Ajax volledig uit je dak gaat als slechts twee supporters roepen dat Barcelona je niet meer nodig heeft?" "Het is juist dat sommige supporters zich de naam "Joden" aanmeten. Veel mensen doet dat niets, sommigen storen zich daaraan. Graag vernam ik van u wat ik er aan zou kunnen doen om dit te laten stoppen, want het stoort mij ook. Mijn pogingen daartoe zijn tot op heden echter op niets uitgelopen." Michael van Praag in Het Parool van 15 december 1998 naar aanleiding van een lezersvraag of hij iets gaat doen aan het "Jodengezang' van de F-Side. "Houden zo!" "Laatst was de FIOD op bezoek. Bleek die vent een Ajax- fan te zijn. Dat is toch bizar? Ik ben toch niet paranoïde?" gerard cox in Sportweek in zijn eeuwige klaagzang over Ajax. "Ja, dat ben je wel. Verder is het logisch dat je wel Ajacieden en geen feyenoorders bij de FIOD zult aantreffen, want daar kom je zonder opleiding nou eenmaal niet aan het werk." "Echt grote problemen hebben zich niet voorgedaan. De sfeer in het stadion was goed. Maar dat komt waarschijnlijk omdat we er steeds kort bovenop zaten." Woordvoerder H. Stoop van de rotterdamse politie in het Algemeen Dagblad van 21 december 1998 na feyenoord-Ajax. "Ja, ze zaten er zeker kort bovenop. Zo kort dat tientallen kakkerlakken zich zeker twee minuten konden uitleven op vier weerloze (Ajax?)supporters onderin vak D. Wat waren jullie actief (zie foto onder)." "Maar ik vind wel dat we even moeten toosten op de herfstkampioen." Michael van Praag in een "Langs de lijn-special" op 27 december 1998 tijdens een diner met jorien v.d. herik, harry van raaij en de vrouwelijke aanhang. "Judas!" "Mag ik wat dat betreft mezelf iets toeeigenen. Want herfstkampioen, zo noem je dat geloof ik in duitsland. Maar volgens mij zijn wij gewoon winterkampioen." jorien v.d. herik in reactie op de hiervoor genoemde uitspraak in dezelfde "Langs de lijn-special". "Simpele ziel toch. Zelfs een kleuter weet dat je alleen kampioen over een achterliggende periode kunt zijn. De winterkampioen is pas op 21 maart bekend. Wil je dat worden, dan zul je daarvoor nog een flinke portie geluk nodig hebben." "Ik vind dat we roofbouw plegen op de spelers. We willen meer wedstrijden spelen, we willen een uitbreiding van de Champions League." Michael van Praag in dezelfde "Langs de lijn- special". "Dus je pleegt bewust roofbouw op de spelers?" "Ik lees alleen de feyenoord-krant" jorien v.d. herik in dezelfde "Langs de lijn-special". "We hadden niets anders verwacht." "Ik ook." Michael van Praag in reactie op de hiervoor genoemde uitspraak in dezelfde "Langs de lijn- special". "Judas, Judas." "En in dat kader ben ik de afgelopen jaren toch wel erg teleurgesteld, ja. In dingen die je afspreekt, dat men toch veel te veel wil dat het van één kant komt, dat het van de club komt. En, dat als je een absolute afspraak maakt met supporters, dat dan toch blijkt dat ze die afspraken niet na kunnen komen. En daar ben ik in teleurgesteld." Michael van Praag in dezelfde "Langs de lijn-special" over het verminderde plezier in zijn voorzitterschap bij Ajax. "Van Praag maakt hier de vergissing die bijna iedere machtshebber tegenwoordig maakt. Als hij iets tegen zijn -voor hem- ondergeschikten zegt, beschouwt hij het gemakshalve gelijk maar als een gemaakte afspraak. En als deze "ondergeschikten" (in dit geval supporters) vertikken te doen wat hij ze heeft opgelegd, beschouwt hij dat als het niet nakomen van een afspraak. Oh ja, Michael, hoe zit het eigenlijk met al die wel echte afspraken die jij nog steeds niet bent nagekomen? Of ben je alweer vergeten dat je zou zorgen voor een supportershome, het afschaffen van de Arenacard, een prijsonderzoek naar te dure Europese uitwedstrijden etc. etc. (zie DAS nr. 17)." "Maar ik voel me er wel veilig." Michael van Praag in dezelfde "Langs de lijn-special" over rotterdam. "Ja, zo voelt iedereen zich er wel veilig (zie foto onder)"

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 33