Domstedelingen. Kortom, weinig inspirerend, niet origineel en vervelend. Maar goed, als je commentaar hebt moet je ook suggesties doen. Vandaar mijn nieuwe inbreng op het Ajax repertoire: Op de schitterende melodie van die Grieken die minutenlang aanhield tijdens Ajax - Olympiakos: "ledereen is bang....voor Ajax Amsterdam" "ledereen is bangvoor Aaajax Amsterdam" "Er is niets aan te doenwe worden kampioen" "niets meer aan te doenwe worden kampioen." Etcetera. Deze melodie is ook mooi als er gewoon "ge olé d" wordt! Verder heb ik een leuke Melchiot song, als hij op het veld komt of warm loopt gewoon zingen op "Belgie" van het Goede Doel: "Melchiooot.Melchiooot.Melchiooot...MEL- CHIOhooooooot!" Ik hoop dat er nu eens echt wat gaat ge-beuren op "F" en dat we niet weg gezongen worden door een paar boeren conjos in de bovenhoek. Mazzeltof, Pim 127. P.S. Mooi rood/wit op de tribunes is niet lelijk! Naschrift redaktie: Tips over nieuwe songs zijn altijd welkom! Dinsdagavond 19 januari j.l. zijn drie leden van het bestuur van de Supportersvereniging Ajax door de ledenraad naar huis gestuurd wegens vermeende frauduleuze praktijken (zie elders in deze DAS). DAS heeft daar op Internet uitvoerig over bericht. Naar aanleiding van deze berichten ontvingen wij onderstaande reaktie van het voormalig bestuur: Geachte redactie, Wij betreuren het dat er wederom een bestuur van de door ons opgerichte Supportersvereniging Ajax naar huis is gestuurd. Dat is niet goed voor Ajax en zeker niet voor de supporters, in uw berichtgeving wordt echter verwezen naar het vorige bestuur dat zich ook bovenmodaal zou hebben laten belonen. Niets is minder waar. De ledenraad, onder aanvoering van de heer Goedbloed, zocht stokken om mee te slaan en zodoende de bestuurszetels over te nemen. Als je in 5 jaar een club opbouwt dat zijn weerga in Europa niet kent (van 0 naar 75.000 leden) ontkom je er niet aan fouten te maken en met mensen in discussie te moeten en zelfs soms te moeten teleurstellen. Dus stokken waren er natuurlijk altijd te vinden. Het wegzenden gebeurde o.i. echter op een Ajax- onwaardige wijze. Maar onze wonden zijn geheeld, al trekken ze nog wel een beetje. Wij hebben echter geen stuiver overgehouden aan ons werk dat wij met een goed Ajax gevoel uitvoerden. Zelfs een aantal (ook financiële) trappen na werden ons niet onthouden. Zo dienden wij privé fl. 6.400,— advocaatkosten te betalen om ons te verdedigen tegen, wat later bleek, on-terechte beschuldigingen. Er is zelfs een fraude-onderzoek geweest over de jaren waarin wij bestuur-den, doch ook daarbij is niets onregelmatigs gecon-stateerd. Wij hebben destijds volledige decharge ontvangen van de ledenraad over de volledige periode waarover wij het bestuur hebben gevormd. Daarnaast dienden wij ongeveer fl. 10.000,— aan de SV te betalen (hetgeen is geschied) voor zaken waarmee wij thuis veel werk deden.Te denken valt aan PC's en faxen. Zeker in de begintijd was er geen personeel dat werk deed. Wij wilden niet dat de SV en onze club Ajax op weike wijze dan ook schade hadden van ons vertrek. Dat is ook de reden dat wij tot op heden niet hebben gereageerd op aantijgingen en beschuldigingen. Elkaar beschuldigende mensen levert alleen maar meer negatieve publiciteit op en dat is en was in niemands belang. Zeker niet in het belang van Ajax. Dat we nu wei reageren komt omdat onze naam in een adem wordt genoemd met die van Peter Goedbioed, en dat vinden wij niet plezierig, zelfs een belediging. Wij zijn zeker niet zielig. We hebben een fantastische tijd gehad. We hebben met velen heel plezierig samengewerkt. Maar we hebben er echt geen stuiver aan over gehouden. Tenslotte wensen wij met name de mensen waarmee wij prettig hebben samengewerkt (met name het personeel) veel sterkte toe. We zitten nog steeds elke wedstrijd op de tribune, want: Eens een Ajacied, altijd een Ajacied. Indien jullie nadere vragen hebben zijn wij uiteraard bereid tot toelichting. Met vriendelijke groeten, Theo Pouw, Rob Polderman, Bart Jonker, Luuk Wiggers, voormalig bestuur Supportersvereniging Ajax. Naschrift redactie: Is het vorige bestuur dan helemaal voor niets afgetreden? 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 29