Van de redactie Winterstop. Vaak lijkt het of er geen einde aan komt. Voor de gebroeders De Boer kwam de winterstop uiterst gelegen. Halsoverkop moest de tweeling uit Zuid-Afrika vertrekken om zich (met hun Ajax-tassen over de schouder) te melden bij Ajax-2 in Barcelona. Zelfs een waardig afscheid, al dan niet verdiend, werd hun niet gegund. Het is niet te hopen dat Jari en Sar hun voorbeeld volgen. Voor Jan Wouters is een niet gemakkelijke taak weggelegd om de competitie Ajax-waardig af te maken. De bal rolt weer zodat ook DAS weer kan verschijnen, alleen de vraag is op wat voor wedstrijddagen en op wat voor tijdstippen. Het toch al onduidelijke speelschema wordt met de weken onduidelijker. De tweede helft van de competitie was nog niet eens begonnen of er werden maar liefst vijf wedstrijden van Ajax verschoven of uitgesteld (sommige wedstrijden die al eerder waren verschoven, verhuisden zelfs voor de tweede maal naar een andere datum) later zouden er nog eens drie wedstrijden volgen. Zelfs DAS moest haastig op zoek naar een andere verkoopdatum toen bleek dat Ajax-NEC werd verschoven. Van alle thuiswedstrijden is zelfs niet bekend of ze om 14.30 uur, danwel om 18.00 uur worden gespeeld (Canal+?). Wanneer komt aan deze waanzin eens een eind? Het is voor de supporter steeds moelijker te volgen wanneer Ajax speelt. Is het nou zo moelijk om een fatsoenlijk wedstrijd-schema in elkaar te zetten? Je zou er moedeloos van worden. Ook iets om moedeloos van te worden is de Supportersvereniging. Wederom een bestuur dat in opspraak is geraakt en waaruit drie man is opgestapt cq. weggestuurd, waaronder de voorzitter P. Goedbloed. Lees er alles over vanaf bladzijde 4 en vel je oordeel. Ajax heeft na een dienstverband van 7,5 jaar ook afscheid genomen van Algemeen Directeur Maarten OIdenhof. Zijn opvolger is niemand minder dan de al 57-jarige oud-basketbalinternational(l) Frank Kales, die afkomstig is van IBM waar hij de functie bekleedde van Global Services afdeling Education en training. "Een schaap met 35 poten en iemand die de geur van de kleedkamer kent", aldus een tevreden Michael van Praag. Dat voetbal iets anders is dan basketbal is de voorzitter wellicht ontgaan. Straks bestaat het bestuur uit personen uit de handbal, korfbal en damwereld. Misschien is Raymond van Barneveld wat, commercieel is hij in ieder geval. "Onze" sollicitant kwam helaas niet in aanmerking voor deze functie, zijn verhaal is te lezen op bladzijde 14 en 15. Over commercie gesproken: commercieel gezien is Ajax niet te stoppen. De ene club is nog niet overgenomen of de andere wordt al opgekocht. Er is zelfs al een Zuid-Afrikaanse Champy gemaakt (zie bladzijde 2). Dat zo'n overgenomen club hiermee zijn ziel verliest en de supporters een groot deel van hun levensgeluk, zal Ajax een zorg zijn. Geld en macht, daar gaat het immers om. En dat de groten maar groter mogen worden en de rijken steeds rijker. Heeft Van Praag zich immers in een recent verleden ook niet meer dan eens smalend over die 'kleine Nederlandse clubs zonder bestaansrecht' uitgelaten? Dat Ajax door dit soort wanstaltige praktijken alleen maar meer gehaat wordt, zal het bestuur waarschijnlijk worst wezen. Daar merk je immers niets van wanneer je op het pluche zit. En dat de gewone Ajax-supporter zich steeds moeilijker met zijn favoriete club kan vereenzelvigen, ach wat zou dat. Oprotten met die armlastige larven. Dieptepunt is de schandalige kaartverdeling voor de belangrijke wedstrijd FC Zwolle-Ajax, een bekerwedstrijd nota bene. Als kleine jongetjes hebben de Ajax- onderhandelaars Michiel Menting en Frans Perlot (AXIOS) zich laten afschepen met 421 kaartjes. Uit betrouwbare Zwolse bron hebben we vernomen dat er door de heren geen enkele moeite is gedaan om er meer in de wacht te slepen. En dat terwijl het winnen van de Amstel-Cup nog de enige haalbare prijs is voor een nu al verloren seizoen. Wij hebben gemeend een krachtig supportersprotest te moeten laten horen en roepen elke supporter op om deel te nemen aan een door DAS georganiseerde vreedzame demonstratie in Zwolle op de wedstrijddag (nadere info volgt). Maar liefst 421 kaartjes voor de bekerwedstrijd tegen Zwolle, dat is meer dan genoeg voor die zeikerds, om de woorden van Menting maar eens te gebruiken. En als het ze niet bevalt dan spelen we die wedstrijd toch gewoon zonder uit- supporters? Buscombi naar Twente: 65,= twee gulden voor een blikje cola, plukken die handel! Een smerige poepdoos in een hok waarin een dwerg z'n harses nog stoot. Niets te eten aan boord en vooral niet even stoppen bij een tankstation voor een sanitaire stop of een snelle hap. Welnee, wegwezen met die uitsupporters. Dat levert toch niets op. Stropdassen en drie-delige pakken hebben we nodig. Die hebben tenminste wat te verteren. Geld moeten we hebben. Geld, geld, geld, geld, geld, geld, geld en nog eens geld! DAS heeft aan geld in ieder geval geen gebrek, zo lijkt het althans. Dit nummer bestaat uit maar liefst 44 pagina's boordevol zin- en onzinverhalen. Nieuwe trends zoals taart-gooien, een verhaal om over na te denken over Hoofdsteward Martin en verder natuurlijk de vaste rubrieken. O ja, door de 'geweldige' competitie-indeling komt DAS nummer 22 uit bij de wedstrijd tegen Fortuna die misschien gespeeld wordt op 18 april a.s. om 14.30 uur of 18.00 uur, dat is dus over zeven weken! 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 3