Gametalk - -j: 'f I Ajax - MVV 1-1 (6-12-1998, 30.000 Ajacieden) En de Arena raakt maar steeds leger en leger. Een voile Arena is soms al een dubieus gebeuren, een halfvolle Arena is afschrikwekkend. Net zoals Ajax speelt. Peter Hoekstra, vorige week in de Gamma-bouwplaats tegen Vitesse nog spelend als linksback mag het dit keer links op het middenveld proberen. Ronald de Boer laat (alweer) zien dat zijn hart en gedachten niet meer bij Ajax liggen. Met een fluitconcert worden wij uit ons lijden verlost, en niet hij zoals een aantal kranten schreef. Ajax krijgt kansen, weet ze niet te benutten. Oliseh redt nog een punt door een vrije schop er in te pegelen. Olsen vond dat MVV een goede keeper had en dat Ajax bij vlagen goed had gespeeld. Heeft zeker stiekem naar een wedstrijd op de bijvelden zitten kijken. Zouden de zakdoekjes, wat een fantastisch gezicht overigens, helpen? Zou Olsen Ajax- Heerenveen 0-0 (13-12-1998,48.000 Ajacieden) Eens kijken hoe het leven is zonder Olsen. Ontslagen, ontslag genomen, uit zijn functie ontheven: het is maar hoe je het noemt. Feit is in ieder geval dat hij (eindelijk) weg is. Eigenlijk kon het ook niet anders. Sinds de affaire met de Boertjes werd hij eigenlijk niet meer serieus genomen. Feit is wel dat niet alleen Olsen schuldig is aan de huidige situatie. Het eerste positieve gevolg was dat de Arena eindelijk weer eens (bijna) vol zat, da's lang geleden. Ajax begint lekker aanvallend. Goed spelend zelfs. Ook da's lang geleden. Dan mag Ajax een penalty nemen. Frank de Boer loopt richting penaltystip. Hij zal toch nietJa, dus. Hij neemt hem, en hoe. Vonk ligt al te spartelen in de voor hem rechterhoek, Frank de Boer schiet de bal een seconde later in de andere hoek langs de verkeerde kant van de paal. Een striemend fluitconcert is zijn "beloning". Daarna knakt alles wat Ajax is, en komt het niet verder dan een toch wel schamele brilstand, door de zeer laf spelende Friezen overigens als een overwinning gevierd. In het verleden was dat nog wel eens anders.Toen werden de wedstrijden tussen Ajax en Heerenveen nog gespeeld tussen twee aanvallende teams. Oh ja, Hosé laat zien inderdaad te vroeg voor de leeuwen te zijn gegooid door spontaan op z'n rotterdams (of fraseriaans) een tegenspeler op z'n achterhoofd te meppen. Stom dus, lekker te zien bij Studio Sport en (terecht) een wedstrijdje of 4 schorsing. Hoe zit het eigenlijk met de miljoenenaankopen Sibon en Kinkladze? feyenoord - Ajax 1-1 (20-12-1998,1.600 Ajacieden) De enige leuke combi (voorzover een combi leuk kan zijn) begon idioot. Rustig wachtend voor de hekken van "station" Arena vond de politie het nodig een hekje open te gooien waar zelfs een anorexia patiënt amper doorheen kon lopen. Het gevolg was dan ook een gigantische duw- en trekpartij, fascistoïde optreden van de politie wat tot gevolg had dat al het beschikbare gooimateriaal richting deze geweldsidolaten werd gesmeten. Zonde van de (halfvolle) blikken Heineken, stukken Mars en weet ik veel wat nog meer. Lekker begin. Onze hermandad zorgde er in ieder geval wel voor dat we lekker opgefokt de trein instapten. Misschien wilden ze dat ook wel. Om het vak in te komen moest er zoals gewoonlijk een nog smaller poortje doorlopen worden. Ajax begint de wedstrijd goed. feyenoord speelt als een stelletje laffe honden, bang als ze zijn voor Ajax, maar dat zijn we de laatste jaren wel gewend. Het volgens een aantal mensen zo luidruchtige rotterdamse legioen lijkt meer op een stelletje grafdelvers. Hoezo angstzweet? Na al een paar kansen te hebben gemist is het dan vlak voor rust eindelijk raak. Uit een voorzet van Frank de Boer (jaja) scoort Benni met een prachtig schot in de bovenhoek. En toen werd het nog stiller. Na de rust mist Ajax een grote kans op 0-2. Daarna laat Ajax zich gedurende een minuut of 15 terugdringen. In deze periode wordt het 1-1. Buiten het stadion staat er inmiddels een snackkraam in de fik. Helaas slaat het vuur (nog) niet over naar de rest van het stadion. In de laatste 10 minuten krijgt Ajax nog een paar grote kansen. Rudy mist vlak voor tijd de grootste. Helaas.feyenoord viert het gelijke spel als een overwinning. Het (overigens zéér terechte) minderwaardigheidscomplex wordt hiermee maar weer eens bevestigd. Ruim na het laatste fluitsignaal blijkt het vuur van de inmiddels geheel afgebrande snackkraam (foto linksboven op blz. 9) toch te zijn overgeslagen naar het stadion (foto rechtsboven op blz. 9). i 8

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 8