Foto Hans De Ajax-supporters zijn weer de "dupe". Zij kunnen ondanks het weer te duur betaalde combikaartje niet eens gebruik maken van hun zitplaatsen. Roda JC - Ajax 0-3 (4-2-1999,1.500 Ajacieden) Roda JC uit, voor de beker, op een donderdagavond om 20.30 uur. Heerlijk. Prachtig gepland weer. Ondanks al deze obstakels toch een groot legioen (sommigen getooid met verrekijker): uit de kunst. Roda uit is altijd moeilijk. Dit keer is het niet anders. Ajax, voor het eerst in een officiële wedstrijd zonder de Boertjes (oh nee, de boertjes), begint afwachtend en laat Roda komen, of moet mede door de straffe tegenwind Roda laten komen. Ajax, met de debuterende Richard Knoppen, komt nauwelijks aan een normale aanval toe.Toch scoort Ajax de eerste goal. Pipo uit een kluts: 0-1Onverdiend, maar toch lekker hoor. Na de rust komt Ajax steeds beter in zijn spel. Het gebikkel van Roda, met Van de Luer en Senden voorop, verliest steeds meer zijn effect. Dan komt kwam eindelijk Shota in het veld, wat hebben we hem lang gemist. Een schaar van links, voorzetje vanaf de achterlijn en Richard Knopper hoeft alleen maar tegen de bal aan te lopen: 0-2 met een prachtige ontlading. Toch bewaart Shota het mooiste voor het laatst. Demarrerend baant hij zich een weg door de verdediging van Roda. Een lob vanaf de zijkant. Over het doel denken wij, belemmerd door het schandalige uitzicht in de Kaalheide geheten bouwput. Dan gaat Shota juichen. Hé, hij zit toch. Juichen dan maar. 's Nachts thuis voor de buis zien we pas hoe mooi dit doelpunt is. Conclusie: prima resultaat, het voetbal was niet om over naar huis te schrijven. De werklust vergoedde echter een hoop. FC Twente - Ajax 2-1 (14-2-1999,1.200 Ajacieden) Weer met zo'n vervelende combi naar Enschede. Het begint al goed bij de Arena, waar vele supporters niet weten waar ze in de dichte mist de auto kwijt moeten. Aangezien de slagboom dienst weigert, doet parkeerbeheer maar eens aardig: iedereen voor niets parkeren. Voor het eerst naar het nieuwe stadion van Twente. Afschuwelijke kleur stoeltjes. Nög erger dan in de Arena, echt waar. Maar: je zit wel boven op het veld. Hadden we na Roda een beetje hoop, na deze wedstrijd zijn we die al weer gauw kwijt. Ajax pleegt een wanprestatie. Ajax wordt door Twente op werklust afgetroefd. De eerste normale aanval (een counter!) van Ajax zorgt gelijk voor de 0-1 door onze nieuwe Jesper. Vasthouden tot de rust, dachten wij. Totdat Dean Gorré een minuutje voor rust in plaats van de bal naar Hengelo te schieten in zijn eigen strafschopgebied een balletje geeft op Tom Sier, die nog maar eens een mannetje dacht uitte kappen: 1-1. Heimwee naar Ruud Krol: in zijn tijd had hij bij zo'n pupillenachtige stommiteit zijn eigen medespeler bij de strot gegrepen. Is hier sprake van een nieuwe Cees Zwamborn? Na de rust is het allemaal niets. Ajax voetbalt plichtmatig en met een minimum aan inzet. De verdediging is een gatenkaas met weinig opbouwende capaciteiten. De 2-1 is dan een logisch gevolg. De laatste 10 minuten gooit Ajax alles hoog voor de pot. Kansloos bij gebrek aan goede koppers. Wouters heeft nog wel het nodige veldwerk te verrichten, is onze conclusie. Of dat met deze spelersgroep zal zijn???? En: hoe lang is het geleden dat Ajax een competitiewedstrijd winnend heeft afgesloten? Na de wedstrijd loopt het weer eens lekker uit de hand. Een overmacht aan politie, lekker wachten om weer 2 uur in zo'n stompzinnige bus te zitten. Je lijkt wel een gevangene van je eigen voetbalcluppie. Opa Spoor 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 9