Kort nieuws Gemeente Amsterdam melkt supporters verder uit Ondanks geruststellende woorden van Michael van Praag denkt de gemeente Amsterdam nog steeds met Ajax tot een akkoord te kunnen komen om parkeergelden in de prijs van de seizoenkaart te verdisconteren. Als reden geeft gemeentevoorlichter Joosten op dat buurtbewoners geklaagd zouden hebben over een enorme parkeeroverlast. Een vreemde zaak gezien de volle "betaald" parkeerterreinen rondom de Arena. Gedacht wordt aan een bedrag van ongeveer honderd gulden, waardoor de goedkoopste plaatsen ongeveer 33 procent in prijs zullen worden verhoogd. Voor dit geld biedt de Gemeente Amsterdam supporters een "gratis" parkeerplaats, "gratis" openbaar vervoer of een "gratis" fietsenstalling. Wij vragen ons af of het voor de Gemeente Amsterdam misschien niet nog makkelijker is om meteen maar alle 734.831 inwoners, inclusief baby's en bejaarden, aan te slaan voor 1000 piek per jaar onder het motto "parkeer maar raak". Zijn we ook mooi verlost van de zakkenvullers, pardon automatenlegers, van de Dienst Parkeerbeheer. Het is werkelijk van de zotte dat dit oude plan weer uit de kast is gehaald. Supporters met OV-kaarten, meerijders, of zij die lopend naar de Arena gaan, moeten straks gaan betalen om het mislukte Transferium te financieren. Naar onze mening een zuivere vorm van gedwongen winkelnering en koppelverkoop waarvan we de wettelijke basis zeker verder zullen laten onderzoeken. En omdat het naar verwachting volgend seizoen toch wat rustiger zal worden bij de thuiswedstrijden, kunnen we natuurlijk ook gewoon besluiten een jaartje geen seizoenkaart te nemen. Streaker bij Ajax gesignaleerd We hebben er lang op moeten wachten, maar eindelijk was het zover. Voor het eerst sinds een jaar of twintig zagen we weer eens een streaker bij een thuiswedstrijd van Ajax over het veld rennen. Alleen helaas niet bij Ajax Amsterdam, maar bij ons filiaal Ajax Cape Town. Zoals je op de foto rechts kunt zien, moet deze jeugdige streaker nog wel de kneepjes van het vak leren. Want in je kladden gegrepen worden, terwijl je nog niet geheel ontkleed bent, dat kan eigenlijk niet. Aan de andere kant, als je die hond dan zo verlekkerd ziet kijken, dan prijs je je gelukkig dat je de broek nog aanhebt. Je moet er toch niet aan denken dat Uiteraard hebben we deze stoere schennispleger direct na zijn arrestatie in zijn cel opgezocht. En wat bleek hij was tot zijn daad gekomen na het lezen van de in DAS nummer 18 geplaatste streakoproep. Ook in Zuid-Afrika worden we dus blijkbaar al gelezen. In ieder geval is de Cape Towner de eerste die een jaarabonnement heeft verdiend. Wie volgt? Een vieze Jodenclub In steeds meer uitgaansgelegenheden is het verboden om voetbalshirts te dragen. Het geeft te veel onrust en voor je het weet is er heibel in de tent. Medewerkers van de Burger King op het station Leiden daarentegen hebben juist een voorkeur voor duidelijk herkenbare klanten. Daar kan een vijftal hongerige en duidelijk herkenbare Ajacieden die na afloop van een wedstrijd nog een Whopper wilde bestellen over meepraten. Het klantvriendelijke pro-feyenoord personeel verwelkomde de Ajacieden met de mededeling "Ajax is toch maar een vieze jodenclub". Nu wordt het spannend, want wat doen vijf getergde en hongerige Ajacieden in zo'n situatie? Sleuren zij het voltallige personeel aan de haren naar buiten? Worden er Burger King hoofden in het kokende vet geduwd terwijl intussen het interieur volledig wordt verbouwd? Nee, niets van dit alles. Er wordt besloten tot een briefwisseling met de Whopper-directie, die de "welgemeende verontschuldigingen" aanbiedt en de Ajacieden afscheept met een gratis Whopper-menu. Toch nieuwe wachtlijst F-Side Ajacieden die volgend seizoen op de F-Side willen staan of zitten kunnen zich weer opgeven bij de klantenservice van Ajax, postbus 23388, 1100 DW Amsterdam ZO onder vermelding van F-Side wachtlijst. Registratiekamer: "Ajax frustreert rechtsgang" Vorig jaar werden alle seizoenkaarthouders verrast door een wijnhandelaar ("Ajax-wijn") en een commercieel 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 34