Mede dankzij Ajax zaI deze gezellige staantribune binnenkort verdwenen zijn iemand gaan praten die toch altijd aan zijn eigen mening vasthoudt). Voor alle duidelijkheid, wie ooit een discussie met Michael van Praag is aangegaan weet dat je tegen een muur aanloopt. Hij is zo overtuigd van zijn eigen gelijk dat je geen normaal gesprek met hem kan voeren zonder kwaad te worden en/of gefrustreerd te raken. Keer op keer meldt hij dat hij wil praten met de opstandige elementen (bij gebrek aan een betere term) binnen Ajax. De DAS-redactie voelt in ieder geval geen enkele behoefte om te gaan praten. Hij weet best waarover wij eventueel zouden willen praten (de gebruikelijke onderwerpen: sfeer, het oude embleem, PCC, combi-regeling, etc.), maar zolang hij niet bereid is naar onze argumenten te luisteren heeft een gesprek geen enkele zin. Al met al hielden we als redactie een onprettig gevoel aan de aandeelhoudersvergadering over. Eens te meer werd duidelijk dat Ajax vooral het speeltje van Michael van Praag is. De beursgang van "onze" club lijkt bedoeld ter meerdere eer en glorie van hemzelf, want op de vergadering werd duidelijk dat Ajax als beursfonds totaal niet interessant is. Wil het bestuur daar verandering in brengen dan zal men ieder jaar een winst van tenminste 45 miljoen moeten presenteren (en dat is iets anders dan het verlies van 5 miljoen over het afgelopen jaar). Dat kan alleen als er goede spelers verkocht worden of als Ajax ver reikt in de Champions League (en daarvoor ontbeert het huidige elftal duidelijk kwaliteit). De meeste Ajax- liefhebbers hebben ook niets aan aandelen. Tijdens de vergadering lieten enkele aandeelhouders weten de aandelen Ajax al te hebben afgeschreven. De DAS-redacteuren hebben met ieder één aandeel al helemaal geen illusies meer dat ze hun zuur verdiende centjes ooit nog terugzien. Wel zullen we ieder jaar tijdens de aandeelhoudersvergadering onze kritiek blijven uiten. Bij deze willen we dan ook een ieder oproepen om toch vooral één aandeel Ajax te kopen om zo recht te hebben op toegang tot de aandeelhoudersvergadering. In Engeland is het bij beursgenoteerde voetbalclubs gebruikelijk dat ontevreden fans deze gelegenheid massaal aangrijpen om hun ongenoegen over van alles en nog wat kenbaar te maken. Wil je van Praag of andere bestuursleden doorzagen over alles wat je dwars zit, koop dan een aandeel. Nu ben je voordelig uit want het aandeel staat lekker laag. Als straks bekend wordt dat Johan Cruijff aan de Raad van Commissarissen wordt toegevoegd zal de prijs ongetwijfeld weer iets stijgen. Bel de Postbank-Beursorderlijn (die is het goedkoopst, tel. 020 400 3000) en vraag om één aandeel Ajax, dan maken zij de rest voor je in orde. Volgend jaar medio december is er weer een aandeelhoudersvergadering. Je hebt dus een heel jaar om alle frustraties op te kroppen en ze vervolgens de vrije loop te laten. 41

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 41