Allereerst wil ik Jan Wouters veel succes wensen met de trainingsleiding van Ajax.Toch blijven we nog altijd hopen dat Johan Cruijff zich ooit nog eens met Ajax zal bemoeien, al was het alleen al met de jeugd. Ik denk zelf dat dat voor Ajax het beste is, want in plaats van de anderhalve speler per seizoen die door moeten breken, breken er dan vier spelers door. Zelf had ik al een open gedicht aan Cruijff klaarliggen, maar het bestuur heeft Wouters die kans gegeven. Ook geen verkeerde keus. Ik wil ook Van Praag veel plezier wensen met al zijn talen voor de A-selectie. Hij vond het helemaal niks dat hij de spelers in het Engels moest toespreken! Nu komt er een Chinees bij (eindelijk rijst in de Arena), misschien dat deze speler over 30 jaar dezelfde bewegingen maakt als Louis van Gaal tijdens de Europacup-finale, als hij ooit ergens trainer wordt. Om toch nog wat meer publiek uit de Bijlmer te trekken, heeft Ajax in Zuid-Afrika twee clubs, genaamd Cape Town Spurs en Seven Stars, gekocht. Nou dat wordt helemaal moeilijk voor Van Praag, "oeleboele, voetballen niet sjoelen". Ach, ze moeten toch van al die overgebleven troep af wat tegenwoordig murcingdiezing heet of zoiets. Volgens mij eten ze daar nog zonder bestek, dus zullen die bekers wel goed verkopen. Mochten deze clubs, die nu Ajax heten, ooit kampioen worden, dan lijkt het me leuk om de rondrit hier in Amsterdam te houden op een paar olifanten. Zet Van Praag als oppermassa voor de kudde en verkoop in de tuincentra Afrikaantjes gevormd in het Ajax-logo. Dan, ja dan zullen de tuintjes in Amsterdam op Kaapstad lijken en voel ik me een echte Mokumse King Kong. En oh ja, Pim van Dord wordt medicijnman! Proost!! Zo geachte F-Side, ik heb nog zo gezegd "geen bommetje", dus sla elkaar meteen verrot als er een bommetje ontploft in het vak. Ook geen bommetjes in de gracht gooien (of strijkers) want dan volgt een stadionverbod, vraag maar aan (B)engel.Ter gelegenheid van het vertrek van de heren De Boertjes is er een stille tocht gehouden in Gorinchem, maar liefst 25.000 mensen deden hier aan mee. Dit noemde iedereen uniek. Nou dan moeten ze eens op een zondag kijken als Ajax speelt, dan heb je een stillentocht van wel 100.000 agenten. De verhouding is momenteel vier smerissen op één supporter. De tochten worden georganiseerd door Theo Damen (inspecteur Clouseau) en voorop de stoet loopt Zorro (Rob Mooij). Gelukkig heb ik als sterrenbeeld een weegschaal en geen tweeling. Toch denk ik nog even terug aan die mooie slaloms van Ronald de Boer en aan die zenuwslopende oplossingen in het veld van verdediger Frank de Boer. Aan al die leugentjes om bestwil, ook tegen de F-Side, maar ook aan al die prijzen die we samen gewonnen hebben. Maar ach, wat is nou twee Boertjes op die 30.000 boeren in het stadion; verkoop al die boeren en bouw een nieuw stadion. Vraag Patijn en Youp van 't Hek of ze in het nieuwe elftal willen waar Johan Cruijff trainer van wordt en noem dit elftal FC Amsterdam! Sla drie kruisjes naar onze lieve Heer en schreeuw zo hard als je kan "Mokum kampioen zonder de commercie, valstrikken en poen". Ik vind trouwens wel dat de broertjes De Boer een afscheid horen te krijgen zoals vele spelers kregen. Ze horen erbij te zijn als we de laatste heren van de gewonnen Europacup 1 uitzwaaien. Want laten we niet vergeten dat ook Bergkamp, Jonk enz. een vroegtijdig contract elders hadden getekend en ook geen bal meer konden trappen. Natuurlijk zullen een heleboel supporters het hier niet mee eens zijn, maar schrijf mij gerust: Joark de Clown, Amsterdamsestraatweg nr 34, 1999 XXL Amsterdam. Wat een lange straat he???? Ik heb m'n ogen uitgekeken op de aandeelhoudersvergadering. Eerst lopen ze te klagen dat de presentatiegids (jaarverslag) er niet uitzag en ook nog eens te laat was (twee weken). Nou, dan moeten ze eens die rare melkertbaan-boekjes, de Kick-off, van ons zien. ik denk dat die boeken van het jaarverslag minimaal vier aandelen kosten! Nu acht. Je had de aandeelhouders eens moeten zien vreten op de nieuwjaarsreceptie. Effe gauw me mik vol douwe, op z'n Amsterdams gezegd. Want verliezen daar willen ze nooit en niks van weten, hun beursgang kwam daarna goed op gang! Arme rijke stinkers. Nu maar hopen dat iedereen weer achter onze club gaat staan en al die nare bijverschijnselen op de koop toeneemt. We zullen toch verder moeten met dit stadion, misschien dat we nu gras krijgen uit Johannesburg. Waar was ik gebleven. O ja, bij de supportersvereniging. Laatst toen ik daar was, stonden er twee stewards voor de deur. Het gekke was dat je gefouilleerd werd toen je naar buiten ging. Het schijnt dat daar van alles verdwijnt! Nou wees maar blij dat ik geen voorzitter ben, want ik raak zelfs mijn vingers kwijt bij het optellen. Ik denk dat ik maar eens een nieuw CD'tje ga maken van de CD "poen, poen, poen, poen, je moest eens weten wat je allemaal met poen kon doen". Op de b-kant komt "vreugde en fraude". Ik wens jullie vanuit mijn auto met chauffeur heel veel plezier met de tweede helft van de competitie. PS Het blijkt dat de supporters in Afrika het gesprek over samenwerking goed begrepen hebben, er zijn al enkele supporters van scf door die kanibalen gepakt! Deze tekening werd door Paul Kakeldonk gemaakt. 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 36