they've mixed everyone in together and you're not going to be singing your songs if you're next to a granny or some bloke with his kids. It's in the media and the business side of things that the trendies have cashed in. Football's expensive and most ordinary people spend the game recovering from the shagging they've just had at the turnstyle." Het lijkt wel of het over Michael van Praag en de Arena gaat. Een behoorlijke kennis van het Engels is voor deze boeken wel vereist. Vooral omdat je zult moeten wennen aan de street-slang stijl waarin de boeken zijn geschreven. Mocht je niettemin besluiten één van deze boeken te gaan lezen dan zul je je geen moment vervelen. CD: Gentle On My Mind van Midlife 5 (bestelnummer Mercury 534 206-2, prijs ongeveer ƒ43,-) Zoals bekend bezit Michael van Praag een breed arsenaal aan petten. Een van zijn minder bekende petten is zijn Midlife 5-pet. Als hij die pet opzet wordt hij letterlijk een ander mens (zie ook de foto). Dan is hij niet langer de keiharde zakenman, de voorzitter die kwaad is op Van den Herik of verbolgen over wat de F-Side hem nu weer geflikt heeft. De vraag dringt zich op of hij niet beter full-time muzikant had kunnen worden. Het kan immers niet gezond zijn om je zo vaak kwaad te moeten maken. Bovendien heeft hij met "zijn" Midlife 5 helemaal niet zo'n slechte CD afgeleverd. Mijn muziek is het niet en er zijn nog een heleboel redenen waarom ik niet onbevooroordeeld naar Michael van Praag kan luisteren, maar dat mag geen reden zijn om de hele boel dan maar af te kraken. Midlife 5 speelt een oubollig soort jazz, maar dat is dan ook het enige wat er op aan te merken is. De jarenlange muzikale ervaring van de leden van de band staat garant voor een kwaliteitsproduct dat zijn weerga niet kent. Bovendien druipt het spelplezier er vanaf. Het is mij een raadsel waarom deze band slechts sporadisch optreedt en dan alleen op exclusieve feesten en partijen. Voor deze muziek bestaat een veel grotere markt. Ik doel dan op het 50+ publiek, voor wie deze muziek regelrecht jeugdsentiment is, maar ook jongeren kunnen zeker gegrepen worden door dit lichtvoetig vermaak. Met zijn lichthese stem weet Van Praag menigeen in vervoering te brengen al vertilt hij zich enigszins aan een cover van Michael Jackson's "You are not aione". Zijn spaans houdt het midden tussen dat van Louis van Gaal en Julio Iglesias. Wie hem zo hoort zingen leert de ware Michael van Praag kennen, een man die gevoelig is voor Walt Disney-sentiment, een man die een traantje wegpinkt bij het kijken naar Free Willy. Wat doet deze man in de voetbaljungle die wordt bevolkt door ongelikte beren als Karei Aalbers, Rob Cohen en Peter Gerards. Ook de tekst in het bijgevoegde boekje laat niets aan duidelijkheid te wensen over: "Zijn ondernemerschap en het voorzitterschap van Ajax bezorgen hem nu eenmaal veel publiciteit. Weinigen weten hoe hij daar mee worstelt, hoeveel vragen hij zichzelf stelt, hoe vaak hij twijfelt. Een man die vanuit zijn maatschappelijke functies wel eens hard moet zijn, maar in wezen sterk emotioneel is. Van Praag zoekt eigenlijk altijd een omgeving die hij vertrouwt. In de Midlife 5 heeft hij de basis gevonden waar hij zich kan ontspannen, die hem de ruimte en de vrijheid geeft om zichzelf te kunnen zijn." Laten we dus niet langer vreemd opkijken als Michael weer eens op de Zuidzijde komt staan. Daar is namelijk geen andere reden voor dan dat hij graag muziek maakt en graag zingt. Hij voelt zich thuis op de Zuidzijde en verdient het om niet langer met argwaan te worden bekeken. leder mens moet datgene doen waar hij/zij goed in is of wat hij/zij leuk vindt. Michael van Praag moet stoppen met Multitronics (voor het geld hoeft hij het waarschijnlijk niet meer te doen), opstappen als voorzitter van AFC Ajax NV (het levert toch niets dan ergernis op) en zich volledig richten op Midlife 5. Dan mag hij ook iedere week met ons mee komen zingen of in een gekke bui zijn tuba meebrengen. 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 31