stadion al en heeft het beeld ervan op zijn netvlies staan, maar je moet er geweest zijn om er over mee te kunnen praten. Er zijn tot drie uur rondleidingen ofschoon het met wat klimwerk ook mogelijk is zelf het stadion te gaan bekijken. Het stadion van Chelsea (Zuid-Londen, ca. 400 meter vanaf metrostation Fuiham Broadway) gaat volledig schuil achter het zogenaamde Chelsea Village, waarvan het reusachtige hotel al van ver te zien is. In het Chelsea Village is eigenlijk alleen een bezoek aan de drie verdiepingen tellende winkel met Chelsea-prullaria de moeite waard. In de etalage staat een Chelsea-auto, verder zijn er: Chelsea-stropdassen, Chelsea-fietsen, Chelsea-damesslipjes, Chelsea-behang en natuurlijk de complete Chelsea-kinderkamer. De totale waanzin heeft toegeslagen en je vraagt je af wat dit allemaal nog met voetbal te maken heeft. Aan de andere kant kun je ook stellen dat de Chelsea kledinglijn in ieder geval een stuk mooier en smaakvoller is dan die van Ajax. Snel weg van deze plek, want hoewel je het stadion (als het goed is) wel gewoon in kunt lopen, ben je er niet echt welkom. Tip: laat als Chelsea in het stadion aan het trainen is, niet de kans voorbijgaan ed konijn (de meest rechtse persoon op de foto rechts) te roepen. VISITORS 9|17 Kijk niet gek op als je bij het verlaten van Londen je hart hebt verpand aan Fuiham (Zuid- Londen, ruim een kilometer vanaf metrostation Putney Bridge). De club is weliswaar eigendom van multimiljonair Muhamed Al Fayed (inderdaad, min of meer de schoonvader van wijlen Lady Di), maar deze suikeroom behandelt de club met respect. Hier voel je een bepaalde warmte die bij een echt voetbalstadion hoort, de tijd lijkt te hebben stilgestaan. Het ruikt naar voetbal en je wordt als het ware het gezellige stadionnetje ingezogen. Craven Cottage, zoals het stadion heet, ligt in een typische Londense wijk en ook nog eens aan de Thames, mooier kan het niet. De laatste tijd is de club onder Kevin Keegan weer redelijk succesvol en de supporters mogen hopen op promotie naar Division One (de Engelse eerste divisie). Een waarschuwing: bij het stadion zelf zijn geen pubs. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 25