zij er dan een paar dagen later in bijvoorbeeld Schiedam op zullen worden aangesproken. Door de lullige introtjes, iedere mix begint met namaak-gejodel, verspeelt deze house-plaat zijn 5e ster. Verder is ie wat ons betreft echt goed. Hadden wij 'm mogen mixen, dan hadden we er nog wat stadiongeluiden tussen geperst; maar ja, dat is hadden. De plaat is niet te koop in de "gewone" platenwinkels; hiervoor moet je het alternatieve circuit in. Gelukkig zijn er genoeg van deze winkels. Mocht je er geen een vinden, dan kun je in ieder geval terecht bij Frankey, Generaal Cronjéstraat 7 te Haarlem. Tot slot bedanken we onze naar België uitgeweken Ajax-addict Dirk die ons geattendeerd heeft op dit Ajax-hebbedingetje CD-ROM: Ajax, een historisch overzicht v) van Ajax Merchandising (prijs 59,95) De tekst op de glanzende doos beloofde "urenlang genieten" van uniek foto-, film- en audiomateriaal. Nieuwsgierig geworden hebben we ons laten verleiden tot aanschaf van de eerste Ajax CD-ROM. die bij nader inzien uit twee losse Cd's blijkt te bestaan. De eerste CD is het "historisch overzicht" van de periode 1900 tot 1998 en is ook de meest interessante. In het tweede deel komt het seizoen 97-98 en de selectie van dit seizoen aan bod, dit is beduidend minder. De Cd's zijns op kinderlijk eenvoudige wijze aan de praat te krijgen en dat is tegenwoordig een groot pluspunt. De opzet is logisch en wie de muis weet te bedienen, weet zich ook een weg te banen door de vele schermen. Het historisch overzicht geeft een goed beeld van de roemruchtige geschiedenis van onze club. alhoewel de oudste en voor veel supporters wat minder bekende periode er wat bekaaid van afkomt. Helaas zijn de getoonde beelden van de vele hoogtepunten en enkele dieptepunten ("het staafincident") erg kort, maar dat heeft natuurlijk alles te maken met de (relatief) beperkte opslagcapaciteit van de CD voor dit soort geheugenvretende zaken. Tot onze verrassing blijkt onder het stof ook het Ajax-clublied te voorschijn te komen ("Een juichtoon daav're langs de velden, voor ons dierbaar rood en wit") waardoor we ons onmiddellijk afvragen wanneer er nu eens werk wordt gemaakt van een voor iedereen goed mee te zingen clublied zonder een oubollige olé-olé-tekst. De enige minpuntjes die we konden ontdekken hebben betrekking op de soms irritante voice-over stem (ten koste van het authentieke commentaar), de beperkte, fletse zwart-wit beelden, soms schokkerige beelden en de trage aflogtijd. Ook zouden er wat meer aardigheidjes bijgeleverd kunnen worden waarmee de eigen PC met een Ajax-saus kan worden overgoten, zoals screen- savers, speciale cursors en Ajax-achtergronden. Overigens zijn deze wel te vinden op de officiële internet-site van Ajax (www.ajax.nl). Aangezien we toch wel redelijk enthousiast zijn geworden over het historisch overzicht gingen we meteen aan de slag om wat extra kopieën te maken. Na wat gepruts met de kopieerprogramma's Nero (versie 4.0.0.5), CDRwin (versie 3.6) en de Easy CD Creater moeten we toegeven dat het ons, binnen de gegeven tijd. door een speciale kopieer-beveiliging niet is gelukt. Voor eventuele kopieertips houdt de redactie zich dus aanbevolen. Voor wie het niet lukt zal er niets anders opzitten om voor een redelijke prijs een leuk speeltje in het bezit te krijgen. De Ajax-CD draait zowel onder Windows 95 als 98. Gelukkig kan de CD al op een heel bescheiden PC worden afgespeeld. Als minimum systeemeis wordt opgegeven een Pentium 133, 4-speed CD-ROM, 16 Mb RAM en een standaard geluidskaart. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 29