waarvan de bekendste luidt: "Soccer is Star Wars". Een aardigheidje is dat die goeie ouwe Arena ook nog steeds bestaat. Met enkele eenvoudige technische aanpassingen bleek het mogelijk de kolos in het eerste ruimtesoccerstadion om te toveren. Kortgeleden heeft Zeus afscheid genomen van de Arena. Men speelt nu in één van de nieuwe generatie ruimtevoetbalstadions. Het afscheid van de Arena was emotioneel. Vele supporters steunden hun club door dik en dun in dit stadion. Slechts met moeite kunnen de supporters wennen aan hun nieuwe onderkomen. De directie van het Spacedome, waarvan Zeus de huurder is, heeft in haar almachtige wijsheid besloten het stadion een drive-in functie te geven. Dankzij een ingenieus systeem is het mogelijk een - speciaal voor dit doel aan te schaffen - eenpersoons ruimtescheepje aan het stadion vast te klikken en zo de wedstrijd te volgen. De prijs van deze ruimtescheepjes is niet mals en het soccer is, nu nog meer dan vroeger, een echte elitesport geworden. Aangezien er nu alleen nog maar eenpersoons cabines aan het stadion aangelogd zijn, is de sfeer totaal verdwenen. Het is nu echt doodstil, zelfs bij een topper tegen bijvoorbeeld I.S.C. Pluto Saturnus Venus De FISA (First Intergalactic Soccer Association) maakt zich zorgen om het almaar toenemende voetbalgeweld. De rijkere hooligans rusten hun ruimtescheepjes namelijk uit met laserkanonnen en het gebeurt regelmatig dat er ergens in de Melkweg verschrompelde hoopjes schroot achterblijven. Uiteraard is er nog steeds een groep supporters die zich zorgen maakt om de voortschrijdende verzakelijking binnen het soccer. De mensen die dachten dat in 1999 het einde wel bereikt was, zijn van een koude kermis thuisgekomen. De meest zorgelijk ontwikkeling is hét toetreden van andere ruimtevolken tot de FISA. Het is zelfs zo erg dat Zeus alleen nog maar met Knorgs speelt en allang niet meer met mensen. Knorgs zijn sneller en wendbaarder dan mensen en beschikken over een fabelachtige traptechniek. Ze kunnen de bal als het moet zelfs als een boomerang schieten. De Knorgs zijn afkomstig van één van de vele intergalactische samenwerkingsverbanden van Zeus en wel van een planeetje in een uithoek in de Andromeda nevel, waarvan de naam mij even ontschoten is. Alle sportieve successen ten spijt, kunnen de supporters zich nog maar moeilijk met hun club identificeren. De afscheidswedstrijd van Zeus (dat toen al volledig uit Knorgs bestond) in de Arena werd gewonnen met 118-0. Alle doelpunten werden gescoord met keiharde afstandschoten vanaf eigen helft. Kortgeleden heeft de voorzitter van Zeus, een ijdele en arrogante man die slecht tegen kritiek kan, besloten om zich los te maken van de menselijke ruimtevloot. Het Spacedome zal koers zetten naar de Andromeda nevel omdat Ook in hel jaar 2483 is de Van Praag - dynastie daar de toekomst van het intergalactisch nog steeds aan de macht. voetbal ligt, aldus de voorzitter. Supporters die niet mee kunnen of willen zijn voortaan aangewezen op de peperdure en vaak slecht functionerende ontvangstapparatuur van malafide organisaties zoals A3000 en Sport 700 ("zet 'm op 700"). Een andere uitkomst biedt de intergalactische mediagigant Uranus Ltd. (Engels uitspreken). Met enkele modificaties aan de menselijke schedel wordt het mogelijk een stekker direct in de hersenen in te pluggen en geheel volgens eigen fantasie een zelf samengestelde voetbalwedstrijd op een beeldscherm te toveren. De Zeus Ster bestaat al enkele eeuwen niet meer. De redactie had weliswaar een vooruitziende blik (let op de subtiel gekozen naam), maar kon ook de huidige waanzin niet voorzien en besloot er mee op te houden. Oudere supporters hebben dankzij erfenissen nog wel DZS nr. 1619, de laatste. Er zijn nu echter nog maar weinig supporters die kunnen begrijpen, laat staan geloven, dat soccer ooit zo'n simpel spelletje was. 18

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 18