stellen en zich eventueel achteraf te kunnen verantwoorden. Daarnaast laadt Goedbloed door merkwaardig gedrag de verdenking op zich, dat er iets te verbergen valt. Tot vier maal toe slaagde de oud-voorzitter er met smoezen in om de schaarse financiële stukken van de vereniging buiten de agenda van de ledenraad te houden, wellicht in de hoop dat het uiteindelijk als een hamerstuk de vergadering zou passeren. Pas in november '98 meldde Goedbloed aan Van Praag dat hij zich tijdelijk zou gaan laten betalen, terwijl in werkelijkheid de betalingen al meer dan een jaar plaatsvonden. Daarnaast is het vreemd dat Goedbloed voor bestuursvergaderingen een secretariaatsbureau inhuurde, terwijl de SVA over een compleet secretariaat met tien medewerkers beschikt. Toevalligerwijs komt de notuliste, evenals Goedbloed, ook uit Rosmalen. En waarom dient deze inhuurkracht facturen in met een BTW-percentage erop, terwijl men bij de Belastingdienst het bureau niet eens kent? Aan de pas opgerichte BOVS zou Goedbloed als beoogd secretaris kantoorruimte ter beschikking stellen, die was gelegen in zijn eigen bedrijf. Hiervoor had Goedbloed een forse huursom in het vooruitzicht gesteld, die makkelijk voldaan kon worden omdat hij de BOVS (met zijn SVA-pet op) een bedrag van 240.000 had toegezegd. In een gesprek laat Peter weten "zichzelf wel voor de kop te kunnen slaan" en betuigt hij spijt voor het gebeurde. We nemen het maar ter kennisgeving aan. De vele regio's die zijn vaak arrogante en ongeïnteresseerde houding meer dan zat zijn ook, naar wij aannemen. Oud-penningmeester Hermann Kalter Vermeend register-accountant Kalter blijkt dit bij nader inzien helemaal niet te zijn, hij is althans niet als zodanig bekend bij de vakorganisaties Nivra of NOVA. Kalter praat liever helemaal niet over de affaire en was slechts na enkele indringende verzoeken bereid tot een ontmoeting in de stationsrestauratie van Arnhem. Kalter, die naar eigen zeggen nog nooit een supporterstrein van binnen heeft gezien, speelt een sleutelrol in de affaire. Het grootste deel van het geld 166.000) is immers aan zijn firma FAPO Consult en Services betaald. Opvallend is dat een hypernerveuze kettingrokende Kalter aan een acute vorm van geheugenverlies lijdt. Het is hem volstrekt ontschoten wie er nu eigenlijk het voorstel heeft gedaan om tot betaling over te gaan. Op de vraag waarom hij het geld namens Goedbloed in ontvangst heeft genomen, kan Kalter niet meer verklaren dan "dat dit zo uitkwam". Waarom het dan weer beter uitkwam om ƒ9000 wèl rechtstreeks aan de BV van Goedbloed te betalen, bleef eveneens in het ongewisse. Wie verduistert er nu geld voor een ander, zonder er zelf beter van te worden? De suggestie dat Kalter door een buitenechtelijke relatie chantabel zou zijn en dus wel mee moest werken wordt door hem naar het rijk der fabelen verwezen. Typerend voor een penningmeester is dat Kalter er tijdens het gesprek blijk van geeft geen flauw benul te hebben welke personen in de vereniging nu eigenlijk bevoegd waren om financiële uitgaven te doen. Ook is hij niet op de hoogte van zijn statutair vastgelegde rechten en plichten. Het kennisgebrek en de volslagen incompetentie van deze man doet de vraag opkomen hoe zo iemand ooit in deze positie terecht is gekomen. Foto DAS Inlichtingendienst Oud-secretaris Gerard Velthuizen Als nummer zeven op de kandidatenlijst van de PvdA voor de Provinciale Staten komt de hele affaire Velthuizen, een specialist op Volkshuisvesting, niet zo best uit. Hij geeft toe op de hoogte geweest te zijn van het gewraakte besluit, maar zegt zich absoluut niet bezig te hebben gehouden met de verdere afwikkeling. Velthuizen ontkent dat er sprake is van malversaties en ziet een eventueel strafrechtelijk onderzoek met vertrouwen tegemoet. Dat valt te hopen voor hem, want als het volgens zijn campagneleider Smeets tot een veroordeling komt dan is het gedaan met zijn politieke carrière. Wie zijn de opvolgers? Onduidelijk is hoe het in bestuurlijke zin nu verder moet met de SVA. Als het aan oud-voorzitter Theo Pouw ligt dan is het wel duidelijk, hij heeft zijn diensten al aan Michael van Praag aangeboden Wij wensen de vele goedwillende en hardwerkende leden van de SVA veel wijsheid toe. 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 5