee in gevaar gekomen." jorien v.d. herik in diverse kranten op 1 februari 1999 over de rellen rond bayern leverkusen- feyenoord. "Ha ha ha ha ha ha ha ha ha, wal een grappenmaker. Voortbestaan aan de top van het Europese voetbal? Dan moet je daar eerst komen. En dat kunnen ze toch echt wel vergeten, de eerste achthonderd jaar." "In Engeland is 300 miljoen geïnvesteerd om te infiltreren in het criminele deel van de supportersgroepen. Daarom zijn de problemen binnen Engeland opgelost." Vitesse-voorzitter Karei Aalbers in het Haarlems Dagblad van 3 februari 1999 over de gebrekkige bestrijding van het voetbalvandalisme in Nederland. Woensdag 27 januari 1999: voorafgaand aan de vriendschappelijke wedstrijd Newcastle-Celtic (de Peter Beardsly Testimonial) raken honderden supporters urenlang slaags in het centrum van Newcastle. Celtic-fans spreken van de grootste rel van de laatste tien jaar. Ja, die Aalbers weet wel waar ie het over heeft!" "Hebben we de zes belangrijkste wensen van de Ajax- klant op een lijstje?" De nieuwe Algemeen-Directeur Frank Kales in Het Parool van 6 februari 1999. 'Waf Ajax-ktant? Wij zijn geen klanten maar supporters. Een klant is een "vaste koper" of een "bezoeker". Wij zijn meer dan dat, Ajax is 24 uur per dag ons leven. Laat dit jouw eerste levensles in de voetbalwereld zijn en doe hier je voordeel mee! Oh ja, de zes belangrijkste wensen van de Ajax-supporter zijn: 1. Voor redelijke prijzen zoveel mogelijk wedstrijden kunnen bezoeken. 2. Zo ongedwongen mogelijk alle wedstrijden kunnen bezoeken. 3. Het behoud van de Ajax-cultuur, o.a. door het herinvoeren van het oude logo.. 4. Een betere band tussen spelers, technische leiding en het bestuur enerzijds en de supporters anderzijds. 5. Vaste speeltijden (zondagmiddag om 14.30 uur). 6. Meer gezelligheid en menselijkheid in de Arena. Mocht je hier serieus mee aan de slag willen maar niet weten waar te beginnen, bericht het ons en we zullen je gratis een eind op weg helpen. "Het was een speciale sfeer. Spelen in het oude De Meer stadion gaf je een uniek gevoel. Maar dat is nu weg. Teams die daar kwamen stonden al met 2-0 achter voordat ze begonnen met spelen, omdat dat terrein ons zo veel zelfvertrouwen gaf. We waren daar onoverwinnelijk." Patrick Kluivert (vrij vertaald vanuit het Engels) in antwoord op de vraag "Wat zijn je meest dierbare herinneringen aan Ajax?" in het Engelse voetbalmaandblad FourFourTwo van maart 1999. "Is het toeval dat er na de verhuizing uit De Meer bij Ajax een leegloop heeft plaatsgevonden die zijn weerga niet kent?" "Mogelijk. Eens wil ik graag de jeugd bij Ajax trainen. Het is een wens van mij om naar Ajax terug te gaan als de mogelijkheid zich daartoe voordoet." Patrick Kluivert (vrij vertaald vanuit het Engels) in antwoord op de vraag "Heb je de wens om coach te worden?" in het Engelse voetbalmaandblad FourFourTwo van maart 1999. "Daar houden we je aan!" "Bij uitwedstrijden is een belangrijke rol weggelegd voor de supportersclubs. Die kennen hun pappenheimers, weten als geen ander waar de gevaren schuilen en welke elementen zouden moeten worden geweerd." Johan Stekelenburg, voorzitter van de adviescommisssie voor het veiligheidsbeleid van de KNVB, in de Voetbal International nr. 8 van 24 februari 1999. Komt die Stekelenburg soms van Mars? "Het lijkt me heerlijk om met jeugd te werken. Misschien dat ik nog wel eens aan de slag ga als jeugdtrainer van Ajax". Rob Witschge in het Haarlems Dagblad van 27 februari 1999 over zijn toekomst. "Een goeie Amsterdamse jeugdtrainer is nooit weg. Laten we de oudste Witschge maar eens een kans geven, wat jij Arie?" "Praag verloedert. Toenemende criminaliteit jeugdbendes en bedenkelijke taxichauffeurs..." Kop van de reiskrant in de Telegraaf van 27 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 32