Ingezonden brieven mail De mening van de schrijver hoeft niet altijd de mening van de redactie te zijn. Beste Ajacieden, Vandaag, vrijdag 15 januari 1999, is het dan zover: Teletekst meldt dat de gebroeders De Boer per direct naar het Barcelona van Van Gaal vertrekken. Goh, denk je dan als Ajacied, wat moet ik daar nou van denken? Aan de ene kant ben je blij dat die twee schijnheilige zeikerds weg zijn, maar aan de andere kant realiseer je je dat Ajax een groot verlies lijdt. En wat realiseert een echte Ajacied zich nog meer? Dat de man die ons prachtige momenten deed beleven eigenlijk niet op zijn woord is te vertrouwen. Zei Van Gaal bij zijn vertrek immers niet dat hij NOOIT een speler van Ajax zou benaderen als Ajax de des betreffende speler aan zijn contract zou willen houden? Volgens mij is Van Gaal van het soort mensen dat doet alsof ze wijs en eerlijk zijn, maar eigenlijk niet te vertrouwen zijn. Verder moet een echte Ajacied zich realiseren dat het er inmiddels alle schijn van heeft, dat het bestuur, najaren van goed beleid, het spoor nu volledig bijster is. Spelers die duidelijk het niveau niet aankunnen worden gekocht (de namen zijn inmiddels denk ik wel duidelijk) en spelers waar Ajax een aantal jaren geleden veel plezier aan heeft beleefd, worden niet teruggehaald. Was het immers niet Kanu die enkele maanden geleden letterlijk bij Studio Sport zei dat hij maar naar een club wilde, namelijk Ajax? Maar Kanu tekent deze week bij Arsenal omdat enkele bestuursleden simpelweg te arrogant zijn om een speler die eerder voor het geld vertrok, terug te halen (aan die 14 miljoen transfergeld zal het immers niet liggen). En dus zorgt het bestuur ervoor dat spelers als Litmanen en mogelijk ook Van der Sar aan het eind van het seizoen onze club de rug toekeren omdat ze niet in een middelmatige competitie voor spek en bonen willen meedoen, laat staan (weer) voor lui willen staan in de Champions League! Bestuur, fantastisch! Of denken de heren soms dat Ajax komend, en eigenlijk dit seizoen al, de 'oorlog'zal winnen met Benni, Sier, Gorré en Kinkladze (o nee, die mag al weg)??? Nee ze denken niks, omdat ze drukker zijn met de koers van het aandeel en ontwikkelingshulp in achterstands-wijken in Zuid-Afrika en Zuid- Amerika (ook erg belang-rijk, maar laat dat gewoon aan het Ministerie over). Als Ajacied ga je je dus zo onderhand afvragen waar het met Ajax heen gaat. Wat als komend seizoen 20.000 (nep-) supporters hun seizoenkaart inleveren? Daar gaat je begroting van 80 miljoen. En dan kan het hard gaan in de voetbalwereld van tegenwoordig. Ook Jantje Wouters zal daar niks aan kunnen veranderen. Conclusie: laten we hopen dat het bestuur heel snel weer met een goed beleid voor de dag komt (of kwamen de successen tussen '92 en '96 toch alleen door Van Gaal??) en dat Jan Wouters, samen met het bestuur, ervoor kan zorgen dat de spelers die nog over zijn, gewoon bij Ajax blijven. Anders ben ik bang dat we (weer) zeer magere jaren tegemoet kunnen zien. Remco uit Wageningen. Beste DAS, Na AFC Ajax is er voor mij nog een andere club, alhoewel Ajax op de eerste plek komt en daar altijd zal blijven. Die andere club is Tottenham Hotspur FC.. Ik las in de laatste DAS dat er weer wat gasten naar White Hart Lane waren gegaan. Strakke actie, maar waarom zie ik op de F-Side gasten met Spurs kleding aan en daarnaast gasten met Arsenalkleding aan. Ik kan het echt niet bevatten. Zie je het al voor je dat bij Celtic een groep met Ajax-sjaals om staat en daarnaast een groep met feyenooit sjaals. Ik zou dan GEK worden en ook de reputatie van zo'n Side neemt af. Het lijkt wel Sesamstraat, Engelse gasten lachen ons echt uit als ze dat zien. Af en toe neem ik zelfs iemand waar met een Chelsea-shirt. Je noemt jezelf Jood en je loopt met een Chelsea shirt, Chelsea heeft na Millwall de meest racistische Firms van allemaal. Als je niks van de Engelse Sides af weet en hun clubs, loop er dan ook niet in. Je zet jezelf voor schut en de F-Side. In DAS nummer 16 stond een artikel over Spurs. Het meeste klopt totdat Eric begint over de Firms. Ten eerste: The Noughty Forties zijn geen Firm 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 27