televisiestation (Canal+). Naar onze mening heeft Ajax misbruik gemaakt van de persoonsgegevens van de seizoenkaarthouders door adresgegevens door te geven aan "derden". Eerder schreven wij hierover in DAS 15. De kwestie is vorig jaar april voorgelegd aan de Registratiekamer, een overheidsorgaan dat geacht wordt toe te zien op naleving van de Wet persoonsregistraties (Wpr). Alhoewel de zaak gezien de eenvoud snel afgewikkeld zou kunnen worden, is de Ajax-bureaucratie een geheel andere mening toegedaan. Men wringt zich in allerlei bochten om maar niet inhoudelijk te hoeven reageren. Ondanks talloze verzoeken van de Registratiekamer heeft Ajax-jurist Trijbits al bijna een jaar lang geen moment tijd gehad om schriftelijk te reageren (druk, druk, druk). Kennelijk met succes, want het wachten duurt de Registratiekamer te lang en zij staakt het onderzoek. In een schriftelijke verklaring laat ze weten dat Ajax medewerking weigert aan het onderzoek en dat Ajax, wij citeren, "de rechtsgang bij de Registratiekamer frustreert en handelt in strijd met artikel 45, tweede lid van de Wet persoonsregistraties". Op grond van de huidige wetgeving is het onmogelijk om Ajax tot medewerking te dwingen, tenzij hiervoor een kostbare civiele procedure word gestart.Toch is er nog hoop, want te elfder ure laat Ajax weten dat zij wellicht misschien toch medewerking gaat verlenen aan het onderzoek. Over enkele maanden treedt de nieuwe Wpr in werking, die de Registratiekamer meer armslag geeft om op te treden in dit soort gevallen (boetes). Zodra Ajax volgend seizoen ongevraagd weer adresgegevens weggeeft, verkoopt of wat dies meer zij, dan zullen wij dit opnieuw aanhangig maken. Het is triest dat een club die de ethiek hoog in het vaandel zegt te hebben zich op deze goedkope wijze onder een wettelijke verplichting vandaan weet te wurmen. Kleine Arena-grabbelaars De aandeelhouders van de Arena hebben het niet makkelijk. De ene kostbare grastransplantatie na de andere vindt er plaats en dat drukt de winsten enorm. Om snel wat extra rendement binnen te halen hebben de aandeelhouders zich vol verve gestort op de zwarthandel. Zoals bekend hebben aandeelhouders altijd het kooprecht op een kaart, of het nu een popconcert is of een Europacup 1 finale. Tja, en wat doe je dan als armoedzaaier? Je verkoopt je kaartje voor woekerprijzen op de zwarte markt, zo ontdekte speurneus Gaasterland. De Arena spreekt van een schandalige zaak en dreigt op grond van de voorwaarden met sancties. Klein aandeelhoudersleed Als D-aandeelhouder val je eigenlijk een beetje tussen wal en schip. De rijke patsers die zich destijds een A- certificaat konden veroorloven halen hun neus voor je op. Op hun beurt verachten de "D-tjes" weer de arme sloebers die met veel geschraap niet méér konden opbrengen dan een E-aandeel 2500). Volgens de notulen van een in november '98 gehouden aandeelhoudersvergadering vindt men het ronduit weerzinwekkend om tussen het gepeupel van de F-Side door dezelfde ingang te moeten lopen. Van al die stinkende, kwijlende en schuimbekkende supporters kun je immers van die nare plekken krijgen op je zuurverdiende HIJ-kostuum. Helaas is het door de veiligheidseisen voor de Arena onmogelijk om op korte termijn dit nijpende probleem op te lossen. Eervol afscheid Danny Blind? Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Vitesse (naar wij hopen op 21 maart) zal er bij elk vak in de Arena een collecte worden gehouden voor het afscheid van Danny Blind. Het sfeerteam probeert een afscheid te organiseren zoals dat in De Meer gebruikelijk was. Plannen hiertoe moeten nog worden uitgewerkt. Wel is bekend geworden dat het sfeerteam het aanbod van Peter Goedbloed om het geld te mogen tellen heeft afgewezen. Wij zijn benieuwd of de plannen daadwerkelijk gerealiseerd mogen worden, met andere woorden zal Ajax toestemming verlenen? Mocht dit niet het geval zijn dan zal er niets anders opzitten om weer uit te wijken naar het winderige trainingsveld. Publieksforum eindelijk bijeen Ruim een jaar na de aankondiging van Van Praag ("Het publieksforum komt eraan I") is het er dan toch van gekomen. Het publieksforum bestaande uit 21 vertegenwoordigers uit de Arena-vakken is bijeengekomen. Daar zag het lang niet naar uit, aangezien de aanmeldingsformulieren van de supporters maandenlang in een doos stof hebben zitten happen. Het forum zal twee maal per jaar bijeenkomen, heeft geen enkele beslissingsbevoegdheid en wordt door Ajax als een consumentenpanel beschouwd. Tijdens de eerste tamme bijeenkomst is onder meer gesproken over de voorzieningen in de Arena, de PCC, de kaartverkoop, arrogant stewardgedrag en het geschuif met de aanvangstijden. Interessant is dat de onvrede over de Arena-card veel algemener is dan verwacht, hetgeen ons sterkt in onze opvatting om mogelijk nog dit seizoen op te roepen tot een volledige boycot van het namaak geld. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 35