Afscheid van de Boertjes Dankzij onze goede connecties binnen de voetbalwereld werd het geregeld: een interview met Ronald en Frank de Boer. We troffen ze in het Holiday Inn hotel aan de Boelelaan. Op de gang van de tiende verdieping werden de broers aan een duo-interview onderworpen. Frank Ronald Wat voor welkom verwacht je van de supporters? Ik hoop op applaus, een warm onthaal. Hoe kijken spelers aan tegen de F-Side, de afstand lijkt soms erg groot? Ik denk dat die afstand de afgelopen jaren kleiner is geworden. De spelers bedanken het publiek altijd bij uitwedstrijden, meer dan vroeger. Bij een kampioenswedstrijd verdwijnen jullie meestal wel bliksemsnel van het veld, het lijkt dan net of jullie geen feest met de supporters willen vieren. Dat willen we natuurlijk wel, maar ik denk dat de meeste spelers er geen zin in hebben om te worden uitgekleed. Het echte feest met de supporters is voor ons de huldiging op een vol Leidseplein. Hoe vind je het dat Ajax jullie geen afscheid wil geven, maar de supporters wel? Het lijkt erop dat Van Praag de supporters de zwarte piet wil toespelen, door te doen alsof zij geen afscheid van ons willen nemen. Wat is jouw beste herinnering aan de supporters van Ajax? Ze zijn bij elke uitwedstrijd nadrukkelijk aanwezig, maar als ik een hoogtepunt moet noemen dan is dat de Amstel Cup finale tegen psv geweest. Het leek wel of de hele kuip vol met Ajacieden zat. Hoe heb je de overgang van De Meer naar de Arena ervaren? Als een terechte en noodzakelijke verhuizing, Ajax moest wel naar een groter stadion. De Arena is voor mij een echt voetbalstadion en geen theater. Wil je bij je afscheid nog iets kwijt aan de supporters? Ik wil iedereen bedanken voor de afgelopen 10,5 jaar. Ik hou nog steeds van Ajax en zal de club altijd blijven volgen. Danny Blind, Edwin van der Sar en Fred Grim houden me wel op de hoogte. Hoe is je relatie met het Ajax-bestuur nu? Ik heb Van Praag nog gesproken toen Ajax in Barcelona in de Hall of Fame werd bijgezet. Hij zei dat we nog steeds welkom zijn bij Ajax. Wat mij betreft hebben we ook nooit echte problemen gehad. Wij hebben het standpunt van Ajax altijd gerespecteerd. Er is alleen sprake geweest van een botsing van twee verschillende meningen. ik hoop dat ►frank stra nieuwe geurvr eters •jet ik hoop op een paar nieuwe hoenen als afcheids- kado Wat voor welkom verwacht je van de supporters? Een positief welkom. De meeste supporters zullen toch respect voor ons hebben. Hoe kijken spelers aan tegen de F-Side, de afstand lijkt soms erg groot? Er moet een vaste kern zijn om het vuurtje op te stoken, met name bij uitwedstrijden is dat nodig om ons te steunen. In het voetbalwereldje word je geleefd, daarom wil je daarbuiten met rust gelaten worden. Als ik met voetbal bezig ben wil ik me lekker voelen met supporters, ik kijk jullie ook altijd aan als ik het veld opkom. Hoe vind je het dat Ajax jullie geen afscheid wil geven, maar de supporters wel? Ik vind het fantastisch dat de supporters mij wel een afscheid willen geven, maar het is eigenlijk ook wel logisch. We hebben uiteindelijk meer blijdschap dan verdriet met elkaar gedeeld. Van het bestuur vind ik het jammer. Wat is jouw beste herinnering aan de supporters van Ajax? Het feest in Wenen, de tocht door de grachten en ook Grashoppers-uit. Waarom ik toen zo ontroerd was? Dat kwam omdat er op dat moment veel kritiek was op ons en op de speelwijze van Louis van Gaal, ook van het bestuur. Als je dan wint, voel je je echt gelukkig. Hoe heb je de overgang van De Meer naar de Arena ervaren? Positief. Je wilt een topclub zijn, dus moest je wel. Wel is het zo dat je in De Meer altijd met een 1-0 voorsprong aan de wedstrijd begon; dat moet je in de Arena nog steeds verdienen. Nadeel van De Meer waren de veel te hoge hekken. Dat is in de Arena beter, maar daar is de gracht weer te groot. Wat dat betreft in Camp Nou meer een voetbalstadion. De enige fout die Ajax heeft gemaakt is geen eigen voetbalstadion te laten bouwen, maar dat is een beetje achteraf gepraat. Wil je bij je afscheid nog iets kwijt aan de supporters? Blijf Ajax steunen, dat is het belangrijkste wat er is! Waarom ontkende je op de F-Side meeting van vorig jaar dat je naar Barcelona zou gaan? Ik wist toen gewoon nog niet dat ik weg zou gaan. Na de wedstrijd troffen we Ronald en Frank nog even in het restaurant op de eerste verdieping van Soccer World. Ze wilden alle supporters bedanken voor het afscheid waarop ze gehoopt hadden en voor het geweldige vuurwerk. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 27