cJ0ARK^ Het is winterstop. Wat ga je doen? Je gaat naar het postkantoor, vraagt een vaarbewijs aan en gaat surfen op internet. Zo kom je vanzelf op de pagina's van DAS, de F-Side en vele andere Ajax-pagina's. DAS is op vakantie, dus kijken we even verder en komen zo op de F-Side mailinglist. De mailinglist lijkt me wel grappig, heel veel serieuze berichten. Dat kan nooit de F-Side zijn. Laten we de boel eens volgen. Opeens kwam er een bericht van Hoerkind. Deze luidde zo: "Wie weet het e-mail adres van Van Praag?". De reacties die daar van enkele F-Siders op kwamen waren "je denkt toch niet dat iemand met zo'n mailadres het mailadres van Van Praag krijgt" en "jij word nooit serieus genomen door Van Praag". Nog één: 'Verander je e-mail adres eerst even". Hoerkind werd boos en reageerde met (namen noem ik niet, iedereen weet wel van zichzelf wie hij is) "ga in een scan liggen en laat je overflitsen naar Mars, kan je lekker commentaar op E.T. geven, stelletje studenten, eikeltjes, F-Side sukkels". Dit sloeg in als een bom, want kom niet aan de internet- hooligans. Zij reageerden weer met "is je moeder aan het werk en mag je op haar computer, hoerig kind, ga lekker voor een geeltje je moeder neuken". Ik zal niet alles zeggen wat er op de mailinglist stond, maar dat Hoerkind dit niet over zich heen liet komen was duidelijk. Hij had inmiddels ook een naam, Herman vak 402. De reacties met soms heel vérgaande taal werd gevolgd door pesterijen. Hoerkind werd van de mailinglist verwijderd. Het is vrij eenvoudig om iemand er af te flikkeren, gewoon "unsubscribe" invullen. Maar lid worden is net zo makkelijk, gewoon "subscribe" invullen. Dit moest Hoerkind dus wel zo'n dertig keer doen. Doodziek werden zij van Hoerkind. Deze persoon verdiende een pak slaag! Al gauw had Herman vak 402 drie verschillenden e-mail adressen. Waarom? Kijk als je zo makkelijk lid kan worden van de F-Side list, kun je ook heel makkelijk lid worden van andere listen en dit gebeurde bij hoerkind. Van feyeand tot AZ tot Liverpool, enz. Het ging dus om zo'n veertig verschillende, dat betekent 1000 poststukken per dag en haal daar de goede maar tussenuit. Dus de nieuwe namen waren Jan Hoer en Herman Brood, ook deze personen wilden uiteraard graag hun pak rammel hebben. Steeds meer F-Siders begonnen zich ermee te bemoeien, ja de irritatie was erg hoog. Velen dachten al dat Hoerman, zoals hij inmiddels genoemd werd, een feyeand was. Het werd hoe langer het duurde steeds leuker. Hoerkind werd verbannen door de makers van de list. Ook kreeg hij een mail binnen van de beheerders van Euronet met de mededeling onmiddellijk te stoppen. Hoerkind reageerde in het Turks terug en zei daarbij "Ikke vrije menings zegge, mag ikke boos zijn op euro@staartie". Er kwam geen mailtje terug, dus zou het wel F-Side terreur geweest zijn. Toch moest Hoerman contact zoeken met de beheerders van de F-Side list. Hij was voorgoed verbannen, maar na een uitleg was daar Hoerkind weer. Het werd nog gezelliger, niemand begreep hoe dat kon. Hij was terug. In een café, op de tribune en overal waar Ajax speelde was Hoerman het gesprek van de dag. Zoveel opgefokte internet-hooligans waren er. Tot ruzies aan toe. Hoerman (Herman) besloot om met Hoerkind van de list te gaan, want hij werd toch wel een beetje gestoord van al die poststukken en het was voor de telefoonrekening ook niet echt super. Dus een andere naam met dezelfde streken. Janhoer kwam meteen ijzersterk binnen. Daar ben ik weer, ssssuuuuukkkkeeeelllsssss. Dat was de druppel die de emmer deed overlopen. De beheerders waarschuwden toen de F-Side hooligans met "wij hebben er genoeg van, iedereen die nog reageert op Hoerkind, Jan Hoer, Herman Brood of wie dan ook wordt door ons verwijderd". Hoerkind ging gewoon door, ook privé adressen werden gebruikt. En iedereen werd steeds gekker, totdat Hoerkind (Jan Hoer) een hele stomme fout maakte door zijn eigen e-mail adres niet uit te loggen en een blond, ja blond, meisje er achter kwam wie Herman was. Helaas! Want Hoerman had net met Joark afgesproken om in Zwolle te knokken en Joark is, zo lijkt het, wel heilig binnen de F-Side (ik zou er bijna nog kapsones van krijgen), zoveel hadden zich aangemeld om Hoerkind een pak slaag te geven. En hij (Herman vak 402) zou zijn milkshake die hij van de tweede ring op de F-Side zou gooien, voorlopig wel als vloeibaar voedsel kunnen gebruiken. Maar het was te laat, Hoerman had zich verraden en er volgde dit bericht op de mailinglist: "Ik moet wat bekenen, iedereen die ik heb beledigd, sorry, het spijt me! Neem me niet kwalijk, ik ben Hoerkind Herman vak 402, ik ben Jan Hoer, ik ben Herman Brood (hoerrara), ik benJoark, hahahaha, ssssuuuukkkeelllsss" (ik had dit tot 1 april willen vol houden, helaas, wat ben ik toch een sukkeltje hè). 20

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 20