Daarna is de wedstrijd over, waarna de Ajax-supporters maar weer verder gaan met het toezingen van Van Gaal (kom je nóg meer spelers weghalen, Louis?). Na de wedstrijd had de regiopolitie weer wat nieuws bedacht. Na de niet-busreizigers onder de Ajacieden een lange tijd te hebben laten wachten, openden ze de hekken. In plaats van iedereen naar hun auto te laten lopen, moesten de Ajax-fans eerst zo'n 800 meter in de door de ME'ers aangeduide richting lopen. Degenen die de agenten erop wezen dat hun auto toch echt wel in een andere richting geparkeerd stond, werden hardhandig van hun ongelijk overtuigd. Toen we uiteindelijk ver genoeg van het stadion afwaren, verspreidde de ME zich en mochten we onze eigen weg gaan. En daar liep je dan met vijf man, omgeven door honderden niet al te vriendelijke Zwollenaren. Omdat die laatsten alleen in theorie hooligan bleken, liep het in ieder geval voor ons groepje uiteindelijk met een sisser af. psv-Ajax3-1 (4-4-1999,1.200 Ajacieden) "Bedankt Ajax", horen we die provinciaaltjes nog roepen. Ajax geeft zo maar de overwinning weg en zo de kans om volgend seizoen alsnog Champions League te spelen. Ajax speelt de eerste helft redelijk goed. Zoals gewoonlijk begint psv laf. Het laat Ajax komen en speelt met 10 man achter de bal. Benni scoort de 0-1 na een slechte terugspeel(kop)bal. Wat de spitsen van Ajax daarna laten zien slaat helemaal nergens op. Benni (hij vooral), Pipo en Jesper tonen een gebrek aan stootkracht. Een keer of vijf verschijnt er een Ajax-spits alleen voor waterreus. Alle kansen worden om zeep geholpen. Tot overmaat van ramp schiet Jesper vlak voor de rust nog op de lat. Verdedigend blijkt reeds in de eerste helft dat ook dit bij Ajax niet goed zit. Witschge (spelend op de plaats van Blind) houdt vaak de bal te lang vast waardoor er te veel balverlies wordt geleden. psv verlaat met de rust juichend het speelveld, tevreden met de vele gemiste kansen aan Ajax-kant. 23 seconden na rust is het eigenlijk al gedaan met Ajax. Alweer Benni toont een gebrek aan handelingssnelheid waardoor hij een 100% kans verprutst. Daarna is het wachten op een psv-doelpunt. Als je zelf zo veel kansen mist, schiet meestal de tegenstander de eerste de beste erin. Dat gebeurt dan ook, ook al is het geen kans. nilis verrast vanaf de achterlijn Sar. Daarna is het over en uit. Oliseh laat zich gemakkelijk uitspelen door nistelrooy en Sar laat zich nog een keer verrassen door nilis. Kortom: met een beetje meer koelbloedigheid had ajax een zeer ruime overwinning kunnen behalen op een zoals gewoonlijk afwachtend spelend psv. Het devies voor volgend seizoen lijkt duidelijk: een paar spelertjes kopen. Voor het centrum in de verdediging is reeds ingekocht. Maar ook de verdedigingsflanken lijken aan versterking toe, om over het middenveld maar niet te spreken. Gorré is zo langzamerhand geen serieuze optie meer. Misschien wat voor excelsior. Aanvallend krijgt Ajax genoeg kansen, het afmaken blijft het probleem. Pipo schiet twee keer per wedstrijd lachend een bal over of naast. Snelheid is leuk, snelheid en een beetje spelintelligentie is echter nog leuker. Opa Spoor 12

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 12