van Spurs maar van Stoke. Stoke heeft nog een harde kern, The Young Casual Element. Zij zorgen voor veel problemen rond de wedstrijden van het Engelse team. Een andere club die echt gevreesd word is Birmingham, zij noemen zichzelf The Zulu's. Zij waren er al vanaf het begin bij, zij kunnen bijna iedereen aan (vechtmachines). Maar het voetbal is echt klote. Hetzelfde verhaal is Millwall, het team is klote maar de side is een soort Hitler Jugend. In het artikel staat dat de Spurs hooligans zich tegenwoordig rustig houden, NO WAY. The Top Boys (zoals ze zich nu noemen) heeft een paar weken geleden Arsenal nog flink laten rennen. Het haalde zelfs de kranten dat The Top Boys twee top pubs van Arsenal hebben verbouwd. Vroeger heette de Spurs End The Shelf Side, maar na de renovatie is iedereen verspreid komen te zitten. Hetzelfde probleem als in de Arena. Het verschil is alleen dat in White Hart Lane nog steeds iedereen zingt. Eind februari ga ik een paar maten weer opzoeken in Noord-London, we gaan naar Spurs- Derby of als ze de Worthington Cup Final halen naar Wembley, m'n jodenvlag gaat altijd mee. SPURS IS ECHT EEN JODEN-CLUB. Sommige gasten dragen zelfs jodensterren, het is AJAX in Engeland. Mazzel, and "Come on you Spurs" Marcus. Reactie van Eric: Ook Stoke heeft inderdaad zijn "The Noughty Forties", maar dat wil niet zeggen dat dit geen firm van Spurs is. Er zijn wel meer honden die Fikkie heten. Het is wel degelijk zo dat de Spurs-hoolies zich momenteel vrij rustig houden, alleen waar het Arsenal aangaat leven ze zich af en toe nog eens uit. Hieronder volgt een aardige reaktie op bovenstaande brief: Gozers, Inmiddels ben ik 15 jaar lang een trouwe supporter van Ajax. Ik woon nu weer in Londen maar heb nog steeds mijn seizoenkaart (129). Ik ben ook nog eens ECHT Joods. Ajax heeft zeker iets met Tottenham en daar heb ik totaal geen problemen mee. In Londen is het simpel-weg zo: De meeste Joden zijn supporter van of Spurs of Arsenal (no bullshit). Een van oorsprong zeer Joodse club is ook West Ham United (De East- End was vroeger de Joodse ghetto - derhalve zullen veel oudere Joden de Hammers supporten). Ik support Chelsea en ga ook met mijn Joodse en niet-Joodse gabbers naar the Bridge. Van racistische k*****lijers mot ik niks hebben - en er zijn ook anti-racistische sub groepen bij Chelsea. Kortom, in Engeland ben je over het algemeen supporter van je local team of het team die je familie support, ongeacht alle "joden"-gezeik. Dus elk team heeft joodse supporters. Ik wordt zo langzamer- hand ziek van mensen die niet joods zijn die menen te weten wat het is om supporter te zijn van een "jodenclub" en dit dan aan anderen opleggen. Mijn opa is in rotjeknor geboren en is altijd trouw geweest aan zijn stad en zijn clubs Sparta en Xerxes - hij wist natuurlijk wat er op een gegeven moment gezongen werd in de stadions. Moest hij zich als Jood "bekeren" tot Ajax? De moffen hebben heel rotterdam kapotgemaakt, een deel van mijn (Joodse) familie is omgekomen tijdens de bombardementen en de rest mocht op vakantie naar Auschwitz - en onze Ajax "joden" zingen daar liedjes over ("als de lente komt...."). Marcus, denk eens na over je Hooligan-fantasieeni! Als iemand bij Ajax een Liverpool shirt heeft (katholiek=celtic) of een Man. Utd. shirt (katholiek=celtic) moeten zij dan elkaar haten? Wat een totale bullshit! Als ik supporter ben van Chelsea betekent dat niet dat ik het eens ben met de Headhunters, ik hou van mijn club en team. "High, high up in the sky, we'll keep the blue flag flying high. From Stamford Bridge to Wembley, we'll keep the blue flag flying high". Moos. Beste Redactie, Na een paar weken van stilte op de Amsterdamse voetbalvelden begint het bij mij weer behoorlijk te jeuken. Ik kan niet wachten tot de eerste wedstrijd zich weer aandient. Ik hoop dat de jongens op Zuid, waar ik ook zelf onderdeel van uit maak, zich gedurende de laatste seizoenhelft wat meer verbaal gaan roeren. En dan met wat meer power en creativiteit. Inderdaad creativiteit, ik vind het niveau van de liedjes niet top en van afwisseling is bijna geen sprake. Die song op "God Save the queen", schitterend Na in DAS hierover te hebben gelezen heb ik er nooit iets van gehoord. Jammer. In mijn vorig betoog deed ik een suggestie voor een nieuw lied op de "beenmerg- transplanterende" Chelsea melodie. Nooit wat van gehoord. Het enige wat we doen is songs overnemen van anderen. Bijvoorbeeld "the Yellow Submarine" melodie, leuke melodie maar te vaak gebruikt door anderen. Of "lala lalalalalalalalalalalala Ajax Gekopieerd van die 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 28