YWT5ü^®l "Een tatoeage is heel privé. Bovendien hebben we het wel over één van de grootste fouten in mijn leven. Ik ben daar absoluut niet trots op. Ik heb er elke dag weer spijt van dat ik dat ding ooit heb laten zetten. Daarom laat ik haar zo min mogelijk zien." NEC-speler patrick pothuizen in het Algemeen Dagblad van 5 december 1998 over zijn feyenoord- tatoeage. "Arme stakker, wat zielig nou voor je!" "Ik dacht, voor de spiegel: hoe kun je nou zo stom zijn? Het erge was, dat ding had me ook nog eens 25 gulden gekost." NEC-speler patrick pothuizen in hetzelfde artikel. "Snik snik" "In het begin heb ik die tatoeage zoveel mogelijk verbor gen proberen te houden. Stond ik onder de douche met een handdoek over mijn linkerschouder. Aangepast douchen noemde ik dat." Nog een keer NEC-speler patrick pothuizen in hetzelfde artikel. Arme stumper, wat zal die jarenlange ongewassen linkerschouder hebben gestonken!" 'Toch had ik toen al het idee iets aan die tatoeage te laten doen. Om dat ding desnoods weg te laten halen. Omdat ik dat toch een beetje te drastisch vond, heb ik geprobeerd er iets anders van te maken. Een Chinees teken, of zo. Een jongen uit Culemborg wilde me wel helpen. Hij zou van feyenoord een balk maken." En nog maar een keer NEC-speler patrick pothuizen in hetzelfde artikel. Het gaat er op vooruit. Maar wat een balk nou met een Chinees teken te maken heeft?" "De klus blijkt niet af te zijn. De naam feyenoord gaat voor de helft schuil onder een blauwe balk." Voor de laatste keer NEC-speler patrick pothuizen in hetzelfde artikel "Nou vooruit, we zullen je een tip geven. Zet er een witte balk onder en je kunt zo bij FC Den Bosch aan de slag "Een vroegtijdig vertrek van Olsen is uitgesloten." Arie van Os in Het Parool van 8 december 1998. "Nou dat is dan in ieder geval duidelijk." "In een schokeffect geloof ik niet. Drie weken geleden is deze beslissing genomen. Al had Ajax gewonnen van Porto, dan was dit gebeurd." Michael van Praag in Het Parool van 14 december 1998 over het op non-actief zetten van Morten Olsen. "En Van Os zei nog geen week geleden dat een vroegtijdig vertrek uitgesloten was. Is er nou geen communicatie binnen het Ajax-bestuur of wordt er maar een eind heen gelogen?" "Het ontslaan van Morten Olsen is zonder meer de zwartste dag van mijn leven als voorzitter. Veel zwarter dan het staafincident". Michael van Praag (vrij vertaald) in diverse kranten op 14 december 1998. "Dat is wel heel erg dramatisch. En wat zou Van Os daarvan vinden?" "Nee, een drama is het niet. Welnee." Arie van Os in dezelfde kranten over het ontslag van Morten Olsen. "Dus als Van Praag zegt dat het wit is, dan zegt Van Os dat het zwart is. Een mooi bestuur is dat, onderling communiceren ho maar. Gelukkig zal het tussen de trainer en het bestuur wel beter gaan." "De trainer dient zich te onderwerpen aan het bij Ajax gespeelde spelsysteem. Ook al omdat dit systeem door alle jeugdelftallen wordt gespeeld. Ons publiek wil ons natuurlijk zien winnen maar dat is niet voldoende. Er dient ook verzorgd, technisch, aanvallend en spectaculair gevoetbald te worden. Counteren is dus uit den boze." Michael van Praag in Het Parool van 15 december 1998 naar aanleiding van de vraag "Over welke capaciteiten moet de nieuwe trainer van Ajax beschikken?". "Kijk, dat bedoelen we nou. Dat zijn duidelijke instructies voor een trainer. Wat jij, Wouters?" "In Nederland gaan we altijd uit van aanvallend voetbal. Soms kan dat echter niet. Het is niet m'n bedoeling defensief te spelen bij Ajax, maar je moet wel met zo'n speelwijze om kunnen gaan. Ook bij Ajax. Jan Wouters in DeTelegraaf van 19 december 1998. "En waarom moet je met een defensieve speelwijze kunnen omgaan als je van je voorzitter aanvallend dient te voetballen? Begrijpen jullie het nog? "Ik zit er totaal niet mee. Ik heb vroeger zoveel kritiek gehad. Als je jong bent, kun je daar niet mee overweg. Toen vond ik het erg. Het publiek kan keihard zijn, maar ik ben nu ook hard." Ronald de Boer in Het Parool van 7 december 1998 over de kritiek die hij tijdens Ajax-MVV naar zijn hoofd geslingerd kreeg. "Een stoere uitspraak, Ronald. Maar hoe verklaar je dan dat je een paar dagen tater tijdens de wedstrijd Porto- 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 32