zo vervaarlijk met zijn ketting, dat de eerste de beste Utrechter die hij tegenkwam het op een lopen zette. En zo renden ze achter elkaar het hele veld over, totdat P. Ajax-doelman Heinz Stuy tegen het forse lijf liep. Omdat P. nogal ontzag had voor de enige keeper ter wereld die in drie Europacup-finales nimmer gepasseerd was, leverde hij bij hem desgevraagd zijn fietsketting in. Mogelijk valt deze ketting nu aan een muur van een bistro in Driehuis te bewonderen. Supporter R. had als slachtoffer een vlak voor de eretribune rennend lid van de Bunnikzijde als slachtoffer uitgekozen en was deze in volle ren op zijn nek gesprongen. En zo lagen daar in een vol stadion temidden van de zojuist op het veld verschenen spelers twee jeugdige fans op de grasmat te rollen, slechts enkele meters verwijderd van het voltallige Ajax-bestuur en vele VIP's. Op dat moment besloot een breedgeschouderde suppoost in actie te komen. Met een geoefende beweging greep hij zowel de Utrechter als R. in het nekvel en sleepte ze de catacomben binnen. Daar liep op dat moment ook de van zijn ketting ontdane P. rond. In het binnenste van De Meer liet de suppoost de beide kemphanen los en wees de drie fans de buitendeur. Omdat de beide Ajacieden toch wel respect voor de Utrechter hadden, werd niet van de gelegenheid gebruik gemaakt om hem buiten het stadion alsnog zijn vet te geven. En dus scheidden de supporterswegen zich hier en begaven ze zich weer naar hun eigen vak. Supporter F. ging het op het veld het minst goed af. Hij had nog maar een paar seconden gras onder zijn schoenen of er kwam al een beveiligingsman op hem afrennen. F. koos gelijk eieren voor zijn geld, spurtte terug en klom in recordtijd over het hek van vak G. Helaas waren ook toenertijd de hekken al van scherpe uitsteeksels voorzien, zoals F. tot zijn schrik ondervond. Zijn kortstondige avontuur eindigde dan ook met een scheur in zowel zijn broek als zijn been. In het gevecht tussen L. en N. en de grote Utrechter met ketting viel weinig voortgang te ontdekken. Toen een Ajax-speler de kemphanen dan ook verzocht om weer naar de tribune te gaan omdat ze nu eindelijk wel eens een keertje wilden gaan voetballen, gaven ze hier gretig gehoor aan. En zo beklommen de fans weer de hekken van hun eigen vak en werden daar als ware helden binnengehaald. Ondanks dat het "gevecht" op zich weinig voorstelde, was de impact hiervan geweldig. Heel Nederland sprak schande over die vandalen, voor het eerst werden hierover Kamervragen gesteld en de autoriteiten begonnen zich nu ook officieel ongerust te maken. Uiteraard werden ook de voorpagina's van de kranten gehaald. Helaas werden de feiten hier nogal verdraaid. Om onbegrijpelijke redenen kregen de Utrechters alle "eer" toebedeeld. Gelukkig wisten wij wel beter. En oh ja, de wedstrijd eindigde in een 7-0 zege voor de onzen. Bi Maar dank zij Ajax-FC Utrecht weet ik nu beter wat er in kringen van de Bunnik-zijde f.^unnik-zijde, haha- har riepen de Ajar-supporters toen FC Utrecht met S-0 of daaromtrent achterstond) en de Heli's Angels onder Jietskettingenworden verstaan. Want wat gebeurde, nog voor de aftrapTwee jongens sprongen van de tribune achter het doel waar de Utrecht-supporters opeengepakt ston den over het hek het veld op. De voor ste schatte ik op een Ajaxsupporter hij teas de kleinste), de achterste op een FC Utrecht-supporter. De achter ste achtervolgde de voorste, al zwaai end met een ketting. Het had iets abstracts en surrealistisch tegelijk. want wie laat zich nu zo door zijn emoties of vernietigingsdrang meesle pen als hij omringd wordt door 18.000 vijandig gezinde mensen, ingesloten is door muren en hekken die geen kans op ontsnapping bieden en de zeker heid heeft dat hij zometeen zal worden opgevangen door een van de vele met gummiknuppels en blaffende honden bewapende agenten En inderdaad, de vluchteling holde het halve veld over naar de spelersin- gang en zijn achtervolger werd daar door sterke armen overmeesterd, waar bij zijn fietsketting, die hij inmiddels weer in de binnenzak van zijn jas had gestopt hem werd ontfutseld door nie mand minder dan de bekende onderte kenaar van advertenties ten gunste van Prins Bemhard: Heinz Stuy. En waar het me nu om gaat is ditmet een fietsketting wordt tegenwoordig ken nelijk zo'n zilverkleurig ogende ket ting met grote schakels bedoeld waar mee je je ftets vastmaakt aan een Lan taarnpaal. Meestal zitten ze dan in een plastic huls tegen het roesten. Die huls zit er bij de Heli's Angels en de Bunnik-zijde- supporters niet meer omheen, want dat belet het smakelijk zwiepen van de ketting, en het zou ook minder pijn doen. Het wordt tijd dat er een politieverordening komt dat fxets- ket tingen alleen nog maar mogen wor den verkocht aan diegenen die zich door middel van hun paspoort laten registreren. De praktijk heeft immers uitgewezen, dat de fietsketting tot het wapenbezit moet worden gerekend. 43

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 43