MVV-Ajax 1-4 (16-3-1999,1.200 Ajacieden) De wedstrijd die eigenlijk op vrijdag gespeeld zou worden wordt nu maar op een dinsdag gespeeld. Wat een klantvriendelijkheid, KNVB! Nog een geluk dat het geen combi is. Bedankt daarvoor, MVV. Tegen datzelfde MVV heeft Ajax nog wat goed te maken. Nieuwe aankoop Vierklau staat bij zijn wel heel erg snelle debuut opgesteld als linkervleugelverdediger. De wedstrijd wordt al snel open gebroken door Jesper die een doorgekopte hoekschop mooi in het dak van het doel schiet. Wat MVV daarna laat zien slaat helemaal nergens op. Het speelt zo laf dat het bij balbezit van Ajax massaal de eigen helft opzoekt. Gelukkig straft Ajax dit doeltreffend af. Een mooie dieptebal van Witschge wordt nog mooier door (alweer) Jesper afgerond. Daarna scoort Jari de 0-3 na mooi aangeven van nog steeds Jesper. Tijdens de rust krijgen we een programma voorgeschoteld dat alle records breekt. En wij in de Arena maar klagen over Peter Beensen, of hoe je dat ook schrijft. Nou, laten wij maar blij zijn met ons varken, die Limburgers hebben het veel slechter. Beensen zou in Maastricht een sensatie zijn, misschien probeert hij het daar wel een jaartje of wat. MVV-supporters(?) scanderen inmiddels luidkeels de naam van een zich voetbalclub noemend stelletje boeren uit rotterdam, een tegenreactie van Ajax-supporters daarmee uitlokkend. Die komt dan ook, waarna het vak wel heel erg snel leegstroomt. Na de rust gelooft Ajax het wel. MVV komt nog op 1-3, Ajax vergeet het centrum even dicht te houden, waarna Jesper met een mooie run voor de 1-4 eindstand zorgt. Ajax-Vitesse 0-1 (21-3-1999, 49.000 Ajacieden) In een wedstrijd die Ajax moet winnen om in aanmerking te blijven komen voor de Champions League begint Ajax catastrofaal. Een kaatsbal dwarrelt zo het centrum van de verdediging door, Vierklau (te weinig spelritme?) reageert wat te laat, en een buitenspel lopende Machlas scoort 0-1Niets aan de hand zo'n achterstand vroeg in de wedstrijd, wordt er gedacht. Inmiddels is duidelijk dat Vitesse alleen maar is gekomen om te verdedigen en met een countertje wat succes te boeken. Jari wordt dan van achteren getorpedeerd door een Arnhemmer. Jol (vroeger als speler de grootste schopper van de aardbol en nu een absolute topper in het marchanderen) vindt het nog wat vroeg in de wedstrijd om nu al rood te trekken. Misschien viel Jari niet zo mooi. Ajax krijgt kansen, maar allemaal worden ze niet benut. Het is net alsof de spelers niet fel genoeg zijn. Na de rust is het al niet anders. Ajax krijgt nog meer kansen. Zelfs Benni is niet trefzeker. Geschoten uit de tweede lijn wordt er veel te weinig. Dan haalt Vierklau een Arnhemmer van achteren neer. Nu geeft ,Jol wel rood! Daarna wordt Ajax met zijn tienen eindelijk eens wat feller. En krijgt nog meer kansen. Helaas worden ze allemaal om zeep geholpen. Vlak voor tijd wordt het dan toch nog terecht 1 -1dachten wij. Jol keurt de treffer op advies van zijn onzekere grens af. Later zou blijken onterecht, op het moment van spelen stond Shota niet een op één lijn. Zou Jol dan toch zijn geld op 0-1 hebben gezet? Resultaat: de Champions League is heel ver weg. FC Zwolle-Ajax 1-2 (24-3-1999, 620 Ajacieden) Eindelijk wordt de wedstrijd dan toch nog gespeeld. Je vraagt je af waarom die extra kaarten niet eerder van stal waren gehaald, maar goed. Nu werden één dag van te voren de extra kaarten verkocht! Belachelijk. Nog belachelijker was het bij de stadsgrenzen van Zwolle. Gefrustreerde ME'ers uit de gehele regio hadden van Zwolle een onneembare vesting gemaakt, leder manspersoon tussen de 15 en 42 jaar met een niet oosters accent werd uit zijn auto getrokken en moest een wedstrijdkaartje tonen. Lukte dat niet, dan werd je per direct gearresteerd. Lukte dat wel, dan volgde een uitgebreide controle of het kaartje wel echt was. Was er sprake van een twijfelgeval, dan werd het kaartje met een (jawel!) motor-ordonnans naar het stadion gereden en aldaar op echtheid gecontroleerd. Kwam men na uiteindelijk 45 minuten tot de conclusie dat alle kaartjes echt waren, dan mocht je doorrijden tot de volgende afslag. En ja hoor, daar herhaalde zich de gehele procedure! Ajax speelt een dramatische wedstrijd in het tempo van een parkeerwachter. Gelukkig scoort Jari, na een van de weinige goede acties van Baba, vlak voor rust 0-1Na de rust is het eventjes chaos in de verdediging van Ajax: Zwolle scoort 1-1. Wouters haalt Benni bijna letterlijk uit zijn lijden. Hij had een complete off-day. Dan maar Sibon er in. Er zat zeker echt niemand anders meer op de bank, op Fred Grim na dan. Sibon haalt zijn gram. Een mislukt schot van Pipo promoveert hij tot winnend doelpunt. Heerlijk voor hem, heerlijk voor ons en heerlijk voor Ajax. Zijn gebaartje naar het publiek is veelzeggend. Volgens de geruchten beschouwt Pipo overigens dat mislukte schot als assist. 11

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 11